MT4 skróty klawiaturowe - jak przenieść na inny MT

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

MT4 skróty klawiaturowe - jak przenieść na inny MT

Nieprzeczytany post autor: pim »

Witam.

Czy wie ktoś jak skopiować wszystkie skróty klawiaturowe z jednego MT na drugi ? (ręcznie to będzie bardzo czasochłonne bo mam tego dziesiątki) Chodzi o to by zrobić to "automagicznie"


(to samo pytanie zadałem w dziale programowanie ale tu będzie widze lepsze miejsce)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 skróty klawiaturowe - jak przenieść na inny MT

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak automagicznie samych ustawień skrótów to się przenieść raczej nie da, bo MT4 nie oferuje opcji zapisu tych ustawień w pliku ;). Aleeee... równie dobrze możesz skopiować całą platformę i wtedy zobaczyć czy skróty też się skopiują. Teoretycznie powinny ale nigdy nie zwracałem na to uwagi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: MT4 skróty klawiaturowe - jak przenieść na inny MT

Nieprzeczytany post autor: pim »

no to lipa... :-) calej platformy to nie chce kopiowac bo mam porobione poprzez windowsowy mklink i wspoldzielone katalogi ale posprawdzam czy kopiowanie ktoregoś pliku z config .ini cos da,

bardzo nie fajnie, bardzo :-( recznie 30 skrótów na 5 platform... dzień mam z glowy

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: MT4 skróty klawiaturowe - jak przenieść na inny MT

Nieprzeczytany post autor: pim »

Znalazłem rozwiązanie :

Sam sobie odpowiem i może komuś się przyda.

W katalogu Profiles MT4 tworzy plik "hotkeys.ini" - wystarczy skopiować do innej instancji i voila :-)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: MT4 skróty klawiaturowe - jak przenieść na inny MT

Nieprzeczytany post autor: raposo »

O patrz, 9 lat z MT4 i nie miałem o tym pojęcia... :) Dzięki, też mi się przyda.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