Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brokerów

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

przegranym w owym feralnym dniu radze poszukac dobrego adwokata...
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

[Chciałem zapytać dlaczego uważasz że w starciu sądowym - broker jest skazany na porażkę ?
Na jakiej podstawie tak uważasz ?[/quote]

W sporze z brokerem klient jest stroną słabszą i aby wydać nakaz zapłaty sąd musi mieć solidne podstawy. A o takie jest bardzo trudno. Gdyby debet spowodowany był luką weekendową, sprawa byłaby dużo prostsza. To na brokerze spoczywał będzie ciężar dowodowy. A wtedy trzeba się zmierzyć z wieloma niewygodnymi pytaniami. Nawet fakt, że wielu innych brokerów wyzerowało debety też nie będzie pomagał brokerowi. Poza tym będzie musiał odsłonić całą swoją kuchnię a tam zazwyczaj jest wiele kwiatków, którymi nie każdy chce się chwalić.

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

blacha pisze:
nieudacznik pisze:@raposo
To, że broker ma stosowne zapisy w regulaminie nie oznacza jeszcze, że może sobie do debetu dopisać na przykład datę urodzenia pani Kasi z księgowości. W jaki sposób klient może to sprawdzić? Ma uwierzyć na słowo panu z obsługi klienta i w ząbkach przynieść ciężkie tysiące? Jest jeszcze sformułowanie o zachowaniu należytej staranności i wiele innych kwiatków. Wydaje mi się, że w starciu sądowym z klientem broker jest z góry skazany na porażkę. A tak w ogóle jak się na to patrzy to się odnosi wrażenie, że wartość tych debetów jest po prostu wzięta z sufitu..
Masz tu wile racji mój znajomy poleciał prawie 900 tyś złotych u polskiego brokera. Dostał wezwanie do zapłaty i idzie do sądu. Po pierwsze będzie żądał od banku wszystkich "binarek" bo prawie pewne jest że broker najpierw zamykał swoje pozycje a ni klientów.
Co do chęci sądzenia się brokerów zwłaszcza krajowych to są one wielkie. Dra razy to przerabiałem raz z BOŚ drugi z Aliorem. Pomimo tego że byli na straconej pozycji odbyło się po kilka spraw walczyli do końca a chodziło o kilka tysięcy złotych. Więc nie odpuszczą możecie być pewni oczywiście mają kiepskie szanse na wygraną. Ale straszyć będą bo gra rozchodzi się o dużą kasę. Więc śmiało iść do sądu i walczyć zapłacić zawsze zdążycie. A razie przegranej pozostaje również bankructwo konsumenckie.
można też dodatkowo brokerowi zrobić antyreklamę...

-- ndz 18-01-2015, 22:25 --
nieudacznik pisze:[Chciałem zapytać dlaczego uważasz że w starciu sądowym - broker jest skazany na porażkę ?
Na jakiej podstawie tak uważasz ?
W sporze z brokerem klient jest stroną słabszą i aby wydać nakaz zapłaty sąd musi mieć solidne podstawy. A o takie jest bardzo trudno. Gdyby debet spowodowany był luką weekendową, sprawa byłaby dużo prostsza. To na brokerze spoczywał będzie ciężar dowodowy. A wtedy trzeba się zmierzyć z wieloma niewygodnymi pytaniami. Nawet fakt, że wielu innych brokerów wyzerowało debety też nie będzie pomagał brokerowi. Poza tym będzie musiał odsłonić całą swoją kuchnię a tam zazwyczaj jest wiele kwiatków, którymi nie każdy chce się chwalić.[/quote]
,


czy takie sprawy mogą być niejawne?
bo chętnie posłuchałbym co broker ma do powiedzenia :D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forex - wielka zmanipulowana szulernia

Jakby co, to jestem po spożyciu legalnych napojów........
http://www.youtube.com/watch?v=mOB-LTL4jjg

skoobi
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 02 cze 2013, 19:14

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: skoobi »

