Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

thias:
Rysuj sobie na tradingview bo w tym programie od brokera bedzie Ci ciężko. Z rysunku niewiele widać i margines błędu jest duży bo rysunek nie jest szczegółowy. Moja propozycja : https://www.tradingview.com/e/xIIzXjft/

byq69:
Tak, istnieje. Dołączam w załączniku. Trzeba ręcznie wpisać TP i SL. Dodajesz go jak EA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

osav7
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2014, 20:29

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: osav7 »

Mam takie pytanie odnośnie brokerów. Którego brokera polecilibyście, który byłby najlepszy do szybkich transakcji, scraplingu i z stosunkowo małym wymaganym depozytem ?

HTR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:31

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: HTR »

Witam,
jak już niektórzy się przekonać mogli po moim pierwszym poście- jestem laikiem.
Właśnie zacząłem (tak mi się wydaje) kumać system ZEROLINE, bo już widzę gdzie powinienem wejść na long i sprawdza się to niemal przy każdym podejściu (mimo, że tego nie gram- siedzę i patrzę) ale nie o to .

Pierwsza sprawa - do kiedy czekać z otwartą pozycją? Sztywno trzymacie się TP, które ustawiliście na początku zlecenia czy modyfikujecie w trakcie?

Druga-
Znajomy polecił mi platformę MT4. Zainstalowałem, wszystko fajnie gra, ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniem osi Y wykresów na pipsy. (tak samo nie mogę wyświetlać zysku/straty w pipsach, tylko w punktach) Czy to ma znaczenie? Tak jak pisałem wcześniej- gram (mimo, że mam 100K na koncie demo) tak jakbym miał 1k. I teraz nie wiem- co przeglądam fora to ludzie piszą o ilości pipsów zgarniętych- chciałbym mieć odnośnik do tego i u siebie. Jak ktoś pisze, że dziś zgarnął 20 czy 50 pipsów to nie wiem czy to dużo czy mało względem tego co mnie się udało zrobić, bo pips u każdego może mieć inną wartość.

Proszę o pomoc,
pozdrawiam,
HTR.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

Myśleć i działać jak Goldman !

hendry90
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:39

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: hendry90 »

Witam. Dopiero zaczynam swoją przygode z forexem i chciałbym się zapytać z czegó wynika róznica pomiędzy ustalanym przeze mnie poziomem SL a tym przy którym zamykana zostaje pozycja. Załączam screen. Czy jest to związane ze SWAPem czy może jest to jakieś zaokrąglenie?

Obrazek

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

To jest najzwyklejszy poślizg cenowy. Nie jest to związane ze swapem ani żadnym zaokrąglaniem.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hendry90 pisze:Witam. Dopiero zaczynam swoją przygode z forexem i chciałbym się zapytać z czegó wynika róznica pomiędzy ustalanym przeze mnie poziomem SL a tym przy którym zamykana zostaje pozycja. Załączam screen. Czy jest to związane ze SWAPem czy może jest to jakieś zaokrąglenie?

Obrazek
http://forexclub.pl/edukacja/od-podstaw ... gi-cenowe/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

HTR pisze:Witam,
jak już niektórzy się przekonać mogli po moim pierwszym poście- jestem laikiem.
Właśnie zacząłem (tak mi się wydaje) kumać system ZEROLINE, bo już widzę gdzie powinienem wejść na long i sprawdza się to niemal przy każdym podejściu (mimo, że tego nie gram- siedzę i patrzę) ale nie o to .

Pierwsza sprawa - do kiedy czekać z otwartą pozycją? Sztywno trzymacie się TP, które ustawiliście na początku zlecenia czy modyfikujecie w trakcie?

Druga-
Znajomy polecił mi platformę MT4. Zainstalowałem, wszystko fajnie gra, ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniem osi Y wykresów na pipsy. (tak samo nie mogę wyświetlać zysku/straty w pipsach, tylko w punktach) Czy to ma znaczenie? Tak jak pisałem wcześniej- gram (mimo, że mam 100K na koncie demo) tak jakbym miał 1k. I teraz nie wiem- co przeglądam fora to ludzie piszą o ilości pipsów zgarniętych- chciałbym mieć odnośnik do tego i u siebie. Jak ktoś pisze, że dziś zgarnął 20 czy 50 pipsów to nie wiem czy to dużo czy mało względem tego co mnie się udało zrobić, bo pips u każdego może mieć inną wartość.

