Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

spqrinvest pisze:10 $? Czyli krwawa rewolucja w Wenezueli i bardzo głęboka stagnacja rynku w Rosji.
Mówimy to o filarze każdej gospodarki a nie spółce XYZ.
Już nawet Warren Buffet od początku tego roku kupuje akcje spółek zajmujących się ropą :mrgreen:
Jak dla mnie poziom minimalny to jakieś 22-23 $/bbl.
Już w tym momencie litr mleka w USA jest w cenie litra ropy.
no jak dla mnie i tak już jesteśmy za nisko !!!!
ale jak widać niektórzy nadal sprzedają ;/;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

PipsKong pisze:
spqrinvest pisze:10 $? Czyli krwawa rewolucja w Wenezueli i bardzo głęboka stagnacja rynku w Rosji.
Mówimy to o filarze każdej gospodarki a nie spółce XYZ.
Już nawet Warren Buffet od początku tego roku kupuje akcje spółek zajmujących się ropą :mrgreen:
Jak dla mnie poziom minimalny to jakieś 22-23 $/bbl.
Już w tym momencie litr mleka w USA jest w cenie litra ropy.
no jak dla mnie i tak już jesteśmy za nisko !!!!
ale jak widać niektórzy nadal sprzedają ;/;/

Początkowo myślałam, że to ukryte sankcje USA< EU i krajów arabskich wobec Putina i jego zwolenników. Ale po obecnym poziomie widać, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Firmy wydobywające z łupków w USA przynoszą już kwartalnie duże straty a to jest problem. Wenezuela już ledwo zipie. Łapią się niekonwencjonalnych sposobów:

http://www.polskieradio.pl/42/3168/Arty ... en-benzyny

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

monikaforexpolska pisze:

Początkowo myślałam, że to ukryte sankcje USA< EU i krajów arabskich wobec Putina i jego zwolenników. Ale po obecnym poziomie widać, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Firmy wydobywające z łupków w USA przynoszą już kwartalnie duże straty a to jest problem. Wenezuela już ledwo zipie. Łapią się niekonwencjonalnych sposobów:

http://www.polskieradio.pl/42/3168/Arty ... en-benzyny
Bo masz w zupełności rację
wszystko zaczęło się od tego że chcieli udupić Putina, do tego dołączyło " uwolnienie " rynku Irańskiego a poza tym wydaje mi się że ta obniżka ceny ropy im trochę nie wypaliła bo z tego co czytałem ( ale mogę się mylić bo z 1 źródła tych danych nie mam ) Rosyjska ropa rozliczana jest w USD tak czy siak a dolar względem rubla podrożał dwukrotnie ;]
więc teoretycznie Ruscy i tak tracą na tym mniej niż by się wydawało _ IMO
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

PipsKong pisze:
monikaforexpolska pisze:

Początkowo myślałam, że to ukryte sankcje USA< EU i krajów arabskich wobec Putina i jego zwolenników. Ale po obecnym poziomie widać, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Firmy wydobywające z łupków w USA przynoszą już kwartalnie duże straty a to jest problem. Wenezuela już ledwo zipie. Łapią się niekonwencjonalnych sposobów:

http://www.polskieradio.pl/42/3168/Arty ... en-benzyny
Bo masz w zupełności rację
wszystko zaczęło się od tego że chcieli udupić Putina, do tego dołączyło " uwolnienie " rynku Irańskiego a poza tym wydaje mi się że ta obniżka ceny ropy im trochę nie wypaliła bo z tego co czytałem ( ale mogę się mylić bo z 1 źródła tych danych nie mam ) Rosyjska ropa rozliczana jest w USD tak czy siak a dolar względem rubla podrożał dwukrotnie ;]
więc teoretycznie Ruscy i tak tracą na tym mniej niż by się wydawało _ IMO

Z dolarem faktycznie masz rację. Według mnie potrzeba jakiegoś kluczowego wydarzenia, decyzji, czy wspólnego stanowiska państw wydobywających ropę. I to nie chodzi o zamrożenie wydobycia na dotychczasowym poziomie, gdyz ten poziom jest rekordowy. Tu chodzi o drastyczne zmniejszenie wydobycia na czas jakiś.

Chiny, pogoda, banki spekulacyjne. Powodów jest wiele. Ale odreagowanie powinno być solidne. Znając życie najwięcej zarobi na nim Goldman Sachs. :lol:

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

monikaforexpolska pisze: Z dolarem faktycznie masz rację. Według mnie potrzeba jakiegoś kluczowego wydarzenia, decyzji, czy wspólnego stanowiska państw wydobywających ropę. I to nie chodzi o zamrożenie wydobycia na dotychczasowym poziomie, gdyz ten poziom jest rekordowy. Tu chodzi o drastyczne zmniejszenie wydobycia na czas jakiś.

Chiny, pogoda, banki spekulacyjne. Powodów jest wiele. Ale odreagowanie powinno być solidne. Znając życie najwięcej zarobi na nim Goldman Sachs. :lol:
Do tej pory się dziwię że nie obniżyli wydobycia gdyż zmniejszenie wydobycia o np. 50% pewnie podniosło by cenę surowca o 100% co by wyszło im na jedno , aczkolwiek nie wiem czy później z przywróceniem wydobycia na poprzedni poziom nie mieli by problemu ????
A dwa , jak Iran został "uwolniony" to zapewne nie prędko będzie chciał wejść w porozumienie które ma obniżyć wydobycie ;/;/

Co do wyskoku w górę spodziewam się takiego ruchu lekko o 10$ pytanie tylko KIEDY ????
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Według mnie korzyści z cięcia wydobycia byłyby bardzo duże. potem tylko puszczać na rynek hasła, że zamierzają jeszcze zmniejszyć. Plotka na takim rynku to dużo. Inna sprawa, że kilka banków inwestycyjnych dostałoby nieźle po łapkach. Iran też by się przyłączył. Cena 50-60 dolarów jest dużą zachętą. Ale to nie mój problem. Nie spekuluję na ropie. Tutaj nigdy nie wiadomo kiedy, o jakiej godziny przyjdzie strzał w plecy. prawie jak na Franku.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Zgodzę się w 100% ze zdaniem " tutaj nic nie wiadomo " to najtrafniejsze ;)

poza tym może być tak jak ze złotem
spadek ceny o 50% i później tylko lekkie wahania w górę przez już ponad 2 lata chyba
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

PipsKong pisze:Zgodzę się w 100% ze zdaniem " tutaj nic nie wiadomo " to najtrafniejsze ;)

poza tym może być tak jak ze złotem
spadek ceny o 50% i później tylko lekkie wahania w górę przez już ponad 2 lata chyba


Złoto miało z czego spadać. Ale odbicie zapoczątkowane w zeszłym roku i tak wielu graczy zadowoliło. Moim zdaniem chyba zmienia się trend na wzrostowy. A ropa jak na razie w kleszczach banków GS i wydobywców. Ok życze udanego weekendu.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

No to troszeczkę uciekamy od zera :D aczkolwiek moim zdaniem chwilowo jeszcze póki co ;/;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
AdamG
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 15 sie 2011, 11:41

Re: Cena Ropy 0$ za baryłkę i co dalej ???

Nieprzeczytany post autor: AdamG »

Czy ktoś z was "bawi się" z RCFL3OIL? Nie potrafiłem się doszukać jak działa mechanizm, jeśli cena ropy w kilka dni spadnie o 50% czy to oznacza że masz stop-out na certyfiakcie (mnożnik certyfikatu = 3)

ODPOWIEDZ