Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
panzupa
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:30

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: panzupa »

@Grey, wydaje mi sie ze na kangurze wszedles o jedna swieczke za pozno. Rozumiem ze sygnal byl po przejsciu poziomu 0.7807. Gdybys wszedl na pierwszej po a nie drugiej po sygnale to bys sie zalapal na BE+ (biorac pod uwage ze nie masz jakiegos ogromniastego spreada)

panzupa
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:30

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: panzupa »

Juz piatek po poludniu. Moge osoby grajace systemem poprosic o wrzucenie statystyk tygodniowych?
Jestem ciekaw jak sie system sprawdza :)

Awatar użytkownika
melpomena
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 929
Rejestracja: 06 kwie 2014, 12:52

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: melpomena »

grey pisze:Przepraszam, jeżeli Ciebie uraziłem.
Ależ w żaden sposób! Tylko się tłumaczyłam ;).

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

panzupa pisze:Juz piatek po poludniu. Moge osoby grajace systemem poprosic o wrzucenie statystyk tygodniowych?
Jestem ciekaw jak sie system sprawdza :)
wszystko fajnie pięknie, ale ja jako sprawca całego zamieszania nie mam się czym pochwalić... :(

ciężki tydzień za mną, dużo pracy i trochę niespodziewanych problemów, ale w sumie dzień się jeszcze nie skończył, więc może coś z pejsami uda się kliknąć, ale to jednak trzeba siedzieć przed kompem a nie "fruwać"... :roll: :D
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

panzupa
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 27 sty 2015, 14:30

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: panzupa »

Ja dzis Niemiaszku Twojego systemu nie stosuje bo grzebie w swoim programie - chce zrobic symulator Twojego systemu aby na danych historycznych moc "oszacować" wydajność systemu. Oraz poszukac metoda prob i bledow najlepsze wskazniki do prowadzenia pozycji.

Oczywiscie historia nie zawsze jest najlepsza do przewidywania przyszłości... ale statystycznie rzecz biorąc, statystyka sie sprawdza :-) W tym temacie polecam ksiazke Black Swan

OFFTOPIC: Jedyne zagranie jakie dzis zrobilem to wbrew Twojemu systemowi, zgodnie z tym http://forex-nawigator.biz/forum/resour ... azd/113573 i na razie nie jest zle ~ 40 ~ 50 pips do przodu.

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Niemaszku prosze rzuc okiem na ten screen.
Dzisiaj po zamknieciu sie tej swieczki na DAX ktora od gory zaznaczylem, od razu wszedlem w trade.
Zarobilem prawie 70pips ale moje pytanie brzmi, czy jesli cena jest NAD srednimi czyli 21 i 200 z M5 ale przeciela od gory PP, to wtedy nalezy wchodzic ? Ja wszedlem bo byl sygnal na S na H1 i M5 ale tak jak wspominam cena nad srednimi....?

Nie chce ryzykowac na drugi raz i dlatego pytam.

https://www.mql5.com/en/charts/3345977/ ... markets-uk

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

koalafx pisze:Niemaszku prosze rzuc okiem na ten screen.
Dzisiaj po zamknieciu sie tej swieczki na DAX ktora od gory zaznaczylem, od razu wszedlem w trade.
Zarobilem prawie 70pips ale moje pytanie brzmi, czy jesli cena jest NAD srednimi czyli 21 i 200 z M5 ale przeciela od gory PP, to wtedy nalezy wchodzic ? Ja wszedlem bo byl sygnal na S na H1 i M5 ale tak jak wspominam cena nad srednimi....?

Nie chce ryzykowac na drugi raz i dlatego pytam.

https://www.mql5.com/en/charts/3345977/ ... markets-uk

nie ma znaczenia, czy cena jest nad/pod średnimi, bo istotny jest sam układ średnich :idea: :!:

po ułożeniu średnich na M5 wiele wskazywało, że pewnie będzie zmiana na L, ale nie było potwierdzenia/przecięcia i ciągle S było w grze, tym bardziej, że na H1 pewnie mocne S(spora odległość pomiędzy średnimi), zresztą widzę na co świeci - H1 = S

nie mam DAX u siebie, ale wszycho widać na Twoim screenie :wink:

ponownie powtórze, dopóki układ średnich mamy zgodny(H1 i M5) wtedy gramy z trendem wchodząc na kolejnych świeczkach po przebiciu kresek z D

jeżeli nie mamy takiego samego układu na M5 i H1, wtedy nie klikamy na takiej parze...podstawa sysa i cierpliwie czekamy aż będzie lub szukamy innej pary... :idea: :!:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Dzieki za odpowiedz, w takim razie bede mial to w pamieci rowniez :wink:
Gram juz na REAL'u wiec zaczynam na razie od Dax, z racji tego ze ponad rok juz inwestuje na tym indexie ale strategia na wybicie a teraz z miesiac bede gral tylko na nim Twoim sysem i zobacze jaka bede mial miesieczna statystyke.

Po 10,5 pipsa przestawiam SL na BE+2.9 pipsa a TS od 28, czyli standard :wink:

Wrzcilem 5 transakcji na wykres ktore dzisiaj gralem na DAX, wszystkie na plus. Dzisiaj przy piatku w sumie taki maly skalping zrobilem zgodnie z sysem Twoim. Nie bylem pewny czy doleci dzisiaj cena do S1 a racji tych plaskich srednich wiec szybko zabieralem zyski. Od poniedzialku ciagne jeden dluzszy trade, jesli rynek na to pozwoli.
Dzisiaj bralem tylko trady pod liniami bo nie bylem pewny czy sys pozwala nad liniami.

https://www.mql5.com/en/charts/3346211/ ... markets-uk

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

weszła S na EURPLN z oczeka i jeszcze kolejna wisi...

z dużym opóźnieniem działa myfxbook, bo ustawiałem zlecenia będąc w pracy a nadal ich nie widzę na telefonie na ich stronie :roll:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

widzę, że używacie różnych tych pivotów, dlatego ja ustalam TP zawsze te minimum 5 pipsów niżej niż kreska :)

ODPOWIEDZ