next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Ty zajmujesz pozycje w miejscach gdzie ja kompletnie nic nie widzę albo widzę co innego, wiec wiem że to technika wyciągnięta z kapelusza , którą można rozegrać na plus tylko przez przypadek.
Może masz racje... nie szukam żadnych układów tylko jade dalej na pałe. Na USDJPY było sporo "double top" od marca na M5 gdzie można było spokojnie zająć pozycje i skończyć na plusie. A co robiłem w tym miejscu? Nie czekałem tylko ładowałem się w długą pozycje. Nawet nie widziałem tej dywergencji na RSI. Sytuacja ze środy 26 kwietnia, z tego tygodnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Jeszcze nie widziałem wyznaczania takich dewyrgencji
Dywergencja tworzy się gdy wskaznik nie podwierdza dołka ceny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

PaDo pisze:Jeszcze nie widziałem wyznaczania takich dewyrgencji
Dywergencja tworzy się gdy wskaznik nie podwierdza dołka ceny
Na RSI całkiem inaczej to wszystko wygląda. U góry nie ma dywergencji, a te na dole są bardziej płytkie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:
PaDo pisze:Jeszcze nie widziałem wyznaczania takich dewyrgencji
Dywergencja tworzy się gdy wskaznik nie podwierdza dołka ceny
Na RSI całkiem inaczej to wszystko wygląda. U góry nie ma dywergencji, a te na dole są bardziej płytkie.
Srodkowy przyklad jest niepoprawny, tam jest dywergencja ale na D1 ledwo widoczna (te trzy ostatnie swieczki przed spadkami)
Abys mogl mowic o dywergencji, to wskaznik po drodze od poprzedniego do aktualnego ekstremum nie powinien wychodzic ze strefy wykupienia/wyprzedania.

waz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 12 wrz 2007, 22:52

Re: next

Nieprzeczytany post autor: waz »

-rookie- pisze:
PaDo pisze:Jeszcze nie widziałem wyznaczania takich dewyrgencji
Dywergencja tworzy się gdy wskaznik nie podwierdza dołka ceny
Na RSI całkiem inaczej to wszystko wygląda. U góry nie ma dywergencji, a te na dole są bardziej płytkie.

Odpowiedzilales sam sobie na zasadnicze pytanie - co jest dobre dla mnie?. Jeden korzysta z osma drugi z rsi, a ty z tego co uznasz na najbardziej profitowe. Wszystko sprowadza sie do tego aby przesledzic historie na tyle na ile masz czerpliwosci, potwierdzic powtarzlany schemat ktory bedzie mial przewage zyskow, a wtedy lec zgodnie z setupami, korzystaj, zibjaj miliony. Tylko wypracuj metode, to co wszczyscy pisza Tobie od ok 1-2 miesiecy - nie masz potwierdzonego schematu.
Forex to nie stylizacji ubioru , tam masz wolna reke na fantazje, na forexie trzymaj sie sprawdzonych historycznych schematow.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

waz pisze:Odpowiedzilales sam sobie na zasadnicze pytanie - co jest dobre dla mnie?. Jeden korzysta z osma drugi z rsi, a ty z tego co uznasz na najbardziej profitowe. Wszystko sprowadza sie do tego aby przesledzic historie na tyle na ile masz czerpliwosci, potwierdzic powtarzlany schemat ktory bedzie mial przewage zyskow, a wtedy lec zgodnie z setupami, korzystaj, zibjaj miliony. Tylko wypracuj metode, to co wszczyscy pisza Tobie od ok 1-2 miesiecy - nie masz potwierdzonego schematu.
Forex to nie stylizacji ubioru , tam masz wolna reke na fantazje, na forexie trzymaj sie sprawdzonych historycznych schematow.
Jak już zajrzałem na ten historyczny wykres wczoraj to zainteresowałem się innymi strategiami jak "London open breakout strategy ", "news strategy", etc. Już mi ktoś pisał tutaj żebym sprawdzil co sie dzieje w poszczególnych godzinach np przed końcem sesji europejskiej miedzy 17-18, albo co sie dzieje po 18 itp.

