Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
73
15%
Nie
198
41%
Zamierzam
209
44%
 
Liczba głosów: 480

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

wszelkie wątpliwosci rozwieje Ci wątek na kresliku - "ideas that I trade" mightyOne. polecam. duzo by rozmawiac o tym podejsciu. Przeczytaj ten watek i wszystko Ci sie rozjasni ;)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Martin Call
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2014, 10:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Martin Call »

czytam... ale to narazie dla mnie czarna magia

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

A ja zrobię takie mini krótkie podsumowani na podstawie zrzutu Shadiego z pierwszej strony. Mam nadzieję że się nie obrazie o ile jeszcze tu zagląda :)
A więc to co on tam napisał to jest wszystko prawda. Tylko wg mnie to zadziałało że ta ZL była w odpowiednim miejscu. Czyli mamy BO następnie zrobili FBO w dobrym miejscu i potem już korzystamy z tego co autor wątku napisał. Po FBO mamy momentum i knot który mówi gdzie nie wchodzimy, ciało w kierunku zysków i wiadomo lecimy do BO i to tyle. Taki system pozwala w jasny sposób określić Target i SL.
Wczoraj z sentymentu późnym wieczorem przeglądałem sobie część wpisów i napiszę że naprawdę fajnie się czytało. Fajnie oglądać historyczne zrzuty i widzieć jak ludzie uczą się. Ale też widziałem dużo zrzutów kto wrzucał że coś tam zadziałało i że fajny ten system ZL itd. a ja widziałem na tych zrzutach co innego widziałem, że wcześniej zrobili FBO i celem było BO i jeżeli ktoś w takiej konfiguracji potem miał na wykresie ZL to z regułu ugrywał pipsy a jak było to w innej konfiguracji to często było SL i pytanie czemu nie zadziałało :) Mam nadzieję że będzie korzystać z tego bo wg mnie naprawdę to jest jedyna droga do sukcesu, prędzej czy poźniej pewnie każdy to zrozumie kto zacznie zarabiać na FX.
Powodzenia :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Martin Call
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2014, 10:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Martin Call »

Witam, kilka pytań:

1. Może być tak, że po 1 mamy 3 i 2 w jednej świecy?
2. Grasz tylko na H1 czy używasz ZL na M15 albo D1?
3. SL stawiasz na dolny knocie świecy przed 1?
4. Możesz podać kilka przykładów FBO, to co zaznaczyłem na rysunku to FBO?
5. Stosujesz Space Wars do MM?
6. Zdarza ci się zaliczyć SL?

Więcej pytań nie pamiętam. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Martin Call pisze:Witam, kilka pytań:

1. Może być tak, że po 1 mamy 3 i 2 w jednej świecy?
Może wg mnie być jak najbardziej ale wg mnie to zależy również od interwału. Ale to nie jest ważne musisz wiedzieć że idziesz w kierunku profitu ale za nim tam dojdą musza zrobić momo, które ruszy w kierunku profitu i teraz żeby równiesz wyciąć ludzi z tego momo w kierunku profitu to robią cofkę do ZL (momo) aby wywalić frajerów z tego trejdu po profit :)
Martin Call pisze:2. Grasz tylko na H1 czy używasz ZL na M15 albo D1?
ZL działa na wszystkich interwałach, od M1 do MN. Chciałem ostatnio taki zrzut na forum dać ale w końcu zrezygnowałem bo wszystko opisać i przekazać co bym chciał to musiałbym z dobrą godzinę pisać a i tak pewnie większość by nie zrozumiała co chcę przekazać więc zrezygnowałem. Ale chciałem dać kilka zrzutów bez informacji jaka to para oraz jaki interwał czasowy i bez wartości. Założe się że nikt by nie wiedział czy to wykres z M1 czy z D1 czy z W1. Zrób sobie taki test i zaznacz miejsca gdzie chciałbyś wchodzić i dlaczego. Nie ważne jaki to interwał bo rynek zawsze chodzi tak jak musi czyli po profit :)
Martin Call pisze:3. SL stawiasz na dolny knocie świecy przed 1?
Różnie zależy od sytuacji najczęściej pod fbo, ale zobaczysz że jak zrozumiesz to wszystko to nie jest ważne, ważne jest abyś postawił SL ale będzie on bardzo rzadki, jeżeli trafisz SL to znaczy że źle coś przeanalizowałeś i źle rozszyfrowałeś rynek i coś musiałeś przeoczyć.
Martin Call pisze: 4. Możesz podać kilka przykładów FBO, to co zaznaczyłem na rysunku to FBO?
Dałem załączniki ale moje FBO jest zaznaczone na Twoim zrzucie dodatkowo wycięcie na ZL to też FBO :)
Martin Call pisze:5. Stosujesz Space Wars do MM?
Nie
Martin Call pisze:6. Zdarza ci się zaliczyć SL?
Oczywiście, że tak, jak już dojdę do etapu że nie będę zaliczał SL albo mój SL będzie bardzo bardzo rzadki to się pochwalę.

