Sunday gap trading REAL

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
zjemwas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:31

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: zjemwas »

Dzięki :)


Biednie dzisiaj, brak znaczących luk :(

zjemwas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:31

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: zjemwas »

Jest dziś w czym wybierać, ale niestety trzymam kilka innych pozycji nie związanych z gaptradingiem, więc depozytu wystarczy mi na tylko dwie.

Wybrałem EURUSD, EURJPY.
Luki są ogromne, pierwsza 26.2 pipsa, druga 29 pipsów.

Wejście EURUSD: 1.38533
Wejście EURJPY: 140.75

Podsumowanie po zamknięciu transakcji.
Pzdr

zjemwas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:31

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: zjemwas »

Edit: Wszedłem też w USDCHF 0.87680.

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: riddle »

Zamknięcia luk to dość powszechna strategia, ciekawym rozwiązaniem jest dodanie do tego kierunku miesięcznego. Fajnie, z Twojej strony, że podzieliłeś się wynikami testów. Na pewno będę śledził Twoje poczynania, powodzenia.
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: Jones »

też czytuje dziennik i myślę że przy odpowiednim MM można tak zarabiać
powoli i spokojnie a każdy by chciał dzień w dzień coś zarobić a z tym może być problem
hej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

zjemwas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:31

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: zjemwas »

Duża zmienność z powodu Ukrainy.

Wywaliło mi SL na USDCHF.
EURJPY i EURUSD jeszcze się trzymają.

Ustawiłem zlecenie oczekujące tam gdzie wywaliło SL, nie ma opcji, że ta luka się nie zamknie. Jak nie w tym tyg. to w następnym.

Edit: Ustawiłem też oczekujące na EURJPY i EURUSD w miejscach gdzie wszedłem wczoraj, jest okazja, trzeba korzystać :P

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

zjemwas pisze:Duża zmienność z powodu Ukrainy.

Wywaliło mi SL na USDCHF.
EURJPY i EURUSD jeszcze się trzymają.

Ustawiłem zlecenie oczekujące tam gdzie wywaliło SL, nie ma opcji, że ta luka się nie zamknie. Jak nie w tym tyg. to w następnym.

Edit: Ustawiłem też oczekujące na EURJPY i EURUSD w miejscach gdzie wszedłem wczoraj, jest okazja, trzeba korzystać :P

Masz rację. Nie liczy się wynik, tylko z jakiego powodu.
Wczesniej była Hiszpania, Grecja,Argentyna (lata temu),
Teraz Ukraina... może Mars i Księżyc?

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: riddle »

zjemwas pisze: Edit: Ustawiłem też oczekujące na EURJPY i EURUSD w miejscach gdzie wszedłem wczoraj, jest okazja, trzeba korzystać :P
Pamiętaj tylko, że nie zawsze masz rację a sztywne trwanie przy swoich analizach często prowadzi do gorszych rezultatów.
Czy przy testach strategii i jej wysokiej skuteczności brałeś pod uwagę ponowne wejścia ? :)
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

zjemwas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:31

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: zjemwas »

też czytuje dziennik i myślę że przy odpowiednim MM można tak zarabiać
powoli i spokojnie a każdy by chciał dzień w dzień coś zarobić a z tym może być problem
hej
O to wlasnie chodzi :) overtrading to jeden z najczestszych bledow traderow. Nie jestesmy tutaj by tradowac, tylko po to by zarabiac. Te dwie sprawy nie zawsze ida w parze.
Masz rację. Nie liczy się wynik, tylko z jakiego powodu.
Wczesniej była Hiszpania, Grecja,Argentyna (lata temu),
Teraz Ukraina... może Mars i Księżyc?
Caly czas na swiecie cos sie dzieje i bedzie sie dzialo, czy to Grecja, Syria, czy Ukraina. Liczy sie cena, ktora ma w sobie zawarte te informacje. Oczywiscie nie mozna zakladac, ze konflikt na Ukrainie nie spowoduje wielkiego krachu bez uprzedniego testu wczesniejszych poziomow, ale patrzac po ostatnich latach, p-stwo tego, ze te poziomy przynajmniej zostana przetestowane jest duzo wieksze.
Pamiętaj tylko, że nie zawsze masz rację a sztywne trwanie przy swoich analizach często prowadzi do gorszych rezultatów.
Czy przy testach strategii i jej wysokiej skuteczności brałeś pod uwagę ponowne wejścia ? :)
No tak, sztywne trzymanie sie systemu i analiz nie jest zawsze najlepszym rozwiazaniem. Natomiast podejmowanie decyzji bazujac na emocjach jest zawsze najgorszym. Dlatego wole pozostac "sztywniakiem". Oczywiscie nie zakladam, ze moje analizy zawsze sa poprawne. Nie ma takiego geniusza na swiecie.

Tak, bralem pod uwage ponowne wejscia. Nie uwzglednilem ich przy wynikach testow z pierwszego postu, ale w okresie 2008-2014 ilosc luk, ktora sie nie zamknela na ponownym wejsciu jest do zliczenia na palcach jednej reki. (a w tym okresie mielismy kryzys finansowy, problemy z Grecja, konflikt w Egipcie, Syrii i kilku innych krajach, korekty na S&P i duzo innych wydarzen)

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Re: Sunday gap trading REAL

Nieprzeczytany post autor: riddle »

zjemwas pisze:Tak, bralem pod uwage ponowne wejscia. Nie uwzglednilem ich przy wynikach testow z pierwszego postu, ale w okresie 2008-2014 ilosc luk, ktora sie nie zamknela na ponownym wejsciu jest do zliczenia na palcach jednej reki.
może to jest właśnie gral ? :)

Mógłbyś przedstawić statystyki dla takiego podejścia ? :)
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

ODPOWIEDZ