DayTrading: Piątek 23.09.2016

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 24 wrz 2016, 00:00

Wzrost
8
67%
Bez zmian
2
17%
Spadek
2
17%
 
Liczba głosów: 12

yars

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: yars »

a kolego Swiezak mozesz pokazac gdzie miales tego sella
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

yars

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: yars »

mamy wsparcie chyba co ?

yaro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2012, 18:39

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: yaro »

Świeżak44 pisze:Samokrytyka.
Ja dziś nie grałem, bo czas nie pozwolił, ale przeanalizowałem mój wczorajszy błąd (a raczej 2, bo 2xS). Rozciągnąłem sobie fibo na większym interwale, dodałem pivoty..No cóż, wskaźniki i linie moze mnie wprowadziły w błąd, ale ten obraz mówi jak było. Dwa karygodne błędy.. Chociaż o ile pierwsza S-ka tuż powyżej fibo 50 była całkiem bez sensu, to ta druga na poziomie fibo 61,8 miała szansę na powodzenie.. Po prostu w trakcie gry stwierdziłem, że jak tu nie zakręcili, to tam wyżej juz na pewno skręcą w dół i dołozyłem drugie 0,5, żeby szybciej się odegrać. Złamałem jedną z moich forexowych zasad: Nigdy nie próbuj się szybko odegrać podwajając pozycję. Swoją drogą, jakby ktoś bystry zorietował się na początku tych spadków, gdzie jest to pierwsze mocne wsparcie (szary kwadrat), i rozpiął Fibo, żeby tam był pierwszy poziom 61,8%, to mógłby łatwo rozszyfrować całą dalszą grę. No coż, przejechałem się kierując się sytemem, który mi działał, ale przy dużym ruchu pprzestał działać. Zabrakło właśnie tego spojrznia na sytuacje w szerszym interwale z poziomami. Po prostu zszedłem do M1 i M5, system przestał mi działąać, a co się dzieje na większym interwałach nie wiedziałem, bo tego nie sprawdzałem.. No i brak SL, brak czasu, nie pilnowanie gry, zbytnia pewność siebie, trwierdzenia typu "no, teraz juz na pewno beda spadać"- to jest droga do katastrofy. Mogłem zamknąc jak miałem stratę -4k, hodowałem dalej , aż urosło -14k, i prawie pękło depo. Teraz jest -6,3k. Mysle, że zaliczą ten poziom 61,8% i wtedy zdecyduje czy sie z tego wycofać.. Niech to będzie nauczka dla początkujacych, jak łatwo się dać zwieść złudnej wierze we własne umiejętności i ile trzeba mieć zabezpieczeń, żeby nie dać się ograć . Po pierwsze - pilnować poziomów fibo i pivot na dużych interwałach, żeby wiedzieć co się dzieje. Po drugie - nigdy nie hodowac strat, z wielu powodów . Po trzecie- Nigdy nie próbowac się natychmiast odgrywac zwiększając pozycje. Po 4- Jak odchodzisz od gry niestety trzeba ustawić SL.
mozesz mi pokazac gdzie byl Twoj sell

-- Dodano: sob 24-09-2016, 0:55 --
yaro pisze:
Świeżak44 pisze:Samokrytyka.
Ja dziś nie grałem, bo czas nie pozwolił, ale przeanalizowałem mój wczorajszy błąd (a raczej 2, bo 2xS). Rozciągnąłem sobie fibo na większym interwale, dodałem pivoty..No cóż, wskaźniki i linie moze mnie wprowadziły w błąd, ale ten obraz mówi jak było. Dwa karygodne błędy.. Chociaż o ile pierwsza S-ka tuż powyżej fibo 50 była całkiem bez sensu, to ta druga na poziomie fibo 61,8 miała szansę na powodzenie.. Po prostu w trakcie gry stwierdziłem, że jak tu nie zakręcili, to tam wyżej juz na pewno skręcą w dół i dołozyłem drugie 0,5, żeby szybciej się odegrać. Złamałem jedną z moich forexowych zasad: Nigdy nie próbuj się szybko odegrać podwajając pozycję. Swoją drogą, jakby ktoś bystry zorietował się na początku tych spadków, gdzie jest to pierwsze mocne wsparcie (szary kwadrat), i rozpiął Fibo, żeby tam był pierwszy poziom 61,8%, to mógłby łatwo rozszyfrować całą dalszą grę. No coż, przejechałem się kierując się sytemem, który mi działał, ale przy dużym ruchu pprzestał działać. Zabrakło właśnie tego spojrznia na sytuacje w szerszym interwale z poziomami. Po prostu zszedłem do M1 i M5, system przestał mi działąać, a co się dzieje na większym interwałach nie wiedziałem, bo tego nie sprawdzałem.. No i brak SL, brak czasu, nie pilnowanie gry, zbytnia pewność siebie, trwierdzenia typu "no, teraz juz na pewno beda spadać"- to jest droga do katastrofy. Mogłem zamknąc jak miałem stratę -4k, hodowałem dalej , aż urosło -14k, i prawie pękło depo. Teraz jest -6,3k. Mysle, że zaliczą ten poziom 61,8% i wtedy zdecyduje czy sie z tego wycofać.. Niech to będzie nauczka dla początkujacych, jak łatwo się dać zwieść złudnej wierze we własne umiejętności i ile trzeba mieć zabezpieczeń, żeby nie dać się ograć . Po pierwsze - pilnować poziomów fibo i pivot na dużych interwałach, żeby wiedzieć co się dzieje. Po drugie - nigdy nie hodowac strat, z wielu powodów . Po trzecie- Nigdy nie próbowac się natychmiast odgrywac zwiększając pozycje. Po 4- Jak odchodzisz od gry niestety trzeba ustawić SL.
mozesz mi pokazac gdzie byl Twoj sell na moim wykresie

