Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Witam,
mam pytanie do doświadconych klientów brokerów:) Który broker jest najlepszy do gry live na parach EURUSD i GBPUSD. Strategia zawiera okolo 1-5 zleceń na godzinę - czasem i więcej (raz na jednej raz na drugiej - czasem na obu parach). Ważną o ile nie najważniejszą sprawą jest spread. Najlepiej jak by byl staly - nie wiem czy jeszcze gdzieś jest taka możliwośc. Jakiego brokera podtaką strategie byście polecali? Acha wielkość zleceń dość mała 15-60 pips.(czasem więcej)
Z góry bardzo dziękuję za rady

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Stały spread będzie tylko u brokerów MM, a tam przy wielu zleceniach i w dodatku scalpingu nie licz na łatwe życie. Mało tego, stały spread z reguły jest wyższy niż zmienny + prowizja. Stąd też jeśli nie grasz typowo pod dane to na pewno o wiele korzystniej wypadną tutaj brokerzy typu STP, ECN lub MTF.

Przy scalpingu najistotniejszy jest mix takich parametrów jak szybkość egzekucji zleceń + niskie koszty transakcyjne. Polskim brokerom będzie ciężko konkurować z zagranicznymi stawkami, szczególnie jeśli będziesz generował spory obrót. Stąd też sugerowałbym zapoznać się z ofertą LMAXa lub Dukascopy, o ile nie zależy Ci koniecznie na MT4.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Dzięki za radę. Na Ducascopy przeprowadzam testy:), problem polega na tym że strategia wymaga konkretnych wejść - nie mogę sobie pozwolić na analizowanie aktualnych spreadów:( , tym bardziej że system ma cały Money Managment i przy zmiennym spreadzie strasznie się to komplikuję.
Móglibyście w takim razie poradzić jakiegoś brokera MM?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

A po co chcesz je analizować skoro i tak będą niższe niż u brokera MM? I jeszcze raz przypominam, że na dłuższą metę zarabiająca strategia skalpująca nie będzie miała tam łatwego życia (czyt. to strata czasu).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Widze dawca kapitału hehe .Myślę,ze każdy broker stp-ecn przyjmie cie z otwartymi ramionami w końcu zarabiają na spreadzie.A na poważnie tak duza ilość zleceń,poślizgi zjedzą twoja strategie.

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

@oiro
Jedną z nielicznych ofert ze stałym spreadem w Polsce posiadamy obecnie w BossaFX - zapraszam do przejrzenia oferty bossafx.pl/fx/oferta/instrumenty/. Jesteśmy Market Makerem.

@raposo proponuję dać sobie wreszcie spokój z uogólnieniami.
Co do meritum - to nie sądzę aby jakikolwiek broker, w tym MM, miał jakiś problem z obsłużeniem 1-5 zleceń płynących od jednego klienta w ciągu godziny. A to o czym zapewne piszesz w kontekście scalpingu - zarabianie wbrew regulaminom różnych brokerów, handel na opóźnieniach itp. dobrze wiesz że nie jest możliwy u żadnego brokera. Powiedziałbym nawet że w szczególności nie jest możliwy na ECN/STP, gdzie banki dostarczające płynność dobrze wiedzą gdzie w danym momencie jest kurs i co prawda nie rekwotem (co byłoby tak naprawdę korzystniejsze dla tradera) ale lastlookiem nie dopuszczą do transakcji po cenie która jest już historią.

Co do klientów wygrywających u MM to nie wykluczam że bywa z nimi różnie u różnych brokerów, tym bardziej gdy uwzględnimy wskazane przez Ciebie oferty zagraniczne - szczególnie te rejestrowane na różnych, małych i słonecznych wyspach. Jakość tych biznesów, jak również intencje twórców mogą być różne.
Natomiast chcąc być rzetelnym i merytorycznie nastawionym do swojego biznesu IB, nie rozumiem jak można w swojej propagandzie tak konsekwentnie ignorować fakty? Przede wszystkim to, że wszelkie dostępne statystyki pokazują że odsetek zarabiających klientów u różnych brokerów (pod warunkiem że są dobrze regulowani i cieszą się renomą) nie zależy od modelu świadczenia usługi. Mam na myśli znane nam dane KNF, a przede wszystkim dużo dokładniejsze dane CFTC.
Naprawdę proponuję wreszcie przejście na przekaz pozytywny w Twojej sprzedaży - klienci na pewno lepiej to odbiorą niż ciągłe oczernianie innych. Czy brokerzy których polecasz nie mają konkretnych przewag nad innymi, że potrzebujesz takich argumentów? Trochę znam (niektórych) i uważam że takie przewagi jak najbardziej znaleźć można.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Panie Sebastianie,

W Pana interesie jest bronić modelu brokera dla którego Pan pracuje. W moim interesie mogłoby być to samo i nawiązać współpracę z brokerami MM, którzy płacą (nie bez powodu) zdecydowanie więcej niż brokerzy w innych modelach. Natomiast nie zrobię tego, bo jako trader, który przerobił w swojej karierze może już nawet i 50 brokerów, wiem doskonale jak sprawy się mają i moja niechęć nie wzięła się z nikąd. Obecnie nie widzę żadnej przewagi tego modelu nad innymi. Oczywiście, Pan może mieć (i na pewno ma) inne zdanie i swoje argumenty.

