Zwykły scalping...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Kulfon pisze:Postanowiłem, że wprowadzę do zasad mechanizm, ktory ma mnie uchronic przed taka sytuacja jak dzisiejsza.
Czyli, kiedy dostaje po łbie SL'em, to odchodzę od okna na 5 min, i wykonuje cwiczenie z oddychaniem.
Za zakończony tydzień na minus w nagrodę następny tydzień spedzam na demo ( zapozyczone z tego forum)
Widzę, że szybko się Uczysz :) Trzymaj tak dalej a sukces murowany.
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Dobry wieczor ;)
Dzisiaj 3 x SL
W nagrodę od jutra już zabawa na demku ;) Psychika od wczoraj strasznie nastawiona na odrobienie strat no i odilo sie to czkawka. :oops:
Jednak wychodzę z doswiadczeniem ;)
Jeden bardzo duży, podstawowy błąd, który często popelniam, a mianowicie gra L, przy prospadkowej formacji na H1 na SR z H1. Analogicznie S na prowzrostowej ;). W zasadach systemu oczywiscie bardzo ładnie mam to opisane, ze w takiej chwili paluchy zdala od przyciskow buy/sell. Znowu chciałem przechytrzyć rynek :mrgreen:

Plan na najbliższy czas - wracam do tworzenia sygnałów w podręczniku systemu. Mam tu na mysli zebranie screenow najlepszyvh setupow i spogladanie na nie przed dniem na FX.

W nagrodę za znakomite wyniki w tym tygodniu gra na demo aż do zakończenia tygodnia na plus :mrgreen:
Zostawiłem pieniądze na rynku, ale wyszedłem z doświadczeniem, wiec dzien na plus :mrgreen:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Dobry,
Dzisiaj 3 pozycje. Jestem zadowolony bo wejscia na kablu byly systemowe. Na edku nie zauwazylem ze gram na SR z H4 (błąd) ale od razu wyszedłem jak sie o tym dowiedziałem. No i dzis juz zabawa na 0.01 - mysle ze to lepsze niz demo.
kabel +2
kabel 0
edek 0

Dzis juz robie podsumowanie, bo jutro mam egzamin na kat CE, wiec nie bede sie bawil w FX
12 pozycji
zyskowne : 2 ( 1TP)
stratne : 7
zamkniete na 0 : 3 pozycje
Ilosc wejsc niezgodnych z systemem 5 ( w tym stratne : 4)
pips - 57 pips + 19

Cele z poprzedniego tygodnia zostały niezrealizowane.
"Poprzedni tydzien :
12 pozycji
zyskowne : 4 pozycje ( 1TP)
stratne : 5 pozycji
zamknięte na 0 : 3 pozycje
Ilosc wejsc niezgodnych z systemem 5 w tym stratne :3
pips -22,7 pips + 31,2, zariobione pipsy 8,4 :mrgreen:
Cel na najbliższy tydzień:
-mieć wejscia tylko zgodne z systemem,
-zabezpieczać pozycję zgodnie z systemem,
-zakończyć tydzień na +30 pips netto"

Widać jasno w czym lezy problem : wejscia niezgodne z systemem. To będzie jedyny cel na przyszły tydzien. 100% wejsc zgodnych z systemem

Miłego weekednu :mrgreen: :564: :d :p
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

No cóż, cel tygodniowym - wejscia zgodne tylko z systemem juz mozna uznac za niepowodzenie ;)
To chyba brak koncentracji m.in. Setupy ogolnie ok, tylko w moim systemie wystepuje cos takiego jak dyskwalifikacja sygnalow w pewnych obszarach. No po prostu nie zauwazylem tych obszarów ;) Dzisiaj kazdy sygnal powinien być zdyskwalifikowany.
Chce porównać jakość mojej gry kiedy mam wolne i jestem wypoczety oraz w dni kiedy gram po pracy.
Dzisiaj 3 pozycje
1 SL -8
2 +1 (wyjscie jak zauwazylem ze niezgodne z systemem)
3 jeszcze sie kisi pozycja na edku SL 3 TP 11
Ciekawe kiedy uda mi sie zakonczyc ta czarna passe :mrgreen:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

jajecznica
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 25 wrz 2013, 21:58

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: jajecznica »