Natomiast moje SL wynika nie z tego, że rynek coś źle zrobił tylko ja daję ciała albo się spieszę albo coś wymyślę co nie ma miejsca a ja myślę życzeniowo. Ale przyznam Ci szczerze że ja wierzę żę można SL nie zaliczać :) Wiem że nikt w to nie uwierzy oprócz paru osób ale jest to możliwe :)

Dobra daję 3 zrzuty może torchę rozjaśnią. Ale pamiętajcie nikt się za was nie nauczy. Trzeba siedzieć przed wykresami i w końcu to zakminić o co kaman i być cierpliwym.

Przykładowo para EUR/GBP ten tydzień cały czas czekałem na sell w związku z tym, że liczyłem że idą zjeść profit ten z D1 tam gdzie czerwona linia na dole ostatnia. Pytanie kiedy wejść w to sell i tutaj czekamy na momo i ZLki w kierunku wejścia.

Drugi przykład to EUR/AUD wg mnie idą po ten duży profit na górze ale zobaczcie co robią po drodze, koszą ZLki jak leci :)

Czyli podsumowując idziemy zawsze po duży profit pod drodze wycinając ludzi z mniejszych profitów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Martin Call
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2014, 10:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Martin Call »

Wow, dzięki za szybko i treściwą odpowiedz.
Od poniedziałku zaczynam czytać twój wątek "BO & FBO".
Zobaczymy, może coś przyswoję. :)

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Tak na prawdę teoria ZL, FBO i Bo czy strefy popytu i podaży to różne nazwy tego samego zjawiska. Chodzi tu o to że cena chodzi od konsolidacji do konsolidacji. Gdy cena wybija się z konsoli tworzy się profit( nierównowaga), następnie ten profit zostaje zjedzony(aktywacja zleceń BE i SL traderów) by następnie ruszyć w kierunku profitu. Tworzy to sekwencję trendu dołek- wyższy dołek dla trendu wzrostowego lub szczyt- niższy szczyt dla spadkowego.
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

Nie wiem czy cały wątek FBO i BO który rozpocząłem warto czytać :) Choć zawsze co więcej wiedzy to więcej możliwości. Ale ja zalecam przeczytać najlepiej kilka razy albo raz ze zrozumieniem ten wątek i zwrócić szczególną uwagę na wpisy Shadiego, HEXa i Thoreza jak zrozumiesz o czym oni pisza to będzie dobrze. JA bym chciał jeszcze kilka moich uwag napisać ale jak pisałem wyżej nie jestem w stanie przekazać tego co bym chciał pisząc a na zrzuty dużo czasu schodzi więc napiszę słowami może komuś się przyda i ktoś zrozumie co chcę napisać a jak nie to niech ktoś daje zrzuty to najwyżej będa mógł ja się jakoś ustosunkować na ile będą potrafił :)
Chciałem jeszcze napisać co ja zauważyłem z własnych obserwacji rynku.
1. Przykłaodowo para EUR/GBP ktoś może się spytać dlaczego nie wyzerowali tych momo z H4 dużych gdy szli po profit na dole. Wieć moja analiza jest taka, że jeżeli aktualnie idziemy w dół mocno po jakiś duży profit to nie zawsze zerujemy te duże momo, te duże momo często są zerowane później czyli jeżeli będziemy szli ostro up na tej parze to wyzerujemy tych co są w proficie a doszliśmy prawie wg mnie do całego ruchu w dół na tej parze. Więc jeżeli idziemy mocno w dół to czekamy po korkecie aż przyjdzie na mniejszych inerwałach momo w dół powrót do ZL i dalsza jazda w dół i takie coś następuje po korekcie takiej spokojnej gdzie cena pnie się powoli w górę.
2. Natomiast takie duże profity jeżeli chcemy wyzerować to cena często musi zrobić wg mnie FBO solidne i wówczas idą bezpośrednio po duży profit i wtedy ja lubię takie FBO na H1 lub H4. To takie klasyczny przykład jaki jest na 1 zrzucie w tym wątku.
3. Również zmiana większego trendu odbywa sie poprzez FBO solidne takie przykładowo jakie zrobili w tym tygodniu w czwartek na kablu. Zresztą nawet w wątku fbo pisałem że może być ostro up a zobaczyłem to z wykresu D1 że mogą iść mocno do góry. To od razu było widać jaki solidny ruch się wykonał i tutaj właśne jest problem, że czasami ciężko się załapać na taki ruch gdyż nie wiadomo kiedy wejść. A jak chcesz poczekać na koretkę to ona nie następuję tylko prują ostro do góry. I straszanie mnie trochę wkurzyło w tym tygodniu że na taki ruch się nie załapałem ale cóż nie można wszystkiego zgarniać.
Ale podsumowując są to moje własne obserwacje i mogę się mylić natomiast mi one ułatwiają trading.
Czyli należy rozróżniać korektę od zmiany trendu i zawsze trzeba skakać po kilku interwałach abyśmy wiedzieli w którym kierunku idziemy oraz trzeba wiedzieć że nie ma co przewidywać na FX można wiec jakiś pogląd i życzenie że chciałbym aby tak było ale nie ważne jak jest na rynku nigdy nie jest nic pewnego i należy dostosować się do rynku i obserwować cenę. Czasami masz wrażenie że wszystko idzie tak jak chcesz robią to co chcesz i dostajesz baty. Następnie przerzucisz wykres na W1 i otrzymujesz odpowiedź dlaczego się pomyliłeś :) Wieć zawsze trzeba pamietać że ważniejsze są wyższe interwały i one mają pierwszeństwo :)

P.S. Aha i jeszcze jedno niech nikt się nie sugeruje moim poprzednim wpisem na eur/aud że ja uważam że dojdą do górnego BO :) Oczywiście moga tam dojść ale równie dobrze nie musza więc podstawowa zasada graj co widzisz więc jak nie będą szli po ten profit to nie gramy w ciemno :)
„Istnieje różnica między znajomością drogi, a podążaniem nią” – Morfeusz

Awatar użytkownika
Martin Call
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2014, 10:15

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: Martin Call »

Ja tak to widzę.
Pewnie wszystko źle :) , jak coś to proszę pisać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freud00
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:02

Re: Koncepcja ZERO LINE by MightyOne

Nieprzeczytany post autor: freud00 »

Czerwinek, czy w swoim patrzeniu na rynek i setup stosujesz patent Mighty One z tych rysunków https://www.kreslik.com/forums/therumpl ... 6/page2030 ?

Chodzi dokładnie o te patrzenie jakby na większy interwał mając włączony tylko jeden i szukanie w ten sposób wicków.
Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec.

ODPOWIEDZ