[GBP/JPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

i jaki to ma procentowy udzial w popycie / podazy w porownaniu z analiza techniczna? jaki procent udzialu w wykresie moze miec informacja ze wynaleziono jakas tam toyote prius?

to na czym spekulujecie to sa pary walutowe a nie ich indeksy, a wiec nalezy brac pod uwage obie waluty. Czy wynalazek taki jak toyota jest gotow zlamac jakiekolwiek wsparcia opory ? watpie?

To co polecam fundementalistom i to co moze miec wplkyw na kursy jena to polityka pieniazna Japonii a nie Toyota , nie badzmy smieszni.

Awatar użytkownika
magictrader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 684
Rejestracja: 01 lut 2008, 10:26

Nieprzeczytany post autor: magictrader »

Z tego co mi wiadomo to Japończykom raczej chodzi o to, żeby Jen był słaby bo ich gospodarka opiera się głównie na eksporcie i mocny Jen tylko temu szkodzi. Parę ładnych lat temu BOJ przeprowadził nawet interwencję, aby osłabić Jena. Chyba, że zmieni się całkiem układ polityki monetarnej u nich, ale co wtedy z przemysłem gdzie praktycznie wszystko idzie na eksport??

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Ww, wierz mi, bo bardzo dokladnie badalem fundamentalnie jena - uwierz Zeusikowi na slowo, że mówienie o Toyotach i ich wplywie na tę walutę nie ma kompletnie sensu.

Kiedy przychodzi do rzeczowego badania wplywu przemyslu czy GDP - rzeczowego czyli ekonometrycznego, a nie "przeczytalem w książce, że GDP to najważniejszy wskaźnik ekonomiczny i ma ogromny wplyw na silę waluty" to okazuje się, że naprawdę w tym przypadku jest to kompletnie niewystarczające, by formulować prognozy (GDP potrafi być w zależności od modelu nieistotne). Jeśli zamierzasz zajmować się na poważnie analizą fundamentalną jena, najważniejsza jest polityka pieniężna, dokladnie tak jak powiedzial Zeusik - jest to prawdopodobnie najsilniej sterowana waluta na świecie (z 10 najważniejszych).

wojtek1976
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 17 gru 2007, 15:25

Nieprzeczytany post autor: wojtek1976 »

cel to test 192.60 i tam zamierzam zamknac shorta i moze odwroce na longa.

nadja
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 26 cze 2006, 11:42

Nieprzeczytany post autor: nadja »

niezła luka na otwarciu, 400 pips... :roll:

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

L O L
jestem szczesliwym posiadaczem dwoch longow od piatku heh.
dawno takiej luki nie widzialem... ktos cos gadal w weekend czy jak ? Obama juz wygral?:)
pewnie czesciowo sie podomykaja przez noc...
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2008, 00:17 przez raposo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ykee
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:12

Nieprzeczytany post autor: Ykee »

Heh.. ale wykres tikowy teraz, to jak regularna bitwa miedzy niedzwiedziami a bykami... :)

Ksyrax
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 17 lut 2008, 11:02

Nieprzeczytany post autor: Ksyrax »

Jest szansa że dziś pojedzie w dół. Jeszcze chwilę poczekajmy.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

ladny kanal. pierwszy TG 154,20. ktos siedzi na tym??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mariusz wilk
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:55

Dziennik inwestora

Nieprzeczytany post autor: mariusz wilk »

Przeczytałem ten post w całosci jest on o parze GBP/JPY. Zobaczcie co atforex w dzienniku inwestora są analizy tej pary i pozycje. w Październiku z jednej pozycji jest pokazany zysk na ponad +2400 pipsów.

ODPOWIEDZ