nie aktywowało tp

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Bartez1892
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2015, 23:11

nie aktywowało tp

Nieprzeczytany post autor: Bartez1892 »

Cześć,
Na rynku FX jestem niedługo i cały czas mnie coś zaskakuje. Dzisiaj nie aktywowało mi TP. Pozycje otworzyłem o godzinie 20:07, a o 2 w nocy dolny cień przebił poziom TP. Kurs minimalny wynosił wówczas 3.1415 a pozycja miała się zamknąć na poziomie 3.1469. Bardzo proszę o wyjaśnienie. :)
Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: nie aktywowało tp

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Pozycja nie została zamknięta, ponieważ jest coś takiego jak spread, czyli widełki cenowe. Kliknij prawym przyciskiem na wykresie, wybierz właściwości i na karcie "Ogólne" zaznacz "Pokaż linię Ask". Będziesz widział linię oznaczającą cenę, po jakiej zamykają się zlecenia Sell. Jest to również cena, po jakiej otwierają się pozycje Buy.

Bartez1892
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2015, 23:11

Re: nie aktywowało tp

Nieprzeczytany post autor: Bartez1892 »

Uwzględniałem spready, ale coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz. Chyba nie do końca to ogarniam. Spread na JPYPLN wynosi 35 pipsów, a cena przekroczyła poziom TP o 51.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: nie aktywowało tp

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Masz konto ze stałym spreadem?
Spready są rozszerzane, zwłaszcza w godzinach nocnych. Zwłaszcza na takich egzotykach jak PLN/JPY.
Niestety cena Ask nie jest zachowywana w historii, więc sam nie sprawdzisz. Ale w tym przypadku wszystko wskazuje na to, że do tp troszkę zabrakło.

Bartez1892
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2015, 23:11

Re: nie aktywowało tp

Nieprzeczytany post autor: Bartez1892 »

ok. wielkie dzięki ! :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