Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

Ja w czwartek w XTB zawarłem zyskowną transakcję na DAX. Dziś rano zleciłem wypłatę, pieniądze po 15 były na koncie.

Awatar użytkownika
blacha
Gaduła
Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 08 lis 2013, 15:21

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: blacha »

archog pisze:Apropo XTB

Przelew zlecony w czwartek rano, nadal nie dotarł.
Dzwoniłem z pytaniem, kiedy będzie, uzyskałem informację, że jestem na liście to korekty (jedna z transakcji zawarta po złej cenie), a sam przelew zostanie chyba cofnięty i mogę sobie od nowa go zlecać. Albo pomniejszony o tą kwotę i zrealizowany.

jutro mam dostać oficjalne info.
Skoro masz dostać "oficjalne info" a nie przelew to sprawa chyba jest jasna.
Obrazek

archog
Gaduła
Gaduła
Posty: 199
Rejestracja: 29 kwie 2013, 08:04

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: archog »

Było to S na chfpln z 4,69

pozdro
Moje komentarze i opinie nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

zimnylech
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 03 cze 2012, 23:38

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: zimnylech »

tu emocje powoli opadają, ale zaczyna robić się ciekawie.... :lol:

With the usual aim of protecting our clients, ActivTrades is increasing the margin required by 4 times in all EUR pairs as of Tuesday 20th January 19:00 CET.

...EBC i Grecja.

Zakładać nowy temat ?

rafino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:17

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: rafino »

TMS zmniejsza dźwignię. Komunikat z Go4x:

Szanowni Klienci,

informujemy, że w związku ze spodziewanym wzrostem zmienności na rynkach, związany z decyzją ECB, Fed i wyborami w Grecji oraz reperkusjami rynkowymi związanymi z decyzją SNB, od środy 21 stycznia 2015r. wprowadzamy nowe wartość depozytu:

Dla pary walutowej EURUSD:

depozyt zabezpieczający do 250 000 PLN: wzrasta do poziomu 1%,
od 250 000 do 500 000 PLN: do poziomu 2%,
powyżej 500 000 PLN: do poziomu 4%
Dla par z frankiem szwajcarskim (CHF):

depozyt zabezpieczający do 250 000 PLN: wzrasta do poziomu 4%,
od 250 000 do 500 000 PLN: do poziomu 8%,
powyżej 500 000 PLN: do poziomu 16%


Zmiany mają charakter przejściowy.

skoobi
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 02 cze 2013, 19:14

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: skoobi »

Ze strony Alpari UK :
Special Administrators appointed to Alpari (UK) Ltd

Upon the application of the directors of Alpari (UK) Ltd, on Monday 19 January 2015, the High Court appointed Richard Heis, Samantha Bewick and Mark Firmin of KPMG LLP as joint special administrators of Alpari (UK) Ltd, under the Special Administration Regime (SAR). Alpari (UK) Ltd is a company incorporated in the UK.
Alpari (UK) Ltd applied for insolvency on Monday 19 January 2015 following the decision on Thursday 15 January 2015 by the Swiss National Bank to remove the informal peg to the euro at around 1.20 Swiss francs. The announcement by the SNB prompted volatility across the foreign exchange markets which saw the company and many of its clients make large losses. After a weekend spent in urgent discussions with various parties with a view to selling the company, these efforts were ultimately unsuccessful.
We have had a number of enquiries from interested parties in relation to the company's business. We will be speaking with these parties and others over the next few days, and hope to secure a deal to preserve the business and jobs as far as possible.

For all queries, please contact:
alpariukclaims@kpmg.co.uk

The administrators will endeavour to respond to your query as soon as possible.

Abbathor
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2015, 20:05

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Abbathor »

Dukascopy zeruje debety
Switzerland’s technologically innovative and ultra-secure Dukascopy Bank has announced today that it will cover any negative client balances which arose due to the Swiss National Bank’s decision to remove the 1.20 floor on the EURCHF pair, thus ensuring that all Dukascopy clients are not exposed to any loss whatsoever
Najważniejsza część komunikatu:
Dukascopy Bank and Dukascopy Europe invite all the industry to follow the same approach to build up customers trust in the industry.
Postawa godna pochwały, szkoda że żaden polski broker nie zachowa się tak samo.

http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... s/#b200213

pik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:06

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: pik »

Szczególnie, że rodzimi brokerzy to głównie MM, więc nic strasznego by się im nie stało. Choć jeżeli znajdzie się więcej uczciwych brokerów zagranicą to i nasi będą musieli podejść do sprawy profesjonalnie.

rafino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:17

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: rafino »

Abbathor pisze:Dukascopy zeruje debety
Switzerland’s technologically innovative and ultra-secure Dukascopy Bank has announced today that it will cover any negative client balances which arose due to the Swiss National Bank’s decision to remove the 1.20 floor on the EURCHF pair, thus ensuring that all Dukascopy clients are not exposed to any loss whatsoever
Najważniejsza część komunikatu:
Dukascopy Bank and Dukascopy Europe invite all the industry to follow the same approach to build up customers trust in the industry.
Postawa godna pochwały, szkoda że żaden polski broker nie zachowa się tak samo.

http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... s/#b200213
Brawa dla nich, bo naprawdę nie musieli tego robić. Ale to jest dobra inwestycja. Wśród tych którzy zerowali Dukascopy jest teraz chyba najlepszą opcją do wpłaty swoich pieniędzy. Pytanie tylko jak traktować taki gest, raczej jednorazowo, bo w regulaminie zapewne nadal będzie zapis obciążający klienta i następnym razem Dukas może już nie zdobyć się na podobny krok, bo zwyczajnie nie będzie już tak opłacalny
Tak czy inaczej za dzisiaj szacunek dla nich

-- wt 20-01-2015, 0:27 --
pik pisze:Szczególnie, że rodzimi brokerzy to głównie MM, więc nic strasznego by się im nie stało. Choć jeżeli znajdzie się więcej uczciwych brokerów zagranicą to i nasi będą musieli podejść do sprawy profesjonalnie.
To, że są MM-ami wcale nie znaczy z góry że są w lepszej sytuacji. Tak jak już było pisane mogli zabezpieczać przynajmniej część ekspozycji na rynku i raczej na pewno to robili bo inaczej byliby nieodpowiedzialni, 99% rynku było na L, ich klientów też.
Gdyby MM funkcjonował tak perfidnie, że straty klientów są zawsze zyskiem dla firmy i na odwrót, to teraz zarobiliby grube miliony, a gdyby np. SNB podniósł podłogę to ogłaszaliby bankructwo. A chyba nie do końca tak jest

przemolb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:05

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: przemolb »

witam was proszę o pomoc od czwartkowego zawirowania na chf nie funkcjonuje
mam konto na bosafx miałem wsumie pozycji na chf/pl za 0,5 lota i i stan konta 18tys
po czwartku nie mam 18 tys i debed na - 36 tys co mam robic
prosze o pomoc

ODPOWIEDZ