DayTrading: Środa 01.07.2015

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 02 lip 2015, 00:00

Wzrost
9
26%
Bez zmian
6
18%
Spadek
19
56%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
kera.p
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:48

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: kera.p »

homar pisze:
flogopit2 pisze:pytanie , bo nie śledzę telewizorni - co się stao, że pompują indeksy i widzę na walutach też plusy, czyżby Grecja ok ?
i czy dobrze chulają wam rachunki, bo co rusz włączę jakiś to przerwy, jakieś cięcia, jak przed ważnymi danymi


Greek PM Tsipras ready to accept bailout conditions: FT
Tsipras gotowy do przyjęcia warunków kredytodawców
Najgorsze że to oczywiście - niepotwierdzone :d

Taką informację podaje Financial Times. Oczywiście nie jest to informacja potwierdzona przez żadne oficjalne źródła.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 11:24 przez kera.p, łącznie zmieniany 1 raz.
"DOŚWIADCZENIE - nazwa jaką nadajemy naszym błędom" :wink:

homar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 429
Rejestracja: 25 lip 2013, 10:32

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: homar »

uciekinier pisze:
Zolo pisze:A co tak edek pocisnął do góry?
Jestem gotowy zaakceptować większość warunków pomocowych - mówi Tsipras
teraz albo potwierdzenie i kolejne 100p up albo dementi i jakieś kruczki i okaże się że znów Grecy ściemniają i wtedy min 100p w dół... kto obstawia?

Awatar użytkownika
Ali
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:15

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: Ali »

Ponad połowa ankietowanych kierunek edka obstawia dol

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

Mariusz k pisze:Jestem ciekaw czy DAX znów spadnie do wsparcia i się odbije, wystawiłem tam zlecenie oczekujące. Po tym uspokojeniu nastrojów powinno chyba trochę odbić.

Pękło na chwilę 11 000 i odbiło, zobaczymy co będzie dalej, cena wydaje się dosyć promocyjna.
Jak solidnie zretestuja tą strefę 11140-1150 to nie wykluczone ,że i 11300 dzisiaj pęknie - co by się zgadzało z teoriami na temat domykania luk :mrgreen: . Jak szybko wrócimy pod nią to i 10800 wtedy możliwe, ale to tak w ciągu 1,5h by musiał być comeback co by na h1 dużyu knot zrobili. Osobiście bardziej za L jestem
2015-07-01 11_23_29.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
uciekinier
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:16

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: uciekinier »

kera.p pisze:
homar pisze:
flogopit2 pisze:pytanie , bo nie śledzę telewizorni - co się stao, że pompują indeksy i widzę na walutach też plusy, czyżby Grecja ok ?
i czy dobrze chulają wam rachunki, bo co rusz włączę jakiś to przerwy, jakieś cięcia, jak przed ważnymi danymi


Greek PM Tsipras ready to accept bailout conditions: FT
Tsipras gotowy do przyjęcia warunków kredytodawców
Najgorsze że to oczywiście - niepotwierdzone :d

Taką informację podaje Financial Times. Oczywiście nie jest to informacja potwierdzona przez żadne oficjalne źródła.
dokładnie , zaraz wyjdzie Merkel i powie że nic nie wie a tak wogóle to może rozmawiać dopiero w poniedziałek, Tsipras też zaraz się odezwie że nic nie akceptował i karuzela nadal się będzie kręcić :mrgreen:
"Fundamenty tworza trendy a cena porusza sie w techniczny sposob. Jedno drugiego nie wyklucza"
ZielonaMgiełka

pik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:06

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: pik »

Mariusz k pisze:
pik pisze:
Mariusz k pisze:
Ja złapałem Lki przy 11 010 i 10998. DAX musi się wybić, żeby miał z czego spadać, w razie nowych problemów;-)
Gratulacje :564: mi wybiło dwie elki na BE.
No, ja już zamknąłem, ale myślę, że jeszcze można spróbować złapać, gdyby spadło poniżej 11150. Tyle, że to już spore ryzyko. Ale pisałem, że pojawi się jakaś cudowna wieść ;-)

