Aplikacja

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Czy ktoś potrafiłby napisać odrębną aplikację, która rysowałaby na podstawie kwotowań (powiedzmy, że broker dowolny) różnego rodzaju wykresy (czasowe i bezczasowe - renko i range) i na podstawie określonych warunków na tym wykresie otwierałaby zlecenia u brokera?
Żeby ubiec zbędne pytania - niestety nie jest to możliwe w MT4.

WojtexWay
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:22

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: WojtexWay »

leszczu pisze:Żeby ubiec zbędne pytania - niestety nie jest to możliwe w MT4.
Ale czy oby na pewno? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Co dokładnie nie jest możliwe?

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

WojtexWay pisze:
leszczu pisze:Żeby ubiec zbędne pytania - niestety nie jest to możliwe w MT4.
Ale czy oby na pewno? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Co dokładnie nie jest możliwe?

Istnieje możliwość rysowania wykresów renko/range w MT4 ale brak możliwości nakładania na siebie kilku wykresów renko/range tak jak jest to możliwe w przypadku wykresów czasowych (wskaźniki MTF). W związku z tym jest brak możliwości nakładania na nich wskaźników ale i programowania pod nie EA. MT4 (jak większość platform) faworyzuje wykresy czasowe, zapominając, że można przedstawiać rynek za pomocą wykresów bezczasowych wielowymiarowo.

WojtexWay
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:22

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: WojtexWay »

leszczu pisze:Istnieje możliwość rysowania wykresów renko/range w MT4 ale brak możliwości nakładania na siebie kilku wykresów renko/range tak jak jest to możliwe w przypadku wykresów czasowych (wskaźniki MTF).
Dawno nie miałem styczności z MQL4, ale...
Zrób sobie wskaźnik w oddzielnym oknie (będzie bardziej czytelne) -> Stwórz tablicę N elementów -> zapisuj do niej kolejne tick-i (gdy tablica się zapełni kasuj najstarsze ticki) -> Bazując na tej tablicy rysuj sobie swoje wykresy wyświetlając ticki czy inne dziwolągi - takich wykresów możesz narysować bodajże max 8 (8 bufforów(?)).
Tyle jeśli chodzi o wizualne aspekty renko/range, które nie powinny mieć tutaj żadnego znaczenia (w końcu chodzi o EA, które może mieć dostęp do danych bez ich wcześniejszego rysowania).
leszczu pisze:W związku z tym jest brak możliwości nakładania na nich wskaźników ale i programowania pod nie EA.
Do programowania EA pod renko/range nie jest konieczne w ogóle rysowanie wykresu. Wystarczy, że masz dostęp do kolejnych tick-ów (możesz je zapisywać w tablicy - j.w.).
leszczu pisze:MT4 (jak większość platform) faworyzuje wykresy czasowe, zapominając, że można przedstawiać rynek za pomocą wykresów bezczasowych wielowymiarowo.
Ale można je stosunkowo prosto stworzyć - j.w.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Dzięki za info. Ja niestety tego sobie sam nie zaprogramuję, bo nie jestem programistą, ale powiedz mi czy istnieje możliwość, żeby jeden wykres był nałożony na drugi, tak żeby widział co się dzieje wewnątrz świecy? (tak jak w wykresach czasowych).
Rozumiem, że wskaźniki też można by rysować?

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam :)
leszczu pisze:Istnieje możliwość rysowania wykresów renko/range w MT4 ale brak możliwości nakładania na siebie kilku wykresów renko/range tak jak jest to możliwe w przypadku wykresów czasowych (wskaźniki MTF).
Wykresów bezczasowych nie nałożysz na siebie właśnie z tego powodu, że nie ma drugiej skali porównawczej - czyli właśnie czasu.
Można by przyjąć inne założenia przy nakładaniu na siebie wykresów bezczasowych ale wszystko to raczej będzie "słabe".

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

A cena nie jest skalą porównawczą? Przecież świeczki mniejszej wielkości zawierają się w większej świecy. To tak jakby wziąć i obejrzeć dużą świecę przez lupę.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam,
leszczu pisze:A cena nie jest skalą porównawczą?
Cena jest "pierwszą" skalą porównawczą, a napisałem, że nie ma "drugiej" skali, czyli właśnie czasu.
leszczu pisze:Przecież świeczki mniejszej wielkości zawierają się w większej świecy. To tak jakby wziąć i obejrzeć dużą świecę przez lupę.
Przecież chcesz porównywać dwa różne typy wykresów, a nie te same typy wykresów.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

MaRCHeW pisze:Witam,
leszczu pisze:A cena nie jest skalą porównawczą?
Cena jest "pierwszą" skalą porównawczą, a napisałem, że nie ma "drugiej" skali, czyli właśnie czasu.
leszczu pisze:Przecież świeczki mniejszej wielkości zawierają się w większej świecy. To tak jakby wziąć i obejrzeć dużą świecę przez lupę.
Przecież chcesz porównywać dwa różne typy wykresów, a nie te same typy wykresów.

Pozdrawiam
Karol Marchewka
A to się albo nie zrozumieliśmy albo się nieprecyzyjnie wysłowiłem. :mrgreen:
Chodzi o to, żeby porównywać dwa typy tych samych wykresów - ale zawsze bazując na tym samym głównym kryterium czyli cenie czyli np. nakładać renko na renko (to jest możliwe), renko na range, range na renko, range na range.
I dodatkowo obserwować zachowanie wskaźnik z wyższego renko na niższym renko.
Oczywiście ideałem byłoby puszczanie EA opartego o takie wykresy.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: Aplikacja

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam,
leszczu pisze:A to się albo nie zrozumieliśmy albo się nieprecyzyjnie wysłowiłem. :mrgreen:
Chodzi o to, żeby porównywać dwa typy tych samych wykresów - ale zawsze bazując na tym samym głównym kryterium czyli cenie czyli np. nakładać renko na renko (to jest możliwe), renko na range, range na renko, range na range.
I dodatkowo obserwować zachowanie wskaźnik z wyższego renko na niższym renko.
Oczywiście ideałem byłoby puszczanie EA opartego o takie wykresy.
Nie no Leszczu, ale "renko na range" i "range na renko" to nie są te same typy wykresów, także tego Ci się nie uda zrobić.

Te same typy wykresów to "renko na renko" czy "range na range" i tu jak najbardziej możesz użyć MultiChart'a czy NinjaTrader.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

ODPOWIEDZ