Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

przemolb pisze:
a tak teraz na powaznie co zrobic jak przyjdze wezwanie do zapłaty debetu ma -36 tys
jesli przyjdzie do Ciebie monit badz wezwanie do zaplaty to niech odpowie na nie twoj prawnik...(w kazdej umowie, regulaminie
sa wady, braki, uchybienia,etc....) oczywiscie powinnes miec prawnika ktory jest specjalista od takich zagadnien (nie bierz prawnika od spraw rozwodowych ,etc...)
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

przemolb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:05

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: przemolb »

andy11 pisze:
przemolb pisze:
a tak teraz na powaznie co zrobic jak przyjdze wezwanie do zapłaty debetu ma -36 tys
jesli przyjdzie do Ciebie monit badz wezwanie do zaplaty to niech odpowie na nie twoj prawnik...(w kazdej umowie, regulaminie
sa wady, braki, uchybienia,etc....) oczywiscie powinnes miec prawnika ktory jest specjalista od takich zagadnien (nie bierz prawnika od spraw rozwodowych ,etc...)
była tu jedna osoba która tez jest w bossa fx i pisała ze dostala wezwanie
ja jeszcze nic nie dostałem romawiałem z nimi wczoraj mieli sie dzisiaj do mnie odezwac co z moim długie tel ale jeszcze nic od rana a pracuja do 17 30

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

"To jest właśnie przykład mieszania ludziom w głowach. Jeszcze doradź wszystkim żeby powoływali się na tą anegdotę w sporze z brokerem."

To Ty mieszasz ludziom w głowach. Kwoty debetu są całkowicie wzięte z sufitu i celem tej zabawy jest albo pokrycie strat brokera albo co gorsza oskubanie naiwnych. Każdy ma swój rozum i każdy zrobi co uważa. To wolny kraj i każdy ma prawo dochodzić swoich racji w sądzie. Ja w każdym razie z płaceniem bym się nie śpieszył, do sprawy sądowej jeszcze daleka droga. Nie podobają mi się takie praktyki, to jak dla mnie jest bardzo dalekie od uczciwości.

tbpl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2015, 11:19

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: tbpl »

przemolb pisze:a tak teraz na powaznie co zrobic jak przyjdze wezwanie do zapłaty debetu ma -36 tys
Normalnie miałbyś szeroką paletę możliwości od pokazania środkowego palca po wysłanie grzecznej i stosownej odpowiedzi, że ich argumenty i żadane kwoty są wyssane z palca. Ale z tego co pamiętam to pisałeś, że stop-loss'a nie miałeś...

Więc jest gorzej ale na pewno nie beznadziejnie. Możesz iśc w zaparte jak ów w/w złodziejaszek i to na wiele sposobów. Być może próbowałeś ręcznie zamknąć pozycję a broker Ci to uniemożliwił bo wstrzymał handel ? A tak było w BossaFX - rachunek był frozen podczas gdy na Interactive Brokers handlowałem bez problemu. I nie ma znaczenia czy próbowałeś czy nie - Ty idziesz w zaparte a broker ma przed sądem udowodnić swoje racje.

Ale co najważniejsze. Ja ogarniam dość dobrze temat i mogę Cię tu uspokajać ale jak naprawdę nie możesz spać przez te 36k to idź do dobrego prawnika. Zainwestujesz parę stówek w konsultacje i być może usłyszysz to Co ja i inni napisali w postach wyżej a być może gość wymyśli jeszcze parę innych myków. Taka rozmowa jest naprawdę zbawienna dla psychiki, uwierz mi. Czytając forum, na którym niektórzy są wystraszeni tak jak TY a inni piszą co im ślina na język przyniesie, możesz tylko pogłębić swój lęk i paranoje. A rozmowa z dobrym prawnikiem ukoi Twoje nerwy.