Ja natomiast mógłbym wyciągnąć serię statementów, logów, postów z opisami różnych sytuacji i innych faktów, które mogłyby skutecznie zniechęcić wszystkich do modelu MM - również tych polskich regulowanych przez bardzo sprawnie działający ( ;) ) polski KNF - ale po co wyciągać noże, prawda? :) Wiec pokojowo uznajmy, że to nie propagadna, a moja subiektywna opinia poparta kilkuletnim doświadczeniem. A Pan, ani nikt inny, nie musi się z nią zgadzać.

I nie nazwałbym oczernianiem przedstawiania faktów jakimi jest to, iż u brokerów ECN przy większym obrocie broker MM nie ma szans na zaproponowanie równie niskich kosztów transakcyjnych, o co też pytał autor tematu. Idealnego brokera nie ma ale niektórym bliżej niż dalej do tego ideału.

Pozdrawiam.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Propagandą nie nazwałem dyskusji o kosztach i dobrze Pan o tym wie - to jest konkret. Propagandą jest generalizowanie że model MM wyklucza zarabianie - jako taki. A to się powtarza w większości Pana postów, do znudzenia. Wiem ile płacą IB niektórzy MM ze słonecznych wysp - często więcej niż spread. To jest oczywisty sygnał ostrzegawczy. Szkoda tylko że nigdy Pan nie zapytał o nie u nas. Może wtedy widziałby wyraźniej że model nie świadczy o jakości oferty - jeśli już to przyjmujemy za wyznacznik :)

Co do argumentów to nie pytam o Pana statementy, bo wierzę że różnie mogło być. Kluczowe pytania dla mnie brzmią:
1)O jakim brokerze mówimy?
2)Jak wyglądałyby te statementy, gdyby dokładnie takie same transakcje robił Pan na ECN/STP?
Dla mnie nie musi Pan odpowiadać, bo ja wiem.

Natomiast ciekaw jestem jaką ma Pan teorię odnośnie wskazanych danych CFTC - skoro KNF jest dla Pana niewiarygodny? Pod jego nadzorem w USA jest podobna liczba MM co brokerów działających agencyjnie i różnice w zyskowności klientów nie przebiegają wg. modelu działania. Domyślam się że zapewne najłatwiej będzie Panu zdyskredytować także CFTC. Ja jednak od znawcy rynku i solidnego IB oczekuję troszkę więcej.

Co do obrony modelu MM. Wiem że są różni brokerzy działający w tym modelu, że w biznesie jest konflikt i ktoś nastawiony na szybki zysk i zamknięcie interesu może to potencjalnie wykorzystać. Stąd samobójstwem jest bronić modelu - nie wiem jak działają inni i interesuję się tym tylko z zawodowej ciekawości. Ja bronię swojej oferty, bo jej jestem pewien, wiem kto i jak ją robi i nie mam sobie nic wielkiego do zarzucenia. Ale nie oczerniam przy okazji w każdym poście konkurencji, jak bezzasadnie robi to Pan swoimi generalnymi myślami. Ktoś szukał stałego spreadu - podsunąłem tabelę, być może nas wybierze. A o tym co się dzieje po drugiej stronie ECN/STP było tylko dla przypomnienia Panu. Nie jest to żadną tajemnicą i prędzej czy później i tak ktoś by to zrobił.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

info.mytrading

Re: Najlepszy broker dla EURUSD i GBPUSD

Nieprzeczytany post autor: info.mytrading »

Polski broker nigdy nie zapłaci dla IB, tyle co ten z wysp,najlepsze jest to ,że polski ma taki sam spreed i czasami większy,ale sie nim nie podzieli i oferuje 4 zł za obrócony lot,przy czym broker z wysp 7$.

W ofercie brokerów z wysp są ciekawe bonusy,dobre warunki do handlu i duża prowizja dla IB,którym się można podzielić z klientem.
Bossa oferuję 4zł dla IB i spreed powyżej 2.0,jak dla nas warunki sprzed 5 lat,Panowie czas sprawdzić oferty innych i wyjść z dobra ofertą.

Pozdrawiam

Manager Artur Nowak

ODPOWIEDZ