Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10003
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: raposo »

przemolb pisze:witam was proszę o pomoc od czwartkowego zawirowania na chf nie funkcjonuje
mam konto na bosafx miałem wsumie pozycji na chf/pl za 0,5 lota i i stan konta 18tys
po czwartku nie mam 18 tys i debed na - 36 tys co mam robic
prosze o pomoc
Najlepiej skontaktuj się z brokerem ale obawiam się, że mogą wymagać od Ciebie uzupełnienia tego debetu...

Miły ruch ze strony Dukascopy :). Tymbardziej cieszy współpraca z taką firmą. Ale to też pokazuje, że zbyt mocno ich klienci nie 'oberwali' od SNB, a same mechanizmy zabezpieczające faktycznie zadziałały poprawnie. Wierzę, że większość brokerów chciałaby zrobić tak samo, a nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

tbpl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2015, 11:19

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: tbpl »

przemolb pisze:witam was proszę o pomoc od czwartkowego zawirowania na chf nie funkcjonuje
mam konto na bosafx miałem wsumie pozycji na chf/pl za 0,5 lota i i stan konta 18tys
po czwartku nie mam 18 tys i debed na - 36 tys co mam robic
prosze o pomoc
A miałeś stop-loss'a? Jeśli tak, to wg. mnie jesteś w plecy na 18k a 36k debetu będą Ci musieli umorzyć bo to nie jest sprawa do wygrania w sądzie .
Widzę, że na forum zapanowała panika a propos złych polskich brokerów, którzy ściągną z klientów astronomiczne sumy i puszczą ich z torbami. Dopóki jednak nie zobaczę wyroku sądu, który zasądza zwrot środków dla brokera, uważam to za fantasmagorie. Słyszał ktoś o takiej sprawie sądowej, bo może o czymś nie wiem?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

tbpl pisze: Widzę, że na forum zapanowała panika a propos złych polskich brokerów, którzy ściągną z klientów astronomiczne sumy i puszczą ich z torbami. Dopóki jednak nie zobaczę wyroku sądu, który zasądza zwrot środków dla brokera, uważam to za fantasmagorie. Słyszał ktoś o takiej sprawie sądowej, bo może o czymś nie wiem?
No właśnie. Ja o niczym takim nie słyszałem i podejrzewam, że te debety są do umorzenia. Chyba, że klient zgodzi się na ich spłatę . Jeśli nie ... to nie.

-- wtorek 20 sty 2015, 11:41 --
przemolb pisze:witam was proszę o pomoc od czwartkowego zawirowania na chf nie funkcjonuje
mam konto na bosafx miałem wsumie pozycji na chf/pl za 0,5 lota i i stan konta 18tys
po czwartku nie mam 18 tys i debed na - 36 tys co mam robic
prosze o pomoc
Podaj więcej szczegółów. Czy miałeś SL, po ile wchodziłeś, po ile zamkneli.
Generalnie pisz reklamacje z pretensjami dlaczego tak wysoko Ci zamknęli. To broker MM, więc niech nie wciskają kitu, że nie mieli płynności.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Grzesiekwroc
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2014, 16:28

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Grzesiekwroc »

mam to samo z 0.1 lota na chf/pln mam im uzupełnić konto 8750 jakiś dramat miałem 1800 pln i właśnie dostałem info że należy uzupełnić konto do 22.01 jak ja nie mam takiej kasy, broker to bossafx

Mirandola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:44

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Mirandola »

Tacy mniejsi gracze mają w sumie o wiele gorzej niż tacy jak ja chyba. Debet ponad 80 tys. i choćbym stanął na rzęsach to nie spłacę tego do końca życia. Majątku nie mam. To już się robi teraz problem brokera.

Awatar użytkownika
Głupol
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2013, 08:38

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Głupol »

Ja również zaliczyłem debed 3k i jest mi cholernie zle , chciałbym , aby mi umorzono - broker mforex. Z drugiej strony panowie , grając swiadom ryzyka liczyłem jednak ,że wygram , ze zarobie , a zebym zarobił stracić musi ktoś, taka jest kolej rzeczy na forex, trudno jest powiedzieć ,że te debety są wirtualne i niech je wyzerują , przecież w ten sposób , aby zachować równowagę , trzeba by było pomysleć , czichś wygranych ,że są wirtualne i im tego nie wyplacimy tylko wyzerujemy.......wiec płaczę i płacę , i znikam z forexu na obecnych zasadach , kiedy stop los nie jest stop losem , kiedy stop out nie jest stop outem , kiedy brakiem płynnosci można wytłumaczyc wszystko .......pozdrawiam

Darek_2000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 20 mar 2013, 18:31

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Darek_2000 »

A ja mam pytanie do tych wszystkich co mają debety.

Gdzie były wasze SL'e ?
Jak zarządzaliście ryzykiem ?
Dlaczego cały Wasz kapitał był na koncie brokera ?

Z wielu wypowiedzi na tym forum wynika że część grała bez SL. Przy załadowaniu całego dostępnego kapitału na jednym koncie to jakaś totalna masakra. Ile razy na tym forum opisywano, że takie podejście do spekulacji zawsze kończy się tak samo. Teraz pozostaje Wam liczyć tylko łaskę broka.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6684
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Dodam jeszcze jedno. To jak niektórzy lewarowali swoją pozycje to masakra. Mając 1800pln ktos otwiera 0,5lota. Czyli pozycje wartą 50tys.euro. Po dzisiejszym kursie 50000x4,32=216000 pln. Zastosowany lewar 216000:1800=120!!!!. Jakaś masakra. I to pozostawiać bez SL to proszenie sie o kłopoty. Uważam że 10:1 to już powinien być max.

przemolb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:05

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: przemolb »

tbpl pisze:
przemolb pisze:witam was proszę o pomoc od czwartkowego zawirowania na chf nie funkcjonuje
mam konto na bosafx miałem wsumie pozycji na chf/pl za 0,5 lota i i stan konta 18tys
po czwartku nie mam 18 tys i debed na - 36 tys co mam robic
prosze o pomoc
A miałeś stop-loss'a? Jeśli tak, to wg. mnie jesteś w plecy na 18k a 36k debetu będą Ci musieli umorzyć bo to nie jest sprawa do wygrania w sądzie .
Widzę, że na forum zapanowała panika a propos złych polskich brokerów, którzy ściągną z klientów astronomiczne sumy i puszczą ich z torbami. Dopóki jednak nie zobaczę wyroku sądu, który zasądza zwrot środków dla brokera, uważam to za fantasmagorie. Słyszał ktoś o takiej sprawie sądowej, bo może o czymś nie wiem?
nie miałem stop-lossa grałem na margin level do 30 % miałem poycje po 3,45 a sprzedało po 4,79 twierdza ze nie było chetnych na kupno i rynek był wstrzymany

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Cblondyn pisze:Jakaś masakra. I to pozostawiać bez SL to proszenie sie o kłopoty. Uważam że 10:1 to już powinien być max.
Z lewarowaniem masz rację, ale SL (szczególnie postawiony dalej) nic nowego nie wnosił, bo nie było płynności ...
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

ODPOWIEDZ