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

pik pisze:
atlanticos pisze:Przestańcie pisac takie głupoty bo sie czasem czytac nie da... Jakie umocnienie edka w przypadku wyjscia Grecji... Jesli zdarzylo by sie ( co jest niemal nierealne) ze Grecja wyszlaby z UE to warunki na jakich to sie stanie nie beda mialy kompletnie znaczenia. Poleci taka szpila na edku w dol ze ekranu braknie. Czy kazdy z Was z osobna zainwestowalby w walute czegos co sie rozpada? Zobaczcie jaka byla reakcja kabla jak sie referendum w Szkocji zblizalo, Grecja zostanie nawet jesli bedzie miala miec pompowana kase do konca Swiata bo nikt nie jest w stanie przewidziec i oszacowac szkod jakie spowodowal by efekt domina... I nie ma sie co doszukiwac ze w dluzszym terminie byloby wyjscie Grecji dobre bo to bedzie poczatek konca UE....
To jest właśnie efekt, o którym pisałem. Dla UE najlepiej jakby Grecji w Unii nie było, ale Grecji nie mogą wywalić, bo cały domek z kart by się rozsypał. Dlatego dogadanie się jest pewne, bo wszystkie kraje mające Euro w jednej chwili mogą wpaść w przepaść. To jest tylko kwestia komu ile uda się ugrać. Kasa to nie problem, od czego są drukarki?
Sentyment zmienil sie bardzo na niekorzysc Grecji w ciagu ostatnich 5 lat.
Na poczatku bylo wiele obaw o przyszlosc UE po odejsciu Grecji ale teraz wielu juz sie przygotowalo na taka ewentualnosc a sama Grecja postrzegana jest bardziej jako balast probujacy usprawiedliwic wlasne machlojki.
Raczej watpie zeby pociagnelo to efekt domina kiedy wszyscy byliby swiadkami Grecji wpadajacej w spirale bankructwa i hiperinflacji po powrocie do wlasnej waluty.

Strach ma wielkie oczy ale juz w poniedzialek rynek zamknal cala luke i z tego calego strachu zostalo tylko wiele shortow detalistow ktorzy z nerwow obgryzaja paznokcie bo przeciez spasc musi.
Rynek jest juz zmeczony ta 5-letnia grecka odyseja i juz chyba kazdy za ewentualne odejscie bedzie obwinial Grecje, nie nieudolna polityke UE.

pik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:06

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: pik »

ZielonaMgielka pisze: Sentyment zmienil sie bardzo na niekorzysc Grecji w ciagu ostatnich 5 lat.
Na poczatku bylo wiele obaw o przyszlosc UE po odejsciu Grecji ale teraz wielu juz sie przygotowalo na taka ewentualnosc a sama Grecja postrzegana jest bardziej jako balast probujacy usprawiedliwic wlasne machlojki.
Raczej watpie zeby pociagnelo to efekt domina kiedy wszyscy byliby swiadkami Grecji wpadajacej w spirale bankructwa i hiperinflacji po powrocie do wlasnej waluty.

Strach ma wielkie oczy ale juz w poniedzialek rynek zamknal cala luke i z tego calego strachu zostalo tylko wiele shortow detalistow ktorzy z nerwow obgryzaja paznokcie bo przeciez spasc musi.
To prawda, ale jest jeden problem. Inne kraje zastanawiają się nad dobrowolnym wyjściem z UE, mam na myśli głównie UK, a wyjście Anglików z UE byłoby początkiem końca Unii.

Awatar użytkownika
uciekinier
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:16

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: uciekinier »

Grecki rząd informuje ; Przygotowujemy się do akceptacji warunków wierzycieli
"Fundamenty tworza trendy a cena porusza sie w techniczny sposob. Jedno drugiego nie wyklucza"
ZielonaMgiełka

Awatar użytkownika
kera.p
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:48

Re: DayTrading: Środa 01.07.2015

Nieprzeczytany post autor: kera.p »

No to chyba trzeba się na Lki przygotować - pewnie pobujają jeszcze bo z 2 razy od stołu odejdą :mrgreen:

Jeszcze przed chwilą pojawiła się informacja podana przez FT (TUTAJ), że Tsipras jest gotowy do zaakceptowania propozycji kredytodawców dotyczących programu naprawczego dla Grecji. Jednakże grecki rząd chce kilka zmian:

Podatek VAT na wyspach niższy o 30% niż ten obowiązujący na kontynencie (nie wiadomo czy dotyczy to wszystkich wysp, czy tylko tych mniejszych)
Stopniowa zmiana wieku emerytalnego do 67 lat od teraz do 2022 roku
Wycofywanie się z programu "dodatkowych bonusów" do emerytur dla najbiedniejszych (program EKAS). Wyjście z tego programu miałoby trwać do 2019 roku, co jest dłuższym okresem niż chcieli tego kredytodawcy
Czyżby miał to być przełom w całym greckim dramacie? Dzisiaj o 17:30 odbędzie się spotkanie Eurogrupy (TUTAJ), na którym mogłoby dojść do wstępnej zgody na poprawki złożone przez Greków. Z drugiej jednak strony decyzja w Eurogrupie musi zostać podjęta jednogłośnie, a sama Merkel wskazała, że nie będzie żadnej decyzji do niedzielnego referendum. Czyżby rząd miał rozpocząć niedługo kampanię "tak" na niedzielne referendum?
"DOŚWIADCZENIE - nazwa jaką nadajemy naszym błędom" :wink:

Zablokowany