Supply & Demand - Peter's FX Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Odświeżam temat po dłuższej nieobecności, ostatnimi czasy nie miałem czasu na trading a tym bardziej na prowadzenie dziennika. Aktualnie testuję platformę ING i planuje tam otworzyć małe konto real na micro lota.

Od paru tygodni rzucam sobie okiem na Aussie wyznaczając poziomy i widzę że ładnie wchodzą.

Obrazek

Obrazek


Jak wrócę z roboty i będę mieć siły to zrobię jakąś większą analizę rynku i konkretnie potrenuję na tym demie.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Z chęcią będę zaglądał :564:
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

Awatar użytkownika
gutek04
Gaduła
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 26 sty 2009, 12:29

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: gutek04 »

I ja również się poprzyglądam :) dawno nikt nic nie pisał o S/D ;) Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Indeks dolara tygodniowy testuje ostatniego pivota, pivoty są generalnie słabymi poziomami a poziom na którym ten pivot powstał jest już praktycznie wycięty, pewnie pójdziemy wyżej testować górną bandę formacji, pytanie czy z wcześniejszą korektą czy bez ?
Obrazek

najlepsze poziomy to świeże poziomy czyli z reguły takie których tworzenie obserwujemy na żywo, szczególnie na niskich interwałach, tutaj zlecenie na EUR/PLN wewnątrz poziomu na h4, wejście z 10m
Obrazek

a tutaj wtopa na GBP/JPY na i tak słabym poziomie, prawdziwą gotówką bym tego nie grał wiedząc że nie będzie mnie przy wykresach, świeży popyt wszedł tuż pod poziomem
Obrazek

GBP/AUS robi ciekawe wygibasy, w longa nie wchodziłem przez brak odpowiedniego RR na dziennym, zastanawiam się czy nie wrzucić małej S-ki na niższym interwale
Obrazek

Aktualnie staram się przestawić na inwestycje długoterminowe (jak na forex) ale rynek zawsze kusi na niskich interwałach :wink:
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Funt jak widać się umacnia, na GBP/AUD świeży popyt tak jak na GBP/JPY, poczekamy na domknięcie luki na kablu i zobaczymy czy coś się wyklaruje na innych parach.

Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Analizowałem sobie tego GBP/AUD i doszedłem do wniosku że straszny nieogar jestem w swing trading, o ile moje poziomy wejścia od dość dawna są co najmniej solidne to pozycje wyjścia... szkoda gadać :|

Spokojnie mogłem wchodzić longiem, przestraszyłem się dużego stopa i poziomu podaży nad głową chociaż nawet do niego rr nie był najgorszy, trzeba było wchodzić ze stopem na break even.


Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Wejście GBP/JPY na moim aktualnie głównym ustawieniu czyli wykresie 45m wspomaganym przez 4h i D1, RR nie było rewelacyjne jak na moje standardy 3:1 tutaj coś ok. 2,2:1 ale wydaje mi się że na średnio niskich interwałach gdzie stopy są dość niewielkie mogę przyjąć nieco mniej wygórowane cele.

wielkość moich zleceń na demie to 2 micro, depo zredukowane do tysiaka

Obrazek
2014-09-16 15:21:16 GBP/JPY 35,22 PLN

na kablu próbowałem coś wchodzić z m10 ale weszło tylko co co nie miało wejść

Obrazek
2014-09-16 17:52:52 GBP/USD -14,48 PLN

przestawiłem tp i wciąż holuję te EUR/PLN

Obrazek


Widzę że Aussie dalej chodzi jak w zegarku a ja jak zwykle nic nie wchodzę :D

btw. na razie czekamy z wycięciem longów w korekcie więc ostrożnie z S-kami, można by nawet pobiegać trochę z byczkami i po skalpować coś na L.

Obrazek

Szukałem jakiegoś poziomu gdzie trend na kangurze może się odwrócić a nie tylko przystopować lub skorekcić,
wykres tygodniowy, trend chyba jasny i jak widać trochę miejsca w dół jeszcze zostało.

Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Wygląda jakby indeks dolara w końcu wybił z tego dziennego poziomu i zgodnie z tym co wypatrzyłem w kryształowej kuli przebicie będzie w dół :mrgreen:

Obrazek

Ja to widzę tak, euro, kabel, aussie wszystko ma sporo miejsca i powodów żeby spadać, wybicie dolca w górę oznaczałoby problemy w postaci S-ek które gdzieś tam sobie wiszą, można by dokupować dolca żeby przebić te poziomy ale bez dobrego powodu nikt tak drogo płacić nie będzie z drugiej strony sprzedawać też nikt za bardzo nie chce, więc korekta na złapanie oddechu wydaje się najbardziej prawdopodobna, przynajmniej do referendum Szkocji.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Mam dwie S-ki na GBP/JPY i AUD/JPY, powinienem się skupić na jednym pulpicie wykresów a resztę wywalić bo mi się pozycje dublują i wprowadzam niepotrzebny bałagan.

ustawię Geppy na BE jak spadnie pod poziom
Obrazek

wcale mi się nie podoba że ta cena tak tam wisi :?
Obrazek
Planuj Trejd, Trejduj Plan

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Supply & Demand - Peter's FX Journal

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

witam, będę podglądał, sam zacząłem spekulować w oparciu o poziomy S/D ale droga do celu jeszcze długa. Pytanie mam do Ciebie inne: jak wrażenia z platformy ING? jak to chodzi i kwotuje? jak sam ProTrader? mnie swego czasu dwa razy totalnie powiesił się i parę razy fiksowały wykresy ale wsparcie z ing securities bez problemu odzywalo sie i interesowało się.
Konto realne zachęca, bo 0,01 lota i brak ograniczenia minimalnej wpłaty, poki co to dla mnie wazne.

ODPOWIEDZ