Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: green7 »

pik pisze:Myślę, że musieliby popełnić naprawdę wielki błąd, żeby stać się niewypłacalni, ale skoku na CHF też nikt się nie spodziewał, a nie wiem, jak jest z ich działalnością w innych krajach. Stawiam, że analizują wszystkie pozycje, żeby upewnić się, że wyszli na swoje i wszystko byłoby ok gdyby powiedzieli wprost, że pieniądze odblokują dopiero w poniedziałek, a nie mówili, że przelewy idą w piątek. Szczególnie u ludzi, którzy CHF nie tykali. Dziwi mnie to trochę, bo jeżeli wszystko mają w porządku, to mogli się wyróżnić na plus na tle innych brokerów, a tak to robią wrażenie niepoważnych, bo komunikat http://www.xtb.pl/strefa-analityczna/ak ... 116,160900 brzmi raczej mało wiarygodnie, kiedy na kasę czeka się od czwartku.
Ale co Cię dziwi? Że wstrzymali wypłaty ? Też bym tak zrobił na ich miejscu. To czy "tykałeś" CHF czy nie nie ma znaczenia: ten ruch odbił się wszędzie i mogłeś zarobić na dowolnym innym symbolu.
A to, że mówili, że pójdzie w piątek a nie poszło - to też nic dziwnego, zważywszy na to, że pewnie roboty mieli co nie miara. U mnie w firmie też nieraz obiecujemy klientowi, że zrobimy coś dziś ale czasem po prostu fizycznie się nie da. Doba nie jest z gumy .....

Ja u jednego znanego brokera od czwartku nie mogę otworzyć subkonta - chcę im kasę wpłacić a nie ma się kto tym zająć :)
Green
Obrazek
Obrazek

dzinks1
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 19 lis 2014, 14:20

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: dzinks1 »

Z tego co wiem wyplaty w XTB w czwartek lub piatek byly wstrzymane ze wzgledu na weryfikacji duzej liczby transakcji, dzisiaj juz sa normalnie realizowane, no chyba ze dotycza kont na ktorych tocza sie postepowanie reklamacyjne.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10020
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Chyba jednak po Alpari UK.
KPMG LLP has been appointed administrators of Alpari UK. Company will return $99 million of client money, as no buyers or lifeline providers emerged.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Zatoichi
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, 13:00

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Zatoichi »

raposo pisze:Chyba jednak po Alpari UK.
Ładne logo mieli

quad-core
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 13 kwie 2013, 14:38

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: quad-core »

Zatoichi pisze:
raposo pisze:Chyba jednak po Alpari UK.
Ładne logo mieli
alpari RU ma takie samo :)
mowa jest milczeniem a srebro złotem :)

archog
Gaduła
Gaduła
Posty: 199
Rejestracja: 29 kwie 2013, 08:04

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: archog »

Apropo XTB

Przelew zlecony w czwartek rano, nadal nie dotarł.
Dzwoniłem z pytaniem, kiedy będzie, uzyskałem informację, że jestem na liście to korekty (jedna z transakcji zawarta po złej cenie), a sam przelew zostanie chyba cofnięty i mogę sobie od nowa go zlecać. Albo pomniejszony o tą kwotę i zrealizowany.

jutro mam dostać oficjalne info.
Moje komentarze i opinie nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

pik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 18 sty 2015, 12:06

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: pik »

archog pisze:Apropo XTB

Przelew zlecony w czwartek rano, nadal nie dotarł.
Dzwoniłem z pytaniem, kiedy będzie, uzyskałem informację, że jestem na liście to korekty (jedna z transakcji zawarta po złej cenie), a sam przelew zostanie chyba cofnięty i mogę sobie od nowa go zlecać. Albo pomniejszony o tą kwotę i zrealizowany.

jutro mam dostać oficjalne info.
Można spytać, co to była za transakcja? Ja swoją transakcję przeprowadzałem na DAXie, ale nie dostałem informacji, że jest do korekty. Jakiś czas temu korygowali mi dwie pozycje w XTB, ale wtedy do mnie dzwonili i dostałem maila. Natomiast teraz żadnej konkretnej informacji nie otrzymałem, a przelewu brak. Napisałem do nich zapytanie, żeby podali mi realny termin przelewu, żebym wiedział na czym stoję ;-)

Mirandola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:44

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Mirandola »

A ja ma takie pytanie: Czy polski broker powiązany z bankiem może wystawić bankowy tytuł egzekucyjny? A przy okazji info: od pewnego polskiego brokera na literę "m" zaczynają dzwonić z zapytaniem czy zamierza się uzupełnić konto. Miał ktoś podobny telefon?

Psycko
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:28

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Psycko »

archog pisze:Apropo XTB

Przelew zlecony w czwartek rano, nadal nie dotarł.
Dzwoniłem z pytaniem, kiedy będzie, uzyskałem informację, że jestem na liście to korekty (jedna z transakcji zawarta po złej cenie), a sam przelew zostanie chyba cofnięty i mogę sobie od nowa go zlecać. Albo pomniejszony o tą kwotę i zrealizowany.

jutro mam dostać oficjalne info.

Ja XTB w Piątek rano zleciłem wypłatę części środków i doszły dziś koło godziny 15 no i dziś zleciłem wypłatę całych środków ok 9. rano (testowo czy są wypłacalni) i doszły na konto ok godziny 17 :) i jestem zadowolony XTB dla mnie wypłacalny jest.
Trochę ochłody i odreagowania i wracam na forex:)

bolek_i_lolek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2015, 13:58

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: bolek_i_lolek »

Janek Trader pisze: A dla klientów ECN z debetem rada : chcieliście "jak na prawdziwej giełdzie" to ją macie, tak wygląda "prawdziwa gra na kontraktach na giełdzie".
I tu się mocno mylisz - tak własnie nie wygląda gra kontraktami na giełdzie. Na giełdzie zawsze jest inwestor "A" i inwestor "B" - dwie strony transakcji. Zysk jednego jest jednocześnie stratą drugiego. Jeżeli była jakaś transakcja, jest ona zaznaczona na wykresie z konkretnym wolumenem - jeżeli nie było nic - jest luka.
Nie ma tak jak postanowił sobie zrobić TMS Brokers (a właściwie Saxo Bank bo to ich partner), że najpierw zawierasz transakcję po cenie np. 1.19 a potem ci ją wieczorem korygują do np. 0.88 bo cośtam (właściwie nie wiadomo co). Na giełdzie od razu widzisz czy zawarłeś transakcję czy nie i za ile.
Walić forex. Reklamacja zgłoszona. Jeżeli mi nie wyzerują debetu to była moja ostatnia transakcja na forex w życiu. Już 3 lata temu obiecałem sobie - nigdy więcej Forexu - tylko GPW. Nie ważne że tam 10 razy mniej instrumentów do wyboru. Nie dotrzymałem danego sobie słowa bo mnie skusił 1.20 EURCHF. Saxo Bank ogólnie ma bardzo marne opinie wśród inwestorów - szkoda tylko że nie zauważyłem ich wcześniej.
Jeżeli ktoś, podobnie jak ja ma duży minus w TMS lub Saxo - proszę o wiadomość na priv. Trzeba się organizować.

ODPOWIEDZ