Konto walutowe

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Witam,

Obecnie posiadam założone kilka lat temu konto walutowe w ING, ale kontakt z supportem doprowadził mnie do szału swego czasu i poszukuję czegoś innego. Do tej pory przelewałem walutę zagraniczną na konto, następnie do kantora internetowego, a wracały złotówki. Czy macie coś ciekawszego/szybszego? Mile widzane byłoby również jakieś konto oszczędnościowe w zł w pakiecie.
Dodatkowym atutem byłaby możliwość posiadania bez problemu kilku różnych walut(mam na myśli eur,usd,gbp), bo w ING swego czasu musiałem zakładać osobne konto do każdej waluty o ile dobrze kojarzę.
Za każdą pomoc/ sugestię z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zdecydowanie polecam Kantor Walutowy Aliora.
Prowadzenie konta - za darmo.
Karty do konta - za darmo.
Przewalutowanie - spread 3-4 grosze, czyli nie więcej jak dwa grosze względem kursu średniego (chyba spada wraz z rosnącą kwotą). Operacje wykonujesz samodzielnie w dowolnej chwili w panelu banku. Realizacja natychmiastowa. Za przewalutowanie odpowiedniej kwoty otrzymujesz w gratisie przelew zagraniczny za free.

Ilość dostępnych walut jest zadziwiająca - poza oczywistymi mamy AUD, CAD, HUF, JPY, SEK, RUB, NOK... Naliczyłem 13 + PLN. Chyba do każdego konta można otrzymać kartę.
Mimo, że nazywa się to "Kantor walutowy" to wszystkie te konta są normalnymi rachunkami bankowymi, a dodatkowo możesz normalnie iść do oddziału i wpłacić/wypłacić gotówkę.

https://kantor.aliorbank.pl/
Kod promocyjny: 8ZVJY5T6XKZJ
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Alior - jest ok z tym, że jak zauważyłem ostatnio, pojawiły się warunki by karta była za free. Musisz wykonać jakąś transakcję przy użyciu karty w przeciągu bodaj 6 miesięcy od jej otrzymania.

Również Raiffeisen odpalił podobne rozwiązanie (rkantor.com) - warto też się mu przyjrzeć. Na EUR/PLN mają stały spread 2 grosze co wychodzi chyba lepiej niż w Aliorze.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

O to nie wiedziałem, że dodali warunki do karty. Przed wakacjami na pewno tego nie było. Raiffeisen też coś takiego ma?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: green7 »

raposo pisze:O to nie wiedziałem, że dodali warunki do karty. Przed wakacjami na pewno tego nie było. Raiffeisen też coś takiego ma?
Ta przedtem też tego nie zauważyłem - chyba pojawiło się niedawno (coś rozsyłali o zmianie warunków).
Co do rkantoru - o ile czytałem to niestety nie ma tam kart w wybranej walucie tak jak w Aliorze.
Z ciekawostek :
- masz możliwość odbioru gotówki w bankomatach Euronetu bez posiadania karty
- możliwość przesłania gotówki kurierem lub w oddziale
- jakiś tam system punktowy (punkty za rejestrację, polecenie kogoś itd.). A jak masz punkty to możesz wymieniać po średniej cenie bez spreadu. Miłe.
- aa i jeszcze jedno. System "giełdowy" - wystawiasz zlecenie po jakiej cenie chcesz kupić/sprzedać.
Green
Obrazek
Obrazek

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Dzięki Panowie za szybką odpowiedź, wcześniej google też mu zasugerowało Aliora wiec i tak zrobię.

Teraz pojawia się tylko problem, że potrzebują potwierdzenie wpłaty z innego mojego konta w PLN. Myślałem, że wszystko będzie ok tyle, że obecnie mam adres angielski, a inne konto jest założone 10 lat temu w PL.
Ale myślę, że już bliżej niż dalej, także jeszcze raz dzięki.

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Re: Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Panowie a warto się bawić w przewalutowanie u brokera fx gdzie ma się dwa konta, jedno w pln a drugie np: w eur i jak kurs będzie dobry przelewać kasę z jednego konta na drugie?
Cenka opada

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Konto walutowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To zależy jakie stawki Ci zaoferuje ;). W LMAX bodajże jest opcja przewalutowania po kursie FX. W Dukascopy jest do tego osobna polityka:
https://www.dukascopy.com/swiss/pl/abou ... eyExchange

U większości przewalutowanie następuje po kursie banku w którym trzymają środki.

Co broker, to inna historia ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