Broker z niskimi spredami.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Mercury08
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 lip 2017, 00:04

Broker z niskimi spredami.

Nieprzeczytany post autor: Mercury08 »

Witam, postanowiłem wrócić na rynek po 5 latach przerwy jednak gdy odpaliłem mt4 ujrzałem spready min 20 pips gdzie wtedy miałem 2 na EUR/USD. Coś się pozmieniało?? Skalp jest niemożliwy. Znacie jakiegoś brokera z niskim spreadem na EUR/USD ? Na XTB demo jest 20 pipsów omg...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z niskimi spredami.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W takim razie witamy po 5 latach :).

Zmieniło się wiele ale sporo z tych zmian jest z korzyścią dla traderów. Rynek ewoluował i stał się bardziej konkurencyjny. Te "20" pips to w rzeczywistości 2.0 pipsy - po prostu nie ma już kwotowań do 4 miejsc do przecinku. Są kwotowania do 5 miejsc - przyjrzyj się. Zatem spread jest taki sam ale... Skoro tyle widzisz na XTB to znaczy, że patrzysz na konto Basic. Na rachunku Standard i Pro koszty są 2x mniejsze. Można znaleźć oferty jeszcze ciut tańsze. Pytanie czy to Twój jedyny priorytet.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mercury08
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 lip 2017, 00:04

Re: Broker z niskimi spredami.

Nieprzeczytany post autor: Mercury08 »

Tak chcę pomykać na demie z pół roku na M1,5 max. Przy małym ewentualnym depo zacząć muszę od skalpu z małym riskiem bo taki S/L 50 pips nie wchodzi w grę.
W kwestii tych speadów, jak robię kup po cenie rynkowej to nie kupuje tam gdzie jest aktualnie kurs tylko 20 pips wyżej więc na starcie jestem dużo w plecy... muszę to rozkminić:)
Mam demo w AM i XTB ale lipa bo mało par jest, generalnie w AM chyba zamknęli mi real rachunek po 5 latach nieaktywności:)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z niskimi spredami.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeszcze raz napiszę - 20 pips to "stare" 2.0 pipsy. Masz kwotowania par walutowych do 5 miejsc po przecinku. Kiedyś standardem były 4 miejsca po przecinku. Na koncie Standard w XTB będziesz miał 9 pipsów, co oznacza "stare" 0,9 pips.

Instrumentów jest dużo -> kliknij prawym przyciskiem myszy na kwotowania -> Pokaż Wszystko.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mercury08
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 lip 2017, 00:04

Re: Broker z niskimi spredami.

Nieprzeczytany post autor: Mercury08 »

Dzięki raposo, już wszystko jasne:) A możesz polecić jakiegoś Brokera z kontem mikro gdzie mogę wpłacić np. 50-100 zł? XTB jest dobre? Czy ponownie otworzyć w AM?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z niskimi spredami.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zaletą XM jest fakt, że ich konta mikro posiadają tzw. nanoloty (100 jednostek), a przy takim małym depozycie jak 50-100 zł to może Ci się przydać. Minus to wyokie spready więc coś za coś ;). Sam musisz zdecydować.

edit:
A przepraszam, pytałeś o AM, nie XM :). W AM już dłuższy czas nie handlowałem więc wypadłem z obiegu...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
pkdtd28
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 25 sty 2015, 12:42

Re: Broker z niskimi spredami.

Nieprzeczytany post autor: pkdtd28 »

Jeżeli chodzi o AM to w chwili obecnej odradzam, ponieważ nie opłaca się do nich wykonać przelewu w PLN. Wszystkie konta AM prowadzone są w UK i za taki przelew zapłacisz... i to słono ( w zależności od Banku).

ODPOWIEDZ