Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
waroom
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2013, 10:52

Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: waroom »

Jak zawsze, gdy po pewnym czasie mam już satysfakcjonujące stopy zwrotu dzieją się rzeczy, które należy uznać za dziwne. Ustawiając SL, jest niemalże gwarancja, że cena do niego dojdzie, zamknie pozycje i natychmiast bardzo dynamicznie zawróci. Przykład? Jak na załączonych screenach.
Zazwyczaj traduje nie odchodząc od terminala mając stałą pieczę nad pozycją, ale jak tylko ustawie SL jest niemalże gwarancja stratnego zamknięcia pozycji.
Działam głównie na eur/usd, ale takie rzeczy działy mi się również na innych parach walutowych - po paru zyskownych pozycjach, łapane SL z natychmiastowym odwrotem rynku. Gdybym tak dobrze - co do jednego punktu(!) potrafił dokonać analizy...
Zgłosiłem reklamację, zobaczymy co dalej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Niestety ale myślę, że buja Cię nie broker ale rynek... Tak po prostu czasem bywa, że ustawiamy SL'e w miejscach o których wiedzą nie tyle brokerzy, co duzi rynkowi gracze. Stąd też ruch w górę, długi cień, chwila bujania i właściwy ruch w dół na którym zarobili wchodząc po promocyjnych cenach wycinając te SL z rynku.

I jest bardzo szybki sposób, aby to zweryfikować - wystarczy sprawdzić jak sytuacja miała miejsce u innych brokerów - i okazuje się, że wszędzie taki ruch miał miejsce. Przykład z LMAX, którego akurat miałem odpalonego. Jest identycznie, a spready mają prawie takie same jak mForex. Sprawdziłem jeszcze dwóch innych - FxPro na koncie Fixed i HFT Brokers na koncie NDD - wszystko rachunki realne. Tam różnice są na poziomie 0,3-0,5 pips więc i tak by Ci zrealizowało to zlecenie, bo była to pozycja krótka, a oni mają większy spread (odpowiednio 1,2 i 1,0 pips) = wychodzi na to samo.

Screen z LMAX.

Nie ma się co łamać, gra toczy się dalej ;).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Zawsze wyrównujesz poziom SL do równych dziesiątek?

PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Kiedyś miałem pecha z TP sporo zleceń nie dochodziło o dziesiętne pipsa .Czy broker morze mieć pulling którym dociąga do SL a do TP nie w granicach jednego pipsa
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Brokerzy filtrują ticki. Wystarczy porównać od kilku ceny real time.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Teoretycznie tak, w praktyce raczej nie, FXCM zdaje się kiedyś dostało karę za blokowanie "pozytywnych" poślizgów i od tego czasu pozytywne poślizgi (na korzyść klienta) także są możliwe. Więc raczej nie jest to opłacalne, bo jakaś instytucja regulacyjna może to wyłapać i nałożyć karę.

Esco to, że ceny się różnią nie musi znaczyć, że ktoś "filtruje ticki". Mogą przecież mieć inne źródła płynności, gdzie ceny będą się kształtować nieco inaczej.

Awatar użytkownika
lubiedziewczyny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 18 sty 2016, 21:24

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: lubiedziewczyny »

Nie wiem czy wiecie, ale istnieje możliwość dostępu do informacji gdzie znajdują się SL - tak jest przynajmniej w Hameryce. Ci co siedzą w HFT wykupują dostęp na milisekundy do tych informacji, komputery to przetwarzają i zawierają transakcje.

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

waroom pisze:Jak zawsze, gdy po pewnym czasie mam już satysfakcjonujące stopy zwrotu dzieją się rzeczy, które należy uznać za dziwne. Ustawiając SL, jest niemalże gwarancja, że cena do niego dojdzie, zamknie pozycje i natychmiast bardzo dynamicznie zawróci. Przykład? Jak na załączonych screenach.
Zazwyczaj traduje nie odchodząc od terminala mając stałą pieczę nad pozycją, ale jak tylko ustawie SL jest niemalże gwarancja stratnego zamknięcia pozycji.
Działam głównie na eur/usd, ale takie rzeczy działy mi się również na innych parach walutowych - po paru zyskownych pozycjach, łapane SL z natychmiastowym odwrotem rynku. Gdybym tak dobrze - co do jednego punktu(!) potrafił dokonać analizy...
Zgłosiłem reklamację, zobaczymy co dalej.
U mnie czasem stopu pilnuje "expert" na wykresie gdy mam włączoną platformę i stabilny net.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Ja w HFT Brokers z dwa tygodnie temu w nocy na kangurze miałam super pozytywny poślizg, który pewnie na lata wnagrodzi mi te poślizgi ze stratą :lol:

bhis
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2016, 14:17

Re: Znowu mnie bujają? mforex - łapanie na SL

Nieprzeczytany post autor: bhis »

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum.

Dziś miałem sytuację, że SL został złapany na poziomie o 0.0001 niższym niż faktycznie był ustawiony. Grałem na DAXie. Poza tym miałem kilka innych takich sytuacji tego samego dnia ale tu już nie sprawdzałem konkretnych liczb.

ODPOWIEDZ