Na stronie Alpari zmienił się komunikat :
Poprzednio informowano o niewypłacalności (insolvency) .
Obecnie :
http://www.alpari.com/company-news/post ... ouncement/
mportant announcement
The recent move on the Swiss franc caused by the Swiss National Bank’s unexpected policy reversal of capping the Swiss franc against the euro has resulted in exceptional volatility and extreme lack of liquidity. Retail client funds continue to be segregated in accordance with FCA rules. For the avoidance of any doubt and notwithstanding previous announcements by the company, Alpari (UK) Limited has not entered a formal insolvency process. The board of directors are urgently considering all options including a sale and are liaising closely with the FCA. We hope to make a further announcement shortly.

mibar
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2014, 23:02

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: mibar »

ADASKO2012 pisze:Umiesz czytac?W kalendarzu ekonomicznym jest oznaczone jednym byczkiem jako malo wpływowe wydarzenie.
A gdzie sprawdzasz? Na ForexFactory jest na czerwono... no chyba, że wcześniej nie było, a dopiero potem zmienili :)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: freakout »

mibar pisze:
ADASKO2012 pisze:Umiesz czytac?W kalendarzu ekonomicznym jest oznaczone jednym byczkiem jako malo wpływowe wydarzenie.
A gdzie sprawdzasz? Na ForexFactory jest na czerwono... no chyba, że wcześniej nie było, a dopiero potem zmienili :)
było na czerwono przed całym wydarzeniem ;) mam u siebie na platformie wskaźnik z kalendarzem FF więc nic nie było zmieniane :)

rafino
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 31 sie 2011, 11:17

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: rafino »

A mnie interesuje jeszcze jedna kwestia. Ile czasu ma broker na korektę transakcji? Admiral i Saxo zapowiadali korekty, chyba już je dokonali. Ale czy jest dopuszczalna sytuacja, że na przykład w poniedziałek komuś -1000zł zamieni się na -10000? Co na to prawo i regulaminy? Wie ktoś?
Ja na wszelki wypadek porobiłem sobie screeny u wszystkich broków jakby w poniedziałek naszła ich jakaś wena ;)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Sytuacja czwartkowa (mega ekstremalna - stawiam, że za naszej kadencji na rynkach się nie powtórzy), pokazała jednak jak złudny był boom na brokerów typu ECN.

Od dawna (narażając się na wiele docinek), mówiłem że nie można demonizować brokerów MM bo dla niektórych typów traderów (czytaj posiadających mniej niż 100k USD na koncie i nie skalpujących) będą bezpieczniejsi.

Czas pokazał, że miałem rację (akurat dość dobitnie, chociaż non stop mniej widoczne przykłady się pojawiały) i nie czuję żadnej satysfakcji wiedząc o ciężkich sytuacjach jakie spotkały wielu traderów.

Zobaczymy jak z brokerami, ale widać, że pseudECNy nie radzą sobie dobrze (lekko powiedziane), doskonali brokerzy ECN/STP (Dukas - pełen szacunek, HFT - technologia i pewnie jeszcze kilku innych) poradzili sobie. Wynalazki (które wydawały się mieć szanse), hybrydy - LMAX, Alpari UK, FXCM - zanotowały wtopy - pewnie część wyląduje na 4 łapy, MM i "STP" - FxPro, HotForex, Oanda, XM - idą w budowanie marki i zerują debety.

Stare przekleństwo chińskie: "Obyś żył w ciekawych czasach" sprawdza nam się niesamowicie. Od 2000 roku (dot.comy) dzieje się dużo. Niestety...
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Stąd pytanie czy ktoś próbował w międzyczasie wyciągać kasę z Lmax?
Cenka opada

krasnydudek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2013, 23:52

Re: Czarny czwartek na franku (15.01.2015) a zachowanie brok

Nieprzeczytany post autor: krasnydudek »

Czytajac to forum dziwie ,ze nazywacie te twory brokerami .

Broker kojarzy kupujacego ze sprzedajacym ,zarabia na spreadzie ,powinien pozostac netto neutralny .

To sa po prostu KASYNA ,ktore zostaly ograne .

Polecam gre na prawdziwych kontraktach u amerykanskich brokerow .

ODPOWIEDZ