Analiza fundamentalna

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
IndependentTrader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2015, 15:23

Re: Analiza fundamentalna

Nieprzeczytany post autor: IndependentTrader »

Dziś większość decyzji jest podejmowanych za zamkniętymi drzwiami. Do tego dochodzi szum informacyjny - portali jest dużo, a czasu mało. Jeśli miałbym polecić Wam źródła informacji, z których sam korzystam, poleciłbym następujące:

1. Zerohedge.com – podstawowe źródło alternatywnych informacji finansowych. Większość artykułów napisana jest przez dziennikarzy wynagradzanych w zależności od tego ile razy dany artykuł został przeczytany oraz jak go ocenili czytelnicy. Na łamach portalu oczywiście pojawiają się perełki jak i informacje, które niekoniecznie okazują się prawdziwe lecz jest to jeden z lepszych portali.

2. King World News – portal wieszczący od zawsze krach systemu oraz ceny złota bijące w stratosferę. Mimo, iż na łamach portalu często można znaleźć wypowiedzi bardzo merytoryczne to nie możemy zapominać, że KWN jest finansowane przez gości zapraszanych do wywiadów, z czego wielu zainteresowanych jest zwiększeniem sprzedaży metali szlachetnych.

3. Russia Today – anglojęzyczna stacja mająca stanowić alternatywę dla zachodniej propagandy. Bardzo często odsłania jak działa system jednak daleko jej do niezależności. Moim zdaniem RT jest narzędziem do prowadzenia wojny informacyjnej pomiędzy USA a Rosją.

4. Foreign Affairs – zbiór publikacji osób związanych z establishmentem oraz elitą finansową. W bardzo inteligentny sposób promuje zachodni styl myślenia oraz założenia Keynsistów. Mając już odpowiednią wiedzę warto zmierzyć się z lekturą aby skonfrontować własne poglądy.


Generalnie ilu ekonomistów tyle poglądów. Poniżej przedstawiam moją opinię odnośnie kilkunastu osób, których opracowania staram się regularnie czytać.

1. Jim Sinclair – jeden z nielicznych osób na świecie mających ponad 50 lat doświadczenia na rynku złota. U boku Paula Volckera uczestniczył w „sprzątaniu” po zamieszaniu związanym z Braćmi Hult w roku 1980. Obecnie Prezes Giełdy złota w Singapurze. Jim jest ogromnym zwolennikiem złota ale w mojej ocenie trochę nie docenia możliwości kartelu do przeciągania w czasie resetu.

2. Paul Craig Robers – dawniej sekretarz skarbu w administracji Regana. Od wielu lat odsłania zakulisowe działania kompleksu przemysłowo – militarnego oraz Wall Street. Ogromna wiedza i duża obiektywność.

3. Jim Willie – bardzo dobrze poinformowany. Mnóstwo informacji zarówno z pola geopolityki jak i finansów. Niestety czasami szuka sensacji.

4. Mark Faber – prawie 40 lat doświadczenia w prowadzeniu portfeli inwestycyjnych. Bardzo rozsądne i chłodne spojrzenie na ekonomię.

5. Jim Rogers – bardzo medialna osoba ale zbytnio przywiązana do surowców. Twórca Rogers Commodity Index. Niestety w ciągu ostatnich kilku lat zbyt często się mylił. Niemniej warto poczytać / posłuchać fantastycznych spostrzeżeń.

6. James Rickards – człowiek pracujący zarówno dla Wall Street jak i Pentagonu stąd jego poglądy mogą obrazować plany kartelu na przyszłość. Moim zdaniem za bardzo przywiązany do idei Super SDR’ów mających wypełnić lukę po dolarze. Koniecznie przeczytać obie książki.

7. Peter Schiff – właściciel Euro Pacific Group. Bardzo rozsądne poglądy na ekonomię w szerszym spektrum. Ze względu na ogromną ilość wywiadów jakich udziela ciężko jest dokopać się do perełek. Autor kilku dobrych książek.

8. Mike Maloney – ogromny dealer złota i srebra ale wiele jego filmów dostępnych w intrenecie zawiera pokaźną porcję wiedzy o systemie monetarnym.

9. Andrew Maquire – londyński trader na rynku złota. Ogromna znajomość tematu i zaangażowanie w próby oczyszczenia systemu. Wywiady dostępne najczęściej na KWN. Absolutnie warte odsłuchania.

10. James Corbett oraz Pepe Escobar – niezależni autorzy publikujący fantastyczne analizy geopolityczne. Rzadko dotykają ekonomii.

11. Karen Hudes – w przeszłości pracowała dla Banku Światowego. Teraz rzekomo chce się zrehabilitować. Obecnie nieudolnie próbuje przekonać amerykanów do alternatywnego systemu, rzekomo niezależnego od elit finansowych. Obnaża oszukańczą strukturę obecnego systemu ale moim zdaniem jest koniem trojańskim mającym za zadanie przetestowanie reakcji społeczeństwa na propozycję wprowadzenia nowego systemu.

12. Lindsey Williams – do roku 2008 rzeczywiście publikował bardzo ciekawe prognozy, które często się sprawdzały. Od czasu śmierci jego informatora, bodajże z 2009 roku, każda jego prognoza okazywała się niesprawdzona. Strata czasu.

13. Lyndon LaRouche – otwarcie atakuje kompleks militarny USA. Mnóstwo ciekawych informacji ale należy brać pod uwagę, że większość z jego informatorów pochodzi z dawnego KGB, może więc być narzędziem w rękach Moskwy.

14. Benjamin Fuleford - dawny naczelny Forbes’a w Azji. Często powołuje się na źródła w MI5, MI6 oraz Stowarzyszenie Białego Smoka (azjatycki odpowiednik lóż masońskich). Od wielu lat ogłasza koniec kartelu, zawłaszcza części satanistycznej. Część jego informacji rzeczywiście znajduje potwierdzenie po pewnym czasie. W mojej ocenie jednak do kilku wartościowych informacji dopisywana jest cała otoczka mająca sprawić, że sytuacja na świecie zdaje się oczyszczać. Wg mnie, jego poglądy są zbyt piękne aby były prawdziwe.

Zapraszam także na http://independenttrader.pl/ - dokonuję tam różnych analiz wydarzeń giełdowych oraz geopolitycznych.
www.IndependentTrader.pl - Niezależny Portal Fiansowy

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Analiza fundamentalna

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Witam.

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale nie za bardzo wiedziałem gdzie mogę zadać swoje pytanie..

Zastanawia mnie czy ewentualna decyzja o podniesieniu stóp procentowych w USA (grudzień 2016) spowoduje spadek akcji spółek dywidendowych. Z tego co udało mi się przeczytać wynika, że tak właśnie będzie, ale jestem ciekaw Waszych opinii. Sam jestem osobą początkującą w tych kwestiach, więc staram się czerpać informacje z wielu źródeł. Wiem też, że ta kwestia nie jest do końca związana z rynkiem Forex, ale myślę, że wiele osób tutaj może orientować się w temacie. Będę wdzięczny za rzeczową odpowiedź.

ODPOWIEDZ