Kulfon, jako że jestem w podobnej sytuacji (czyt. raczkuje), podpowiem Ci jak poradziłem sobie z transakcjami, które przeprowadzałem bez żadnego uzasadnienia.
1. Uświadom sobie to, że grasz po to, aby zarabiać, a nie na odwrót ;).
2. Jeżeli masz opcję wrzucenia sobie na wykres swoich transakcji (w mt4 to jest możliwe), to zrób to i zobacz ile tracisz na tych głupich.
Mam wątpliwości, co do tego czy mnie posłuchasz :D Bo do momentu, aż nie straci się wystarczającej ilości gotówki, człowiek się nie obudzi. Życzę Ci, aby to przebudzenie nastąpiło jak najprędzej.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Nie no teraz gram na 0.01 ;) Do gotowki wroce jak pozwoli mi na to statystyka ( poniekad cwiczenie swojej dyscypliny)
Jednym z powodow jak dla mnie takich dziwnych zagran jest zmeczenie i brak koncentracji oraz brak cierpliwosci na dokladke. Przede wszystkim muszę się teraz skupić na tym by nie trejdować jak mnie dopada nuda, sennosc, zmeczenie, emocje itp.
Mam już przygotowane screeny sygnałow - tych najlepszych. Wiec przed kazda sesja i w trakcie bede je sobie przegladal.
Dodatkowo mam kartke przy sobie z wypisanymi punktami ktore musze spelnic, bym mogl zajac pozycję.
Będzie dobrze ;)
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Dzisiaj jestem z siebie zadowolony. Bylem cierpliwy, miałem wejscia systemowe i nie brałem czego popadnie ;)
No i czegoś się nauczyłem:
1GBPUSD SL -4
Wejscie w pozycję o 9:01 GBPUSD, sygnał był ok, ale chyba powinienem uwzględnić, że rozpoczyna się kolejna sesja i poczekać co się stanie. Wystarczylo poczekać 10min i juz bylo wiadomo ze sygnał nie zapłaci.

2 wejscie EURUSD w 100% systemowe i TP zaliczone
3 EURJPY. SL - 6. Sygnał ładny, ale gdyby uwzględnić to ze EJ porusza się podobnie jak EURUSD, to powinienem odrzucić sygnał z EURJPY, bo na edku cena była w strefie w której nie powinienem grac.
Z EJ powinienem od razu wyjść - wiedziałem o tym, ale diabeł mi szepnął zostań, to zostałem :mrgreen:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Powitał :mrgreen:
Dzisiaj 3 x SL :roll:
W tym tyg nie bede mial wymaganej skutecznosci oraz wciąż zadaje sobie za dużo pytań podczas handlu czy aby na pewno powinienem akurat w tym momencie byc w takiej a w takiej pozycji. W nagrodę kolejny tydzień spędzę sobie na demo :mrgreen:
W sobote i niedziele spędzę czas na dopracowaniu miejsc w ktorych nie powinienem grać - mam z tym jednak problem.
Dodatkowo poszukam 2-3 par jako rezerwowych kiedy na edku i kablu jest zbyt duzy burdel ( w moim odczucuiu w tym tygodniu jest tam burdel, ale to tylko moja opinia) :roll:
Jeszcze dużo pracy przede mna :569:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Dzisiaj bez gry, bo nie moglem sie skupic, poza tym nie podobal mi sie uklad na rynku i jeszcze te wszystkie dane.
Wykorzystałem ten czas na przeanalizowanie swojego dziennika zagrań. Zaczynam czuć większy respekt do stwierdzenia : "najszybciej do zyskow dochodza ci, którzy uczą się na swoich błędach"
Przerobiłem połowę zagrań i powiem że było warto.
Znalazłem kilka błędów, np:
-złe wyznaczanie poziomów fibo,
-brak miejsca dla ceny,
-zle wyznaczony poziom SR,
-naiągany TP
i przede wszystkim jak dla mnie głowny czynnik tego wszystkiego to cierpliowsc, a raczej jej brak.
Czesto myslalem tak - "a pykne 3 zlecenia i ide robić swoje" I tak też się działo. Trzeba to wyeliminować i jasno określić czas gry na FX.
Cel na najbliższy tydzien:
Skupić się na tym by wybierać zagrania zgodne z systemem.
Okreslic swoj czas gry na FX.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Zwykły scalping...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Czarna seria strat nadal trwa. Zaczyna to boleć, po prostu ryje mi to mózg :mrgreen:
Cieszy to ze wejsca były zgodne z zasadami, a po SL ładnie odchodzę od kompa i czekam na uspokojenie, gram tylko 3 zlecenia, więc mimo wszystko jakiś tam postęp jest. Mam dziwne wrażenie, że wybieram miejsca, w których cena ma mało miejsca do popisu.
GBPJPY SL 13 TP 30. M1. Wynik SL - 13
AUDUSD SL 4 TP 16. M1. Wynik SL -4

Sam juz nie wiem, ale problem chyba lezy w zlej analize wykresu - wciaz
Do jutra :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

ODPOWIEDZ