Najniższe spready na surowce

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
tomkos1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2014, 09:22

Najniższe spready na surowce

Nieprzeczytany post autor: tomkos1234 »

Czesć, chciałbym zapytać gdzie na rynku Polskim albo światowym znajde brokera który oferuje sensowne spready np: na pszenicę, soję, kakao, kawe, miedż? Szczególnie chodzi mi o pszenicę i soję. Bo spready na HFT/mforex gdzie mam konta to 100 >. Zależy mi na jakis sensownych..
Chcesz się nauczyć, jak działa rynek w trakcie 3-dniowego cyklu? Priv.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najniższe spready na surowce

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sprawdź jeszcze XTB ale nie wiem czy będzie dużo lepiej.

Na pewno najniższe opłaty znajdziesz na rynku regulowanym, tyle, że wraz z tym wzrosną wymogi depozytowe. Niestety ale na FX rynki towarowe to nisza.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Najniższe spready na surowce

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

Ponieważ gram czasem towary, to mogę podać, że u mojego brokera FxPro spready tak wyglądają (to są oczywiście aktualne, chwilowe):
- pszenica 50÷100
- soja 50÷200
- kakao 2÷10
- kawa 30
- cukier 5÷10
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

tomkos1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2014, 09:22

Re: Najniższe spready na surowce

Nieprzeczytany post autor: tomkos1234 »

Deszcz

50-100 ale są pewnie dodatkowe opłaty. narazie widzę że z sensownych brokerow bossa fx ma 100, mforex 110, a hft 125 ..także bossa chyba dominuje. nie patrze na MM tylko klasowe ECN-y. A interactive brokers? ma ktoś jakieś doświadczenie?
Chcesz się nauczyć, jak działa rynek w trakcie 3-dniowego cyklu? Priv.

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: Najniższe spready na surowce

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Pszenica 0.65 USD
Soja 1.5 USD
Kakao 5 USD
Kawa 0,35 USD
Cukier 0,04 USD
Kukurydza 0,70 USD


Ja mam takie, pytanie czy Cię interesują?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najniższe spready na surowce

Nieprzeczytany post autor: raposo »

tomkos1234 pisze:Deszcz

50-100 ale są pewnie dodatkowe opłaty. narazie widzę że z sensownych brokerow bossa fx ma 100, mforex 110, a hft 125 ..także bossa chyba dominuje. nie patrze na MM tylko klasowe ECN-y. A interactive brokers? ma ktoś jakieś doświadczenie?
Tylko, że z wymienionych... Bossa to typowy MM, HFT oferuje CFD tylko na kontach MM, a mForex... Właściwie dochodzimy do meritum - instrumenty CFD zawsze są w modelu MM. Różnica będzie co najwyżej taka, że to albo my handlujemy z naszym brokerem albo nasz broker przekazuje te zlecenia od razu do innego MM od którego "zaczerpnął" te instrumenty i tak jest np. w mForex, który śle wszystko do GFT z tego co pamiętam.

Interactive Brokers ma dwa problemy:
- oferuje handel na futures z tego co się nie mylę,
- zamyka się na detal. Żeby otworzyć tam konto będą wymagali teraz przynajmniej 6 zer ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Najniższe spready na surowce

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

tomkos1234 pisze:Deszcz

50-100 ale są pewnie dodatkowe opłaty. narazie widzę że z sensownych brokerow bossa fx ma 100, mforex 110, a hft 125 ..także bossa chyba dominuje. nie patrze na MM tylko klasowe ECN-y. A interactive brokers? ma ktoś jakieś doświadczenie?
Dodatkowa opłaty to typowe i standardowe swap naliczane każdego dnia, poza tym nie ma dodatkowych opłat.
Niestety bardzo często to 50÷100 w niewyjaśnionych okolicznościach (Broker tłumaczy się brakiem płynności w danym momencie) zmienić potrafi się na 200 (chwilowo) i potem wraca do standardowego poziomu. Przy graniu 'long' to żaden problem, ale przy 'short' może zachaczyć o SL.
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

ODPOWIEDZ