Broker z niskimi punktami swapowymi

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Orientuje się ktoś może który z brokerów aktualnie oferuje wycenę swapów możliwie bliską realnej wycenie punktów terminowych na rynku ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Radzę sprawdzać konkretne, interesujące Cię instrumenty, bo może się zdarzyć, że na niektórych z nich broker oferujący swapy blisko rynkowym będzie miał je gorsze niż ten oferujący "nierynkowe" wartości. Ze swapami jest wolna amerykanka.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Raposo: w sensie, że dla jednych crossów swapy będą dobre, a dla innych słabe? Wydawało mi się, że zwykle brokerzy mają jakąś stałą wartość swojej prowizji. Co istotne punkty swapowe u większości broków są ustalane zwykle raz na tydzień.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:Raposo: w sensie, że dla jednych crossów swapy będą dobre, a dla innych słabe? Wydawało mi się, że zwykle brokerzy mają jakąś stałą wartość swojej prowizji. Co istotne punkty swapowe u większości broków są ustalane zwykle raz na tydzień.
Wiesz, może teraz już w większości (?) przypadków tak jest ale osobiście bym tego nie generalizował. Widziałem przeróżne cuda, a brokerzy potrafili zmieniać swapy bez jakichkolwiek podstaw właściwie z dnia na dzień. Szczególnie jeśli zauważono, że planujemy stosować arbitraż trójkątny bazujący na swapach... :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

a który broker lubi arbitraż? :D Na rynku nie ma darmowych obiadów :P

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:a który broker lubi arbitraż? :D Na rynku nie ma darmowych obiadów :P
To tylko przykład. Strategii ze swapami nie brakuje ;). Aczkolwiek możliwość grania artbitrażu na swapach jest tylko dowodem na to, o czym piszę - brokerzy potrafią ustalać swapy niesymetrycznie, zaniedbywać ich modyfikację oraz modyfikować wg własnego widzi-mi-się i kiedy-mi-sie-chce/przypomni ;).
Dlatego warto porównywać swapy na konkretnych instrumentach, które nas interesują. #wolnaamerykanka
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

co to ten arbitraż ?:O
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker z niskimi punktami swapowymi

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Ogólnie rzecz biorąc zysk bez ryzyka. takie jakby animowanie rynku czyli kupujesz i jednocześnie sprzedajesz innemu po lepszej cenie. Obecnie przy tak wysoko rozwiniętej technologii typu hft etc. raczej ciężki temat dla indywidualnego zawodnika. chociaż kilka lat temu przy większej zmienności dało się to ponoć robić na BTC. Mój kolega się tym zajmował, ale bez odpowiednio dużego kapitału to groszowe sprawy.

ODPOWIEDZ