Proszę o pomoc,
pozdrawiam,
HTR.
nigdy nie ustalaj sztywnego T/P (moja cenna rada) to pozwoli Ci nie ograniczać zysków które rzadziej trafiają się niż przegrane. sztywno stosuj S/L jeżeli grasz z trendem i widzisz,że dany poziom będzie przekroczony przestawiaj tylko stopa w celu ochrony zysku i wykorzystuj fale maksymalnie.pamiętaj,że stosunek zyskownych pozucji do strarnych jest na granicy 5/5 4/6 3/7 takze mowisz pamietac o zarzadzaniu ryzkiem jak i maksymalizacji zyskow przy zalozonym wczenisje dopuszczalnym maksymalnym ryzyku.

-- Dodano: pt 05-12-2014, 1:50 --
HTR pisze:Witam,
jak już niektórzy się przekonać mogli po moim pierwszym poście- jestem laikiem.
Właśnie zacząłem (tak mi się wydaje) kumać system ZEROLINE, bo już widzę gdzie powinienem wejść na long i sprawdza się to niemal przy każdym podejściu (mimo, że tego nie gram- siedzę i patrzę) ale nie o to .

Pierwsza sprawa - do kiedy czekać z otwartą pozycją? Sztywno trzymacie się TP, które ustawiliście na początku zlecenia czy modyfikujecie w trakcie?

Druga-
Znajomy polecił mi platformę MT4. Zainstalowałem, wszystko fajnie gra, ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniem osi Y wykresów na pipsy. (tak samo nie mogę wyświetlać zysku/straty w pipsach, tylko w punktach) Czy to ma znaczenie? Tak jak pisałem wcześniej- gram (mimo, że mam 100K na koncie demo) tak jakbym miał 1k. I teraz nie wiem- co przeglądam fora to ludzie piszą o ilości pipsów zgarniętych- chciałbym mieć odnośnik do tego i u siebie. Jak ktoś pisze, że dziś zgarnął 20 czy 50 pipsów to nie wiem czy to dużo czy mało względem tego co mnie się udało zrobić, bo pips u każdego może mieć inną wartość.

Proszę o pomoc,
pozdrawiam,
HTR.
nigdy nie ustalaj sztywnego T/P (moja cenna rada) to pozwoli Ci nie ograniczać zysków które rzadziej trafiają się niż przegrane. sztywno stosuj S/L jeżeli grasz z trendem i widzisz,że dany poziom będzie przekroczony przestawiaj tylko stopa w celu ochrony zysku i wykorzystuj fale maksymalnie.pamiętaj,że stosunek zyskownych pozucji do strarnych jest na granicy 5/5 4/6 3/7 takze mowisz pamietac o zarzadzaniu ryzkiem jak i maksymalizacji zyskow przy zalozonym wczenisje dopuszczalnym maksymalnym ryzyku.

-- Dodano: pt 05-12-2014, 1:54 --

by regularnie zarabiać na giełdzie nie są Ci potrzebne wartości ukryte za pipsami.... jeden gra 0.1 jeden 1.0. ważne jaki masz stosunek pipsów zamkniętych przez T/P bądz B/E a tych które zamyka S/L ogólny rachunek wyświetli Ci wtedy co jest ile warte
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

mac
Gaduła
Gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 02 lip 2014, 17:49

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: mac »

witam , jakie platformy oferuja wykresy tikowe, najlepiej jak ktos podpowie u jakich brokerow

oraz mam pytanie jaka jest rownica w fx salt miedzy kontami ze spredem i wliczona prowizja oraz spred i prowizja osobna, czy ma to jakies odzwierciedlenie w handlu , poniewaz wychodzi mi na to ze po zsumowaniu spredu i prowizji nie ma roznic w koncie z prowizja wliczona w spred
"IT'S NOT WHAT YOU TRADE, IT'S HOW YOU TRADE IT! " - TheRumpledOne

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytytania dozwolone-Dla początkujących Forexow

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wykresy tickowe są w JForex Dukascopy. Nie pamiętam czy przypadkiem nie ma ich też na cTraderze.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