Ważne - dobry prawnik to nie gostek, z dobrymi ocenami na uniwerku, który stażuje teraz w międzynarodowej kancelarii, i wygląda jak Ci lalusiowaci analitycy z biur maklerskich, którzy jeszcze wczoraj mleko ssali a dziś doradzają zrozpaczonym rodzinom (nie) spłacającym kredyty w CHF, że najważniejsze to nie panikować. Genialna rada, czyż nie?!
Dobry prawnik to gostek, który bronił w swojej karierze włamywacza z w/w anegdoty bądź innych cwaniaczków w białych kołnierzykach. Gościu, który nie koniecznie wie jak czytać tiki z Bloomberga, ale orientuje się jak działa polski sąd, gdzie coś się może przedawnić, gdzie mogą być błędy formalne itp. Musisz dobrze popytać a nie znaleźć go na www.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 15:45 przez tbpl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

przemolb pisze:
andy11 pisze:
przemolb pisze:
a tak teraz na powaznie co zrobic jak przyjdze wezwanie do zapłaty debetu ma -36 tys
jesli przyjdzie do Ciebie monit badz wezwanie do zaplaty to niech odpowie na nie twoj prawnik...(w kazdej umowie, regulaminie
sa wady, braki, uchybienia,etc....) oczywiscie powinnes miec prawnika ktory jest specjalista od takich zagadnien (nie bierz prawnika od spraw rozwodowych ,etc...)
była tu jedna osoba która tez jest w bossa fx i pisała ze dostala wezwanie
ja jeszcze nic nie dostałem romawiałem z nimi wczoraj mieli sie dzisiaj do mnie odezwac co z moim długie tel ale jeszcze nic od rana a pracuja do 17 30
zrob tak jak napisalem powyzej, znajdz prawnika, pamietaj ze te forum jak inne czytaja pracownicy polskich brokow jak ich IB
dlatego tez waz slowa pisane jak i strategie dzialania...
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

przemolb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:05

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: przemolb »

tbpl pisze:
przemolb pisze:a tak teraz na powaznie co zrobic jak przyjdze wezwanie do zapłaty debetu ma -36 tys
Normalnie miałbyś szeroką paletę możliwości od pokazania środkowego palca po wysłanie grzecznej i stosownej odpowiedzi, że ich argumenty i żadane kwoty są wyssane z palca. Ale z tego co pamiętam to pisałeś, że stop-loss'a nie miałeś...

Więc jest gorzej ale na pewno nie beznadziejnie. Możesz iśc w zaparte jak ów w/w złodziejaszek i to na wiele sposobów. Być może próbowałeś ręcznie zamknąć pozycję a broker Ci to uniemożliwił bo wstrzymał handel ? A tak było w BossaFX - rachunek był frozen podczas gdy na Interactive Brokers handlowałem bez problemu. I nie ma znaczenia czy próbowałeś czy nie - Ty idziesz w zaparte a broker ma przed sądem udowodnić swoje racje.

Ale co najważniejsze. Ja ogarniam dość dobrze temat i mogę Cię tu uspokajać ale jak naprawdę nie możesz spać przez te 36k to idź do dobrego prawnika. Zainwestujesz parę stówek w konsultacje i być może usłyszysz to Co ja i inni napisali w postach wyżej a być może gość wymyśli jeszcze parę innych myków. Taka rozmowa jest naprawdę zbawienna dla psychiki, uwierz mi. Czytając forum, na którym niektórzy są wystraszeni tak jak TY a inni piszą co im ślina na język przyniesie, możesz tylko pogłębić swój lęk i paranoje. A rozmowa z dobrym prawnikiem ukoi Twoje nerwy.
Rozmawialem juz z jednym prawnikie i mówił mierwsze zeby czekac na ich ruch ,ale w regulminie pisze ze moze powstac luka cenowa i nawet stop lossy nie pomoga a ja miałem zabezpieczenia na cene chf/pl do 4,05 i grałem na margin level 30 % bo kto to myslał ze w jeden dzien z 3,53 zamknie mi pozycje po 4,78 jedynym pocieszjacym tekstem jaki znalazłem w internecie to moze byc Natomiast z punktu widzenia inwestora indywidualnego najbardziej istotną kwestią była możliwość tak otwierania, jak i zamykania pozycji, co pozwalało klientom minimalizowanie strat, wynikających z tak gwałtownego umocnienia się franka. Wielu brokerów z powodu dużej zmienności zawiesiło notowania, co tym samym uniemożliwiło ich klientom przeprowadzanie transakcji. Według zestawienia marketinvest.pl notowania zostały zawieszone na następujących platformach: Admiral Markets, BossaFX, FxPro, LMAX, mForex, XM oraz X-Trade Brokers. Płynność kursów utrzymali jedynie: HFT Brokers, a także Noble Markets oraz TMS Brokers. Ten ostatni działa w oparciu o płynność oraz technologię pochodzącą od duńskiego Saxo Banku.ze to oni niepozwoli mi zamknc pozycji bo zamkneli notowania