-- Dodano: sob 24-09-2016, 0:57 --

odstaw wszystkie wskazniki,one sa tylko po to zeby nas ogluszac
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Heh, z tego co ja widzę to otworzył pozycje w okolicach poziomów 10530 i 10565.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

yaro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2012, 18:39

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: yaro »

moj wykres wyglada tak

-- Dodano: sob 24-09-2016, 1:39 --

reszte poziomych sam sobie dorysujesz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

zdecydowanie Polecam obejrzec Dobrą Drogę https://www.youtube.com/watch?v=4oXb46SYYBk :p
a nie analizowac pisanke wielkanocna swiezaka :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

DavidFx pisze:zdecydowanie Polecam obejrzec Dobrą Drogę https://www.youtube.com/watch?v=4oXb46SYYBk :p
a nie analizowac pisanke wielkanocna swiezaka :D
5:25 w sobotę obudził się Dawid, i napisał :D
to choroba zawodowa tradera,
pralkę obsługiwać się nie nauczy ale za to WYKRES świecowy przed oczami i dt

-- Dodano: 24 wrz 2016, 08:11 --
Świeżak44 pisze:Samokrytyka.
Tomasz co Ci da, daje samokrytka!! :?:
chyba że to specjalnie robisz dla poczytności tego forum to i chwała Ci za to.
Po czasie pisanie że coś sie powinno i sie źle zrobiło i dlatego błąd!! :shock:
Nie lepiej tak:
na przykładzie jazdy samochodem!!
1.wsiadam do samochodu, reguluje fotel , ustawiam lusterka .... itd i jak wszystko zrobiłem Jade samochodem
2.tu na FX sprawdzam jedno, potem drugie i potem trzecie i x-nty coś!! i dopiero zajmuje pozycje!! Kto Cie goni z zajmowaniem pozycjii i jeszcze na demo,
zastanów sie,
sorki adminie jak offtop zaraz dodam do postu jakiś wykres
-------------------------------------------------------------------------
xauusd
zgodnie z analizą ubiegłotygodniową-
impuls jaki się wytworzył w tym tygodniu jest częścia korekty płaskiej
ewentualne rozliczenie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016, 10:25 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: siux »

Minęło kolejne 3 tygodnie i wychodzi, że system z http://forex-nawigator.biz/forum/post83 ... ml#p831648 nadal się sprawdza ;)

Wykres 24.09.2016 trochę zakłamuje, bo nie ma w nim pokazanego Equity(salda rejestru operacyjnego), stąd taka duża zwała od 1512 zlecenia. Zastosowałem hedging do poziomu ceny przy którym zdecydowałem, że jednak pomyliłem się z kierunkiem. W rzeczywistości powinna być pozioma krecha, ewentualnie gdybym zamykał pozycje zyskowne były by zygzaki lekko wzrastająco. Trafność mam dokładnie 78,34% więc chyba nie jest źle, zysk +1371% do konta. Wielkość pozycji stopniowo zwiększam, co by mi się na monitorze zmieściły bez klikania. Wskaźniki na które zerkam to swoje kreski, WATR i Custom Moving Averages. Trochę męczy minimalny stop loss jaki mogę ustawić na 110pkt., ale z tym już u tego broka nic nie zrobię...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

EURUSD Projekcje

EURUSD_10Y.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 23.09.2016

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

index dolara
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany