mt4 pod ubuntu

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej, mam problem z mt4 na serwerze postawionym na ubuntu 16.04 LTS ze srodowiskiem Xfce 4.12 i Wine 1.6.2.
mianowicie co jakis czas (kilka godzin, dzien a czasami tydzien) crashuje mi Mt4 i ponownym starcie nie mam na wykresach EA.
Macie pomysl, po jakiej stronie moze byc problem? Wczesniej z powodzeniem przez 2 lata mialem wine 1.6.2 i nie notowałem takich problemow.

robeg
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 04 wrz 2008, 16:33

Re: mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: robeg »

Mam pytanie trochę z innej beczki jakie trzeba miec paramtery serwera żeby MT4 ruszyło na Ubuntu?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dla 1x mt4 z kilkoma prostymi EA wystarczy 1 GB ramu i procesor 2,3GHz (jaki? nie wiem).

Rams
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2009, 03:06

Re: mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: Rams »

A sprawdzałeś wine-gecko, wine-mono i ewentualnie winhttp ?
Może tam tkwi problem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Rams pisze:A sprawdzałeś wine-gecko, wine-mono i ewentualnie winhttp ?
Może tam tkwi problem.
Nie ale przeinstalowałem na nowszą wersję wine i póki co działa bez problemu.

Rams
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2009, 03:06

Re: mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: Rams »

Zabawne, u mnie dla odmiany przy nowej wersji MT4 w ogóle nie chciał się zainstalować, pojawiało się to znane okienko z prośbą o dane serwera proxy.
A próbowałem i z wine 1.8 i z najnowszym z winehq.
Dopiero stary zestaw z repozytoriów, tj. 1.6 z dodatkami, działa jak należy.
Ale EA nigdy nie używałem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Rams pisze:Zabawne, u mnie dla odmiany przy nowej wersji MT4 w ogóle nie chciał się zainstalować, pojawiało się to znane okienko z prośbą o dane serwera proxy.
Na to jest tutorial w sieci ale tak pogmatwany, że w połowie odpuściłem.
Najprościej zainstalować pod windowsem i przenieść katalog na ubuntu. Zresztą ja tak uruchamiam, po prostu otwieram katalog z mt4 i klikam terminal.exe. Jedyna wada, że myfxbook.dll nie działa pod ubuntu.

Rams
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 sty 2009, 03:06

Re: mt4 pod ubuntu

Nieprzeczytany post autor: Rams »

Próbowałem kiedyś kopiować MT4 zainstalowany uprzednio na win. I to na nic było, potrafił się zawiesić.
Więc poszukałem dokładnego opisu jak to zrobić, żeby działało. Po długich poszukiwaniach znalazłem na forum Metaquotes.
A skoro odpuściłeś pogmatwany tutorial, to może napiszę tutaj.
No to po kolei:
1. Potrzebne jest wine, wine-gecko, wine-mono, winetricks. Trzy pierwsze muszą do siebie pasować wersjami, czyli najprościej instalować wine 1.6 z repozytoriów Ubuntu.
2. Po instalacji trzeba skonfigurować wine.
3. Trzeba znaleźć i pobrać plik W2KSP4_EN.EXE Jeśli dobrze rozumiem, to jest service pack do Win XP. Na stronie MS chyba już nie ma, ja znalazłem korzystając ze strony http://www.filewatcher.com/m/W2KSP4_EN. ... 136-0.html
4. Trzeba stworzyć katalog /home/"twoja nazwa"/.cache/winetricks/win2ksp4/ , następnie w2ksp4_en.exe skopiować do win2ksp4
5. W terminalu wpisać: /usr/bin/winetricks winhttp

Instalacja MT4 powinna już ruszać bez pytania o proxy.

Natomiast u mnie pojawia się jeszcze taki drobny błąd: mianowicie instalator zawiesza się po pobraniu 730KB. Muszę wtedy anulować instalację, uruchomić ją ponownie i wtedy zawiesi się po pobraniu 20MB. Więc znowu anuluj, instalacja od nowa i za trzecim razem MT4 instaluje się poprawnie, domyślnie w pod adresem .wine/drive_c/Program Files (x86)/
No i po tym wszystkim MT4 chodzi stabilnie i bez problemów, chociaż nigdy nie używałem EA, więc jak sobie z nimi poradzi to nie wiem.
Mam nadzieję że ta prosta instrukcja komuś pomoże.

Po namyśle dwie poprawki:
1. Teraz widzę że w2ksp4_en.exe to jest service pack do win 2000, nie do xp. W sumie bez znaczenia.
2. Wine 1.6.2 z repozytoriów używam dlatego, bo nie potrafiłem dobrać gecko do nowszych wersji. Na stronie wine jest opisane jak to zrobić ale ja się na linuksie nie znam, więc wybrałem najprostsze, działające rozwiązanie.

ODPOWIEDZ