bsony
Gaduła
Gaduła
Posty: 198
Rejestracja: 22 gru 2014, 21:54

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: bsony »

tbpl pisze:
przemolb pisze:a tak teraz na powaznie co zrobic jak przyjdze wezwanie do zapłaty debetu ma -36 tys

Więc jest gorzej ale na pewno nie beznadziejnie. Możesz iśc w zaparte jak ów w/w złodziejaszek i to na wiele sposobów. Być może próbowałeś ręcznie zamknąć pozycję a broker Ci to uniemożliwił bo wstrzymał handel ? A tak było w BossaFX - rachunek był frozen podczas gdy na Interactive Brokers handlowałem bez problemu. I nie ma znaczenia czy próbowałeś czy nie - Ty idziesz w zaparte a broker ma przed sądem udowodnić swoje racje.

a do tego -
Według zestawienia marketinvest.pl notowania zostały zawieszone na następujących platformach: Admiral Markets, BossaFX, FxPro, LMAX, mForex, XM oraz X-Trade Brokers. Płynność kursów utrzymali jedynie: HFT Brokers, a także Noble Markets oraz TMS Brokers. Ten ostatni działa w oparciu o płynność oraz technologię pochodzącą od duńskiego Saxo Banku.

Marcin Tuszkiewicz, wiceprezes portalu finansowo-analitycznego investio.pl zauważa: „faktycznie obserwując notowania na kilku platformach popularnych polskich oraz zagranicznych brokerów obserwowaliśmy zjawisko zawieszenia notowań. Po wznowieniu notowań na platformach BossaFX, mForex oraz X-Trade Brokers pojawiły się ogromne luki cenowe.”.

znajdź źródło, skontaktuj się z autorem, i masz już od czego zacząć, powodzenia

tbpl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2015, 11:19

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: tbpl »

przemolb pisze:Rozmawialem juz z jednym prawnikie i mówił mierwsze zeby czekac na ich ruch ,ale w regulminie pisze ze moze powstac luka cenowa i nawet stop lossy nie pomoga...
Nie czytaj regulaminu bo tam są tak niekorzystne zapisy dla Ciebie i tak się nakręcisz, że nie zaśniesz bez psychotropów. Wg. regulaminu brokera już dawno jesteś bankrutem ale jak przyjdzie co do czego sąd może uznać jego zapisy za niezgodne z prawem. Może, nie musi, to Ci Twój prawnik musi powiedzieć a nie ja ani ktokolwiek inny na tym forum.
A poza tym luka sruka - pokażesz wykres bez luki i niech broker udowadnia sądowi, że była. Oczywiście po tym, jak dokładnie go wyedukuje co to jest ta luka, z czym się ją je i na czym cały ten handel otc polega.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Ducaskopy zlikwidował ujemne salda?Toz to juz nie ECN a MM da sie? oczywiscie.Raczej bossafx was zje I wypluje w skarpetkach.Broker MM a regulamin jak ECN.

paki
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 12 paź 2011, 05:04

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: paki »

nieudacznik pisze:a tak teraz na powaznie co zrobic jak przyjdze wezwanie do zapłaty debetu ma -36 tys[/

Gdybym ja był w takiej sytuacji to odpowiedziałbym wezwaniem wzajemnym i zażądałbym zwrotu części depozytu wynikającej z poziomu stop out
Po pierwsze nie uznawać długu/debetu, bo to rodzi skutki prawne. Przy każdej próbie kontaktu ze strony brokera iść w zaparte, że to oni nawalili, bo Stop-out nie zadziałał, bo notowania zdechły, itp, itd. Nie robić żadnych wpłat na zdebetowane rachunki inwestycyjne. Zadaniem brokera i ich prawników jest teraz udowodnić Wasze zobowiązanie.

ODPOWIEDZ