MR. D part III

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Nie wiele się zmienia
Stan konta +10%
Balance 2440
Equity 2205

Czekam na jutrzejsze posiedzenie Bank of Canada ;-)

Jak pójdzie po mojej myśli to będzie najlepszy dzień w tym roku ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: Jones »

rozumiem że masz zamiar dojść do wygodnej kwoty ?
bo ta aktualna nie jest jeszcze OK :)
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: highend »

MR. D pisze:Przepływ finansowy rządzi się swoimi prawami. Wszystko co widać na wykresie jest jego skutkiem a nie przyczyną. Pokazuje to co się wydarzyło a nie to co się wydarzy. Grając pod fundamenty jesteśmy o jeden krok przed wykresem. To cała tajemnica.

Nie zgadzam się. Wykres wie wczesniej, a my to musimy umieć odczytać - inaczej gramy na ślepo.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Jones: zerknij stronę wcześniej. To jedno z trzech kont podpiętych pod dziennik. Niestety myfxbook nie pracuje z kontami Alior Trader ani xtation więc nie mogę podpiąć, a byłoby łatwiej.
Przemek nawet nie wiem jak to skomentować. Wykres pokazuje to, że ktoś złożył zlecenie jak zakupu to cena rośnie a jak sprzedaży to spada. Najpierw jest zlecenie a późnej widzisz je na wykresie. Nie da się przewidzieć wykresu dlatego 90% traci bo nie przewidzisz czegoś co jest nieprzewidywalne. 2/3 wymiany walutowej to nie jest spekulacja tylko transakcje które się odbywają bo ktoś wdanym momencie potrzebuje danej waluty np. jakieś Państwo musi spłacić transzę kredytu do MFW. Nałóż na to rynek obligacji i opcji i obraz się rozjaśnia. Podziwiam Twój upór i wiarę w to, że pomimo tak wielu negatywnych doświadczeń dalej wierzysz w to, że w końcu się uda.
Przykład bank Japonii zwiększył zakres luzowania w tym tygodniu a ja widzę, że niektórzy rysują magiczne kreski i piszą żeby kupować jena. To ignorancja w najczystszej postaci. Nie można zajmować się walutą której się nie rozumie...

Trochę inaczej jest na rynku akcji dlatego indeksy są łatwiejsze bo tam to czysta spekulacja.

Awatar użytkownika
trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:03

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: trader »

Zagrywales coś na USDCAD? Jak wynik? :-)
Just do it !

Nieśmiertelny Trader

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

trader pisze:Zagrywales coś na USDCAD? Jak wynik? :-)

ah ta polska złośliwość :D

Nieśmiertelny Trader

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

MR. D pisze:Jones: zerknij stronę wcześniej. To jedno z trzech kont podpiętych pod dziennik. Niestety myfxbook nie pracuje z kontami Alior Trader ani xtation więc nie mogę podpiąć, a byłoby łatwiej.
Przemek nawet nie wiem jak to skomentować. Wykres pokazuje to, że ktoś złożył zlecenie jak zakupu to cena rośnie a jak sprzedaży to spada. Najpierw jest zlecenie a późnej widzisz je na wykresie. Nie da się przewidzieć wykresu dlatego 90% traci bo nie przewidzisz czegoś co jest nieprzewidywalne. 2/3 wymiany walutowej to nie jest spekulacja tylko transakcje które się odbywają bo ktoś wdanym momencie potrzebuje danej waluty np. jakieś Państwo musi spłacić transzę kredytu do MFW. Nałóż na to rynek obligacji i opcji i obraz się rozjaśnia. Podziwiam Twój upór i wiarę w to, że pomimo tak wielu negatywnych doświadczeń dalej wierzysz w to, że w końcu się uda.
Przykład bank Japonii zwiększył zakres luzowania w tym tygodniu a ja widzę, że niektórzy rysują magiczne kreski i piszą żeby kupować jena. To ignorancja w najczystszej postaci. Nie można zajmować się walutą której się nie rozumie...

Trochę inaczej jest na rynku akcji dlatego indeksy są łatwiejsze bo tam to czysta spekulacja.

wyluzuj, za duzo teorii za mało praktyki :) nie próbuj zrozumieć ceny. to nie ma sensu :) Forex łatwiejszy? a to dobry zart :)

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: Jones »

MR. D pisze:Jones: zerknij stronę wcześniej. ...........
OK :564:
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: MR. D part III

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

trader pisze:Zagrywales coś na USDCAD? Jak wynik? :-)
Liczyłem, że jednak nie podniosą i już miałem zaplanowaną piramidę longów. Niestety podnieśli :? i patrzyłem się w wykres nie wiedząc co zrobić. Trochę podskalpowałem na eur/cad, cad/chf i cad/jpy ale bałem się odreagowania więc może ze 150 pln z tego wyjąłem. Ogólnie do bani. Poczekam jak może uklepią podłogę to w długie wejdę, ale prędzej średnio-terminowo jakieś długie na cadchf i cadjpy będę próbował. Mam tam jakieś drobne longi na USD/CAD, ale porozbijane na 5 kontach więc niech sobie póki co leżą. Bardziej zastanawia mnie sytuacja na Edku bo tutaj wygląda na co najmniej średnioterminową korektę a mam pozycje na USDDKK więc to dla mnie ważne. Zastanowię się i jutro podejmę decyzję co dalej robić...

ODPOWIEDZ