mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

BRE FX ECN pisze:
kaktus3000 pisze:Jak można konta demo i realne mieć na tym samym serwerze!?
Zapewniam Pana, że Demo i Real nie "stoją" na jednej i tej samej maszynie. Doświadczyliśmy przeciążenia całej sieci, a nie awarii na pojedynczej maszynie.
Awarii całkowitego braku usługi macie bardzo mało, więc widać, że serwery backupowe pracują prawidłowo, jednak konkurs pokazał, że warto dodatkowo dopracować wydajność/dołożyć serwerów, które przejmą nadmiarowy ruch. Obecnie realizacja każdego zlecenia następuje wyraźnie wolniej!

Awatar użytkownika
nufnuf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:09

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: nufnuf »

Kaktusie, to nie sprawa serwerów, tylko przepustowości sieci, routerów i podobnych urządzeń.
To ich pierwszy konkurs, więc trudno mieć pretensje. Uczą się tak jak i my.

eddek
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 05 mar 2009, 08:42

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: eddek »

Nie dostałem takiego maila. Napisałem na maila mforex, może pomogą.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

eddek pisze:Nie dostałem takiego maila. Napisałem na maila mforex, może pomogą.
Sprawdź zakładkę SPAM, jeśli tam nie będzie to trzeba poczekać na reakcję supportu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

nufnuf pisze:Kaktusie, to nie sprawa serwerów, tylko przepustowości sieci, routerów i podobnych urządzeń.
To ich pierwszy konkurs, więc trudno mieć pretensje. Uczą się tak jak i my.
Nawet nie zakładałem, że może się zapchać łącze, ponieważ obecnie łącza są bardzo tanie i podłączenie wielu operatorów klasy Tier-1 poprzez router BGP nie może spowodować zapchania łącza, ponieważ 1. jest wielu jednoczesnych dostawców transmisji, pomiędzy których ruch się rozkłada w zależności jak ustawisz priorytety ruchu 2. podłączasz przepustowości po 10Gbps od każdego operatora. Płacisz tylko za faktycznie wykorzystany transfer w percentylu 95 czyli jeśli średnio masz 2Gbps u każdego z np. pięciu dostawców, płacisz tylko za niecałe 5 x 2Gpbs a 5 x 8Gbps czeka w pogotowiu i za to nie płacisz. Jeśli zapcha się jakieś łącze jednego z dostawców możesz dynamicznie przerzucić ruch na innego dostawcę. Np. w naszej firmie mamy aż ośmiu dostawców, więc awaria jest nie możliwa, dodatkowo gdy się zastosuje routery iBGP wszystko jest zdublowane, więc awaria jakiegokolwiek routera dla klientów jest niezauważalna. Ostatnim elementem bezpieczeństwa opisanego rozwiązania jest wyniesienie protekcji do osobnej lokalizacji zabezpieczasz wówczas całe rozwiązanie przed ewentualnym pożarem, kradzieżą, wyładowaniem atmosferycznym, ponieważ takie nieprzewidziane zdarzenie może unieruchomić cały system na wiele godzin. Mam nadzieję, że opisane rozwiązanie pomoże spojrzeć na zastosowane bezpieczeństwo nie tylko w mForex :)

Awatar użytkownika
nufnuf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:09

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: nufnuf »

kaktus3000 pisze:w naszej firmie mamy aż ośmiu dostawców
...
Ostatnim elementem bezpieczeństwa opisanego rozwiązania jest wyniesienie protekcji do osobnej lokalizacji
No fakt. Nieczęsto widuje się w firmach takie zabezpieczenia. Macie dobrych informatyków.
Ale żeby Was nie zagłasakać, powiem, że raczej nie jesteście zabezpieczeni przed zwykłym włamaniem do intranetu i do firmowych danych. Jeżdżąc po wielu firmach tutaj i poza krajem, nie spotkałem ani jednej, która by była zapezpieczona. Ani jednej.

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

kaktus3000 pisze:
nufnuf pisze:Kaktusie, to nie sprawa serwerów, tylko przepustowości sieci, routerów i podobnych urządzeń.
To ich pierwszy konkurs, więc trudno mieć pretensje. Uczą się tak jak i my.
Nawet nie zakładałem, że może się zapchać łącze, ponieważ obecnie łącza są bardzo tanie i podłączenie wielu operatorów klasy Tier-1 poprzez router BGP nie może spowodować zapchania łącza, ponieważ 1. jest wielu jednoczesnych dostawców transmisji, pomiędzy których ruch się rozkłada w zależności jak ustawisz priorytety ruchu 2. podłączasz przepustowości po 10Gbps od każdego operatora. Płacisz tylko za faktycznie wykorzystany transfer w percentylu 95 czyli jeśli średnio masz 2Gbps u każdego z np. pięciu dostawców, płacisz tylko za niecałe 5 x 2Gpbs a 5 x 8Gbps czeka w pogotowiu i za to nie płacisz. Jeśli zapcha się jakieś łącze jednego z dostawców możesz dynamicznie przerzucić ruch na innego dostawcę. Np. w naszej firmie mamy aż ośmiu dostawców, więc awaria jest nie możliwa, dodatkowo gdy się zastosuje routery iBGP wszystko jest zdublowane, więc awaria jakiegokolwiek routera dla klientów jest niezauważalna. Ostatnim elementem bezpieczeństwa opisanego rozwiązania jest wyniesienie protekcji do osobnej lokalizacji zabezpieczasz wówczas całe rozwiązanie przed ewentualnym pożarem, kradzieżą, wyładowaniem atmosferycznym, ponieważ takie nieprzewidziane zdarzenie może unieruchomić cały system na wiele godzin. Mam nadzieję, że opisane rozwiązanie pomoże spojrzeć na zastosowane bezpieczeństwo nie tylko w mForex :)
ale nawet 8 dostawców nie wystarczy jak nie ma łącza z gwarantowanym CIRem
gpw poza ośrodkiem zapasowym ma jeszcze skrupulatnie opisane procedury, aby w razie nieszczęścia, do obsługi systemu wystarczyło posadzić ludzi z ulicy

boś miał kiedyś problemy z serwerami bo klima była słaba, xtb kiedyś wyłączył trailing bo zbyt duży ruch generował - każdy broker się uczy, aby krótko

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Czy w mforexie maksymalny lewar zmniejsza się po osiągnięciu określonych poziomów kapitału czy stale wynosi 1:100 ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nieudacznik pisze:Czy w mforexie maksymalny lewar zmniejsza się po osiągnięciu określonych poziomów kapitału czy stale wynosi 1:100 ?
Na pewno do wysokości kilkuset tysięcy PLN ma stałą wartość 1:100. Możliwe, że dopiero przy kapitale powyżej miliona jest ona przedmiotem negocjacji. Upewnię się jutro i dam tu znać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

eddek
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 05 mar 2009, 08:42

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: eddek »

Chyba nie będzie mi dane brać udział w konkursie.
Mail z danymi nie przyszedł, a bank nie poda mi nowych - kazali mi szukać w folderze SPAM, którego nie mam.
W takim razie nie zgadzam się na wykorzystanie moich danych osobowych w celach marketingowych i żądam ich usunięcia.

ODPOWIEDZ