Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10020
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lubliner pisze:Witam wszystkich. Skorzystam z pozwolenia w temacie... czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób inwestował ten chłopak z Krakowa co wygrał BMW w konkursie HFT?
HFT prowadzi teraz webinaria, gdzie omawiają całą strategię zwycięzcy. Pierwsze było w zeszłym tygodniu, będą jeszcze dwa. Najbliższy 14 stycznia.

Tutaj cała rozpiska:
http://www.hftbrokers.pl/szkolenia-webinarowe/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Lubliner
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2015, 10:17

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Lubliner »

Dzięki, a na poprzednim było coś ciekawego?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10020
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Lubliner pisze:Dzięki, a na poprzednim było coś ciekawego?
Niestety nie wiem, bo nie uczestniczyłem. Właśnie na kolejne planuję zajrzeć.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Lubliner
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2015, 10:17

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Lubliner »

To jest niesamowite, zarobić 50% w miesiąc byłoby super, a co dopiero 100%, a 1000% to już w ogóle... jak to jest możliwe? Przecież nie on jeden w konkursie potrafi wyciągnąć ponad 1000%.

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

magiclong pisze:Handel tego typu bardzo prymitywny dla niektórych, ale biorąc pod uwagę sezonowość przy pewnych danych makro, historię odczytów i obecną analizę można w pewnych przypadkach wytypować kierunek. Problem polega że jeżeli się nie uda to zlecenie oczekujące o większym wolumenie x2 w drugą stronę otwierało się blisko SLa. Problem czasami mocne przesunięcie zlecenia. Mam wrażenie że w miarę dobrach wyników 138% w 12 m-cy (jak dla hobby zadowalające ) widzę większe "trudności" w zawieraniu zleceń czyli coraz większe przesunięcia zleceń oczekujących.
Dlatego pytam o rodzaj konta do takiej gry. Zapewne też używacie zleceń oczekujących. Myślałem że ktoś tak grał choć trochę i wie czy ilość dostawców płynności ma na to wpływ ( moim ma) i rodzaj konta ndd, stp, mm. Myślałem że moje pytanie jest z gatunku lekkie. Jakaś propozycja podpowiedź???
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją strategię, ale jeśli masz otwartą pozycję i transakcje po danych zawierasz zleceniami typu stop to raczej każdy broker przekazujący Twoje zlecenia na rynek (ECN, STP, NDD czy jakolwiek inaczej go zdefiniujemy) będzie "dostarczał" ujemnych poślizgów cenowych (np. w przypadku FXCM ok. 70% zleceń typu stop ma ujemne poślizgi). Natomiast jeśli wykorzystujesz zlecenia typu limit, to w FXCM masz 70% szans na "price improvment" czyli dodatni poślizg cenowy.
Proponuję przetestować darmowe konto demo lub konto rzeczywiste z minimalnym depozytem (płynność w FXCM jest na tyle duża, że jeśli nie grasz wielkimi wolumenami, ten test będzie w pełni wiarygodny).

-- Dodano: 13 sty 2016, 00:48 --
Lubliner pisze:To jest niesamowite, zarobić 50% w miesiąc byłoby super, a co dopiero 100%, a 1000% to już w ogóle... jak to jest możliwe? Przecież nie on jeden w konkursie potrafi wyciągnąć ponad 1000%.
Warto mieć świadomość, że strategia służąca do zarabiania pieniędzy na rynku, a strategia do wygrywania konkursów to dwie zupełnie różne kwestie. Przytłaczająca większość konkursów opiera się tylko na stopie zwrotu, co oznacza, że wygrany podejmował gigantyczne ryzyko i miał szczęście. Dziesiątki i steki podobnych graczy skończyła w tym samym konkursie jako bankruci ;-)
Uczestniczyłem kiedyż w symulacji inwestycji, gdzie prawdopodobieństwo zaliczenia stratnej transakcji było grubo ponad 50% (nie pamiętam czy bliżej 60%, czy 80%), ale była też minimalna szansa na zysk 1000% w pojedynczej transakcji.
Gra miała trwać przez okres kilkudziesięciu transakcji. Przypadek chciał, że pierwsza transakcja była +1000% i ... okazało się, że kilka osób postawiło na pierwsza transakcję cały kapitał! Jedna z nich oczywiście wygrała cały konkurs, ale większość zbankrutowała. Jedno jest pewne - żadna racjonalna strategia od drugiej transakcji nie miała już szans z "szaleńcami", którzy trafili szansę o prawdopodobieństwie ułamka procenta w pierwszym "trejdzie".

W prawdziwym inwestowaniu musisz najpierw uchronić kapitał, potem zacząć regularnie zarabiać i dopiero na końcu próbować osiągać ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Oczywiście strategię zwycięzcy konkursu warto poznać (jeśli rzeczywiście miał strategię, a nie dorabia teraz teorię do zawieranych wcześniej transakcji), być może jakieś jej elementy okażą się zgodne z Twoją psychika i pozwolą wzbogacić podejście do inwestowania.

Lubliner
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2015, 10:17

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Lubliner »

W przypadku zwycięzcy to chyba nie jest takie przypadkowe. Krzywa kapitału rośnie systematycznie http://www.hftbrokers.pl/konkurs-przewaga-na-starcie/, a przy 140 transakcjach i 70% skuteczności to wygląda na działanie metodyczne. Taki efekt można osiągnąć grając z trendem, ale coś takiego w miarę trwałego musi się pojawić i trzeba to umieć wyczuć.

00001
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 gru 2014, 08:46

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: 00001 »

Cześć

Dostałem bonus w wysokości 100e.
Oferujemy ten bonus z jednym ograniczeniem - środki bonusowe (lub środki, które pozostały z bonusu) zostaną wycofane z rachunku jeśli minimalny wymagany obrót 25 lotów nie zostanie spełniony w ciągu 30 dni.
jak wyliczyć ten minimalny obrót 25 lotów, jakiś przykład na parze e/u?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10020
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

00001 pisze:Cześć

Dostałem bonus w wysokości 100e.
Oferujemy ten bonus z jednym ograniczeniem - środki bonusowe (lub środki, które pozostały z bonusu) zostaną wycofane z rachunku jeśli minimalny wymagany obrót 25 lotów nie zostanie spełniony w ciągu 30 dni.
jak wyliczyć ten minimalny obrót 25 lotów, jakiś przykład na parze e/u?
Witaj,

Suma wolumenu transakcji musi wynieść 25 lotów. Jeśli np. otworzysz 25 pozycji o wolumenie 1.0 lota to łącznie będziesz mieć 25 lotów obrotu :). Może brzmi ironicznie ale inaczej nie da się tego wyjaśnić :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

00001
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 18 gru 2014, 08:46

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: 00001 »

dzięki :)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1228
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dostałem info od brokera o zmianie kontraktów bazowych na OILWTI. Pozycje na tym instrumencie zostaną uznane, bądź obciążone, dodatkowymi punktami swapowymi w zależności od posiadanych pozycji. W liczbach +\- 97 punktów. Jak to przeliczyć na pieniądze? 1 punkt na tym instrumencie to 1 cent? Dziękuję za pomoc :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