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

irmentruda pisze:
-rookie- pisze:
PaDo pisze:Jeszcze nie widziałem wyznaczania takich dewyrgencji
Dywergencja tworzy się gdy wskaznik nie podwierdza dołka ceny
Na RSI całkiem inaczej to wszystko wygląda. U góry nie ma dywergencji, a te na dole są bardziej płytkie.
Srodkowy przyklad jest niepoprawny, tam jest dywergencja ale na D1 ledwo widoczna (te trzy ostatnie swieczki przed spadkami)
Abys mogl mowic o dywergencji, to wskaznik po drodze od poprzedniego do aktualnego ekstremum nie powinien wychodzic ze strefy wykupienia/wyprzedania.


Przykład jak najbardziej jest poprawny po dewyrgencji OSMA nastąpiła fala spadkowa tylko wkaznik RSI się nie sprawdził
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Masz odpowiedz. Otwierałeś na dywergencji albo na pinbarach. Gdybyś otwierał na zbiorze sygnałów skumulowanych z kilku technik...
Potwierdzam. Przejrzałem 3-4 miesiące na wykresie M5 USDJPY z 2016 i już z tej próbki mam odpowiedź że sama dywergencja to tylko pierwszy sygnał. Po nim może nastąpić konsolidacja, aż pojawi się kolejna dywergencja dopiero potem jakiś ruch albo kolejna zmiana kierunku. Reakcja po dywergencji na M5 ma różną siłe. Czasem dywergencja nie działa przez silny trend i mogą pojawić się nawet 2 sygnały pod rząd a i tak trend się nie zmieni. Więc dywergencja ( przynajmniej na M5 ) jest tylko sygnałem do możliwej zmiany kierunku. Ok, teraz to wiem i już nie będę walił na ślepo jak wcześniej widząc dywergencje.

Wczoraj puściłem testową pozycje, ale ogólnie teraz nie włączam MT4 żeby mnie nie kusiło jak wczoraj ( działam na jforex i tam robie notatki, a MT4 mam wyłączone ). Tutaj dywergencja zadziałała. Jednak nie wyciągnąłem z ruchu tyle ile mogłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Fajny post wyczytałem na FF.... warto zastanowić się nad treścią tego postu;

I am counting all kinds of SLs and here one simple example of how often a SL gets hit and how often a TP gets given.

Many might argue that the SLs and TPs are at break even. That might be so only when one is trading with limit orders only, but there, even a small trend will wipe you out. So, I am not going to explain or enter in arguments with anyone. For me that would be useless.

Enjoy your chances. You can see the TP of 0 pips has already 52.33% advantage. Only sniper entries will make money. Precise sniper entries, All other traders will suck it from the wet end. And that is what they are doing successfully for about a century already...

+10 / -10 = 47.67% / 52.33%
+20 / -10 = 23.37% / 76.63%
+30 / -10 = 11.55% / 88.45%
+40 / -10 = 5.53% / 94.47%
+50 / -10 = 2.91% / 97.09%
+60 / -10 = 1.29% / 98.71%


Edit: Almost forgot. That is on the cable (GBPUSD), for the last 5 months. The price did over 2,700 direction changes (flips).
+150 / -10 = 0.04% / 99.96%

(MoneyZilla)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wczoraj robiłem mierzenia, zaznaczyłem nawet miejsce gdzie mogą dojść. Dziś ten scenariusz się realizuje tylko co z tego skoro miałem potem dylemat czy aby nie zafiksowałem się na tym że ma rosnąć od tego poziomu i czy to nie jest szukanie wejścia w długą pozycje na siłe ? Teraz już odjechali od tego poziomu i obecna cena jest nie do przejścia - nie do zaakceptowania. Musieliby zejść niżej żebym myślał o otwarciu pozycji długiej na test wierzchołków z 28 kwietnia. Jest sporo danych po drodze do piątku, skoro zjechali tak nisko to może będą próbowali zrobić nowe szczyty w tym ruchu. Oczywiście jestem bez pozycji, ech...

Jeśli mają kontynuować wzrosty to pewnie będzie jeszcze okazja do wejścia testowego i próby budowania długiej pozycji.

Poza tym... obecnie testuje podejście z ustawianiem alarmów na poziomach cenowych. Nie korzystałem wcześniej z alarmów tylko gapiłem się na wykres, ale teraz doszedłem do wniosku że to strata czasu i lepiej ustawić alarm gdzieś, gdzie może być ciekawa cena ( drogo / tanio wg mnie ) i była tam już jakaś reakcja wcześniej. Kiedy będzie alarm to przełączam na wykres i patrze co tam się dzieje na tym poziomie który sobie zaznaczyłem. Na razie testuje ten sposób.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany