DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 18 mar 2016, 00:00

Wzrost
10
50%
Bez zmian
4
20%
Spadek
6
30%
 
Liczba głosów: 20

spkaejao
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 26 gru 2014, 01:14

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: spkaejao »

highend pisze:jest power na EUR? ;)

USD/PLN to co - na 3.00 lecimy ? ;)

Damian już widzę wyskoczył z eSek na edku....
Ja bym do tego dorzucił PLN power, niestety ten power wydrenuje znowu Polaków ;/

Założe się, że jest tyle kontraktów forward na kupno PLN, że głowa mała.
Cała operacja osłabiania PLN przez ostatnie pół roku przypominała tą poprzednią, do której Goldmani się przyznali rok później.
Biedni Polacy uwierzyli, że to im Pis złotówkę osłabiał, a fundusze pewnie piały ze śmiechu.

mario_M
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:02

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: mario_M »

pytanie jaki bilans export-import ma Polska? bo jeżeli export przeważa to PowerPLN jest na korzyść gdyż zostaje więcej PLN na plus to wymianie handlowej

a dolar swoją przecenę też zakończy z uwagi na duże ciśnienie aby do jesieni obama podpisał umowę z UE tak mocno trzymaną w tajemnicy czyt. socjalista z socjalistami - bo jak przyjdzie zmiana na Trumpa to nici z umowy i wtedy dopiero będzie EuroPower

a na teraz: 1,1317 jako wsparcie edka powinno utrzymać

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

:wink:

Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Damian2
Gaduła
Gaduła
Posty: 248
Rejestracja: 02 wrz 2013, 20:48

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: Damian2 »

highend pisze:jest power na EUR? ;)

USD/PLN to co - na 3.00 lecimy ? ;)

Damian już widzę wyskoczył z eSek na edku....
Wyskoczyłem wyskoczyłem, wczoraj fed pokazał na co ich stać... i nie stać na zbyt wiele... Ale nijak nie zgodzę się, że to eur power, to dolar będzie spadał, euro zbyt mocne też nie jest, ale dolar znacznie słabszy
Obrazek

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: siux »

mario_M pisze:pytanie jaki bilans export-import ma Polska? bo jeżeli export przeważa to PowerPLN jest na korzyść gdyż zostaje więcej PLN na plus to wymianie handlowej

a dolar swoją przecenę też zakończy z uwagi na duże ciśnienie aby do jesieni obama podpisał umowę z UE tak mocno trzymaną w tajemnicy czyt. socjalista z socjalistami - bo jak przyjdzie zmiana na Trumpa to nici z umowy i wtedy dopiero będzie EuroPower

a na teraz: 1,1317 jako wsparcie edka powinno utrzymać
Nie wiem czy pykasz PLN, ale takie ostatnie info to export/import na plus mamy(więcej exportu), ale co z tego exportu ma PL to inna sprawa ;)

Ostatnie podskoki edka będą dzisiaj w nocy pewnie koło ~1-szej, jak zamkniemy jutro tygodniówkę powyżej 1,123 to zmieniam zdanie na wzrosty, ale to wcale nie oznacza Euro Power tylko Dolar piach ;)(jakiś tydzień temu to zauważyłem,pisałem zresztą), właściwie dla USA to chyba na rękę, chociaż oni przecież te zielone to sami drukują więc...pogubiłem się :)

A na WTI to brakuje takiego zjazdu... do tak jakoś ~32,5 i up :)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, 18:23 przez siux, łącznie zmieniany 1 raz.

spkaejao
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 26 gru 2014, 01:14

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: spkaejao »

mario_M pisze:pytanie jaki bilans export-import ma Polska? bo jeżeli export przeważa to PowerPLN jest na korzyść gdyż zostaje więcej PLN na plus to wymianie handlowej

a dolar swoją przecenę też zakończy z uwagi na duże ciśnienie aby do jesieni obama podpisał umowę z UE tak mocno trzymaną w tajemnicy czyt. socjalista z socjalistami - bo jak przyjdzie zmiana na Trumpa to nici z umowy i wtedy dopiero będzie EuroPower

a na teraz: 1,1317 jako wsparcie edka powinno utrzymać
W 2015 Polska po raz pierwszy osiągnęła dodatni bilans handlowy w historii.
Powodem był oczywiście tańszy złoty. O ile taki fakt mocno cieszy, to trzeba pamiętać, że tylko 30 % tych firm jest polskich.
Tania ropa również ma/miała w tym duży udział.

Jak się temu bliżej przyjrzeć to jest tak:
Firmy zagraniczne eksportujące z Polski osiągnęły duże obroty przy tanim złotym, dodatkowo większość z nich podpisała 6,12-to miesięczne kontrakty forward na taniego złotego.
Teraz zostali ze złotówkami, które akumulowali przez jakiś czas. Poczekają na wzmocnienie złotego, odkupią swoje waluty i eksport zysku do domu.
Stary bandycki numer.

mario_M
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:02

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: mario_M »

jeżeli export idzie i na nim się zarabia bo waluta jest droga i zostaje dużo pln na koncie przedsiębiorstwa
to rosną płace i spada bezrobocie - i rośnie popyt wewnętrzny - i się kręci - ale jak jest już za dobrze to z wyliczeń wynika, że trzeba aby ta waluta np.PLN się umacniał wg innych walut i problem wraca bo export się załamuje

usa chcą pchać export tanim dolarem i po to go przeceniają aby w ten sposób toczyć wojnę (dusić inne gospodarki)
kiedyś zyski wypracowywało się osłabiając walutę - np. Japonia przeszła na księgowanie dolarowe w swoich firmach aby wyeliminować różnice kursowe i być zarobionym w dolarach

nie po to dragi mówi jak jest źle w EU aby powstrzymać taniego dolara - przecież bezrobocie w grecji 25%, portugalia i hiszpania i emigranci i brexit i wiele innych - to przecież gospodarka usa wygląda wspaniale i kurs 1:1 to fundamentalnie powinien być właściwy niż spekulacyjne podbicia (bo umowa usa-ue może zakładać koniec różnic - jeden wielki socjalizm - i zero zarobku pomiędzy walutami z koszyka)

edek 1,1317 utrzymał z tzw. fałszywym wybiciem lub 110% lub 112,8% jak zwał tak zwał
a ponieważ utrzymał to ropy nie puścił do góry zresztą psychologiczne 40 póki co działa

siux
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:18

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: siux »

mario_M pisze:jeżeli export idzie i na nim się zarabia bo waluta jest droga i zostaje dużo pln na koncie przedsiębiorstwa
to rosną płace i spada bezrobocie - i rośnie popyt wewnętrzny - i się kręci - ale jak jest już za dobrze to z wyliczeń wynika, że trzeba aby ta waluta np.PLN się umacniał wg innych walut i problem wraca bo export się załamuje

usa chcą pchać export tanim dolarem i po to go przeceniają aby w ten sposób toczyć wojnę (dusić inne gospodarki)
kiedyś zyski wypracowywało się osłabiając walutę - np. Japonia przeszła na księgowanie dolarowe w swoich firmach aby wyeliminować różnice kursowe i być zarobionym w dolarach

nie po to dragi mówi jak jest źle w EU aby powstrzymać taniego dolara - przecież bezrobocie w grecji 25%, portugalia i hiszpania i emigranci i brexit i wiele innych - to przecież gospodarka usa wygląda wspaniale i kurs 1:1 to fundamentalnie powinien być właściwy niż spekulacyjne podbicia (bo umowa usa-ue może zakładać koniec różnic - jeden wielki socjalizm - i zero zarobku pomiędzy walutami z koszyka)

edek 1,1317 utrzymał z tzw. fałszywym wybiciem lub 110% lub 112,8% jak zwał tak zwał
a ponieważ utrzymał to ropy nie puścił do góry zresztą psychologiczne 40 póki co działa
spkaejao wyjaśnił w czym rzecz w exporcie(wielce prawdopodobne, na eur/pln ja kasę widzę na 4,16 ;), ja nie mam pojęcia w jakich gałęziach wzrósł export w PL.

I nie patrzmy na te gospodarki tak chwilowo(DT), bo w gospodarkach nic się nie stanie jak kurs się zmieni na trzy dni zupełnie nierealnie, on wróci do szeregu, tylko...wiadomo co ;)

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: karnak »

WIG Banki - możliwa korekta wzrostów:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Czwartek 17.03.2016

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

edek,

Droga do wzrostów otwarta, tylko nie wiem który wariant będzie

Kabel analogicznie jak edek

-- Dodano: 17 mar 2016, 23:25 --

brent

dalej up (prawdopodobnie)

-- Dodano: 17 mar 2016, 23:27 --

sp 500 trochę nieruchawa ta 3 fala, ale i tak w korelacji z edkiem powoli przeciska się przez zasieki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany