Teoria i praktyka

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
darsmi0
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 mar 2015, 20:17

Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: darsmi0 »

Witam.

Zaczynam przygodę z Forex. Wiem, że czeka mnie bardzo ciężka droga aż zrozumiem cokolwiek. Dlatego chciałbym wiedzę teoretyczną od razu ćwiczyć na demo. Czy znacie jakieś ćwiczenia lub książki, które laik jak ja może od razu ćwiczyć na demo?

Pozdrawiam
Darsmi0

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

ENCYKLOPEDIA ANALIZY TECHNICZNEJ

http://wdsoftware.com/pl/encyklopedia-at/
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
Fantômas
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 lis 2012, 08:56

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: Fantômas »

Hej

Dobre cwiczenie to kojarzenie czynnosci handlu z czyms przyjemnym , co pomaga w zapamietywaniu...i nie mam tu na mysli permanentnej masturbacji czy innego rodzaju podobnych eksperymentow..., ale np czekolada w przerwie, potraktownie tego jak gry komputerowej, zorganizowanie sobie tematu tak, aby czerpac z tego jak najwiecej przyjemnosci. Wystrzegaj sie czytania ksiazek na ten temat, tak jak nie musisz przed uzyciem lopaty, bo takie to w sumie proste jest. Nic wiecej chyba nie wiem...Aha! Bierz udzial w konursach, bo i ubaw jest i dodatkowo motywuje.
I saw you twice...
Try again.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 774
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Z tą czekoladą i łopatą przesadziłeś. Książki mają sens bo niby skąd miałby brać wiedzę z konkursów?
W konkursach można się nauczyć głównie złych nawyków.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
traderany
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 29 paź 2009, 23:12

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: traderany »

darsmi0 pisze:Witam.

Zaczynam przygodę z Forex. Wiem, że czeka mnie bardzo ciężka droga aż zrozumiem cokolwiek. Dlatego chciałbym wiedzę teoretyczną od razu ćwiczyć na demo. Czy znacie jakieś ćwiczenia lub książki, które laik jak ja może od razu ćwiczyć na demo?

Pozdrawiam
Darsmi0
Zapomnij o książkach, ćwiczeniach i tym podobnych głupotach (95% książek nie jest wartych złamanego grosza, a codziennie wydawane są nowe). Nie powielaj błędu zdecydowanej większości kandydatów na traderów, bo podzielisz ich los.
Jeśli chcesz stosować analizę techniczną, zapoznaj się z wykresami świecowymi, poszukaj systemu sprawdzonego i stosowanego przez traderów, takiego, który będzie Ci odpowiadał (w internecie jest wszystko za free) i ucz się tradingu na rachunku demo. To wszystko czego potrzebujesz do zarabiania. Jeśli chcesz czytać – biblioteka, księgarnia albo e-booki... ale to naprawdę nie zrobi z Ciebie tradera.
Wszystko, co będzie Ci przeszkadzać w tradingu, jest w Twojej głowie nie w książkach, ale to będzie wychodzić z niej dopiero na rachunku rzeczywistym, do otwarcia, którego się nie śpiesz.
No excuses. Ever. That’s the rule professional traders live by.

lukas13aa
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:40

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: lukas13aa »

traderany pisze:... będzie wychodzić z niej dopiero na rachunku rzeczywistym, do otwarcia, którego się nie śpiesz.
Polecam rachunek z mikrolotami, takimi po 1k waluty.
Traci się grosze, a można nauczyć się lepiej niż na demo. Na rzeczywistm warunki gry chyba są troche inne, niż na demo.
Spread i egzekucja na demo są trochę "podrasowane"?

korona20
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2013, 19:33

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: korona20 »

traderany... Napisałeś tak: 'poszukaj systemu sprawdzonego i stosowanego przez traderów'.

Owszem, w internecie jest tego cała masa. Ale jak i gdzie znaleźć coś wartościowego i sprawdzonego jak to określiłeś.
Jakieś rady? Strony www? Autorzy?

Dzięki

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

lukas13aa pisze:
traderany pisze:... będzie wychodzić z niej dopiero na rachunku rzeczywistym, do otwarcia, którego się nie śpiesz.
Polecam rachunek z mikrolotami, takimi po 1k waluty.
Traci się grosze, a można nauczyć się lepiej niż na demo. Na rzeczywistm warunki gry chyba są troche inne, niż na demo.
Spread i egzekucja na demo są trochę "podrasowane"?

Jasne, zamiast uczyć się na symulatorze lotów , zacznij od razu latać na szybowcach.
Traci się tylko życie/depozyt ale zawsze jest możliwość, że nauczysz się lepiej.
Z naciskiem na możliwość.

..."głupota ludzka nie zna granic, jest tak nieograniczona jak miłosierdzie Pana Boga"...
Cytat z pamięci.

lukas13aa
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:40

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: lukas13aa »

Tam ruch o kilka punktów to jeden grosz, nie przesadzaj ...
Ja dużo grałem na demo, teraz uczę się na mikrolotach na darmowym bonusie.
Dopiero w dalszej kolejności przejdę na "prawdziwą" kasę.

Wcześniej chyba źle to napisałem. Nie namawiam do pominięcia demo w ogóle. :)

Fonteles
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2015, 06:55

Re: Teoria i praktyka

Nieprzeczytany post autor: Fonteles »

Sam uważam się za początkującego pomimo, że na forex'ie działam już kilka lat.
Z własnego doświadczenia wiem, że najszybciej nauczysz się handlować i najmniej realnych pieniędzy stracisz, jeśli od początku znajdziesz dobrego szkoleniowca. Mentora, który poprowadzi Ciebie za rękę przez wszystkie zawiłości tego zawodu. Jak w każdym zawodzie, dobry pracownik najpierw musi zostać przeszkolony. Strażak, policjant, lekarz, księgowa - każdy musiał zostać przeszkolony, bo inaczej poniósłby porażkę. Trader to też zawód.
Odpuść darmowe szkolenia brokerów. Nic nie dają, a tylko nabierzesz złych nawyków. Mówię o płatnym szkoleniu, w firmie która tym się specjalizuje. Najlepsze jest szkolenie indywidualne, ale to wiąże się z dużymi kosztami. Tak czy owak najpierw musisz zainwestować w swoją wiedzę. Przygotuj się na kilka tysięcy PLN za grupowe lub kilkanaście PLN za indywidualne szkolenie.
Jeżeli masz wątpliwości czy to co mówię ma sens, to spróbuj przetrwać na rynku na koncie demo dłużej niż 3 miesiące. Jeżeli Ci się to uda to wielki szacun. Jeśli nie to masz braki w wiedzy i doświadczeniu. Wnioski wyciągniesz sam :-)

Pozdro
Archery - The ultimate sporting challenge.

ODPOWIEDZ