Interpretacja MACD

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
zuczek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 11 cze 2006, 13:54

Nieprzeczytany post autor: zuczek »

Dlaczego linię dywergencji niedźwiedziej na wykresie ceny rysuje się po maksimach, a nie - tak jak linię trendu - po minimach? (i odwrotnie dla dywergencji byka).
I jak to w końcu jest - wchodzić, gdy histogram przecina "0", czy wcześniej?

PS. Gdzie mogę znaleźć MACD do MT4 z 2 liniami? Czy lepiej używać MACD z jedną czy z 2 liniami?

henry
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 06 sie 2006, 19:32

Nieprzeczytany post autor: henry »

Gdzieś tu z forum ściągnięte, a może z linku z forum...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
NMike
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:04

Nieprzeczytany post autor: NMike »

Obecnie testuje sobie MACD i inne wskaźniki i mam problem z bardzo małymi dywergencjami :( Ledwo wyskakuja ponad wykres, a nie tak jak u Was- łądnie i przejrzyście...

Awatar użytkownika
Piaskun20
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2006, 13:31

Nieprzeczytany post autor: Piaskun20 »

Tak się ostatnio zastanawiam. Co jeżeli mamy do czynienia z takim przypadkiem. Kurs osiąga pierwsze maksimum wraz z oscylatorem macd, po czym spada macd przecina linię zero i znowu kurs zaczyna rosnąć tworzy nowy szczyt, jednak macd nie osiąga już wartości z poprzedniego szczytu. Czy przecięcie się histogramu z linią zero podczas tworzenia się dywergencji anuluje ją? Nigdzie nie mogę się doszukać informacji na ten temat. Trochę zamotałem ale mam nadzieję, ze wiadomo o co chodzi. Jeśli nie to poszukam czegoś takiego i wrzucę screena.
...NO ONE WILL STOP ME...

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

interpretacja MACD na 4H - starannie opracowana strategia i mnóstwo wiedzy do wchłonięcia :
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=14630

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Chcaiłbym poprosić was o skomentowanie mojego zaznaczenia jest prawodłowe czy nie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Masz razje MACD nie ejst stabilny oto przykąłd w moim poście powyzej jest screnek przed skokiem miało wszytko iść do óry i prosze co jest teraz

A co do tego

laguerre, jest on w MT4 czy trzeba go pobrać ? I jak go interpretować
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

7087822 pisze:Chcaiłbym poprosić was o skomentowanie mojego zaznaczenia jest prawodłowe czy nie
Nie jest. Dywergencja to rozbieżność, jeżeli cena spada a mac nie to jest dywergencja, nie ma jej jeżeli cena i macd tworzą nowe high i nowe low.
Na obrazku żółta linia pokazująca dywergencję, niebieska - wybicie z trójkąta w trendzie spadkowym to sygnał dodatkowo potwierdzony przez macd.
7087822 pisze:Masz razje MACD nie ejst stabilny
To świetny wskaźnik, musisz nauczyć się nim posługiwać, a najlepiej jakbyś bardziej uważnie przeczytał przynajmniej ten wątek zanim wydasz opinię o wskaźniku.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Nieprzeczytany post autor: tantric »

laguerre, jest on w MT4 czy trzeba go pobrać ?

tu znajdziesz kilka laguerre,wpisz w wyszukiwarkę.Pzdro
http://www.ea-performance.com/index.php ... &Itemid=32

Dodano po 4 minutach:

Tam Laguerre sa wraz z innym indykami,tu jest samLaguerre:

http://codebase.mql4.com/4172
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
fxBobi
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: fxBobi »

Dzięki za wskaźnik mógłbym jeszcze poprosić jak się go interpretuje ?

I mam pewną niejasność to poco szukac dywerengencji bo jezeli MACD spada i cena spada to oznacza że mozna zając pozycje Sell, a jeżeli MACD rożnie i cena rożnie to pozycje buy. Zgadza się ?

ODPOWIEDZ