Pomocy! Cyrki na Admiralu podczas publikacji danych makro

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
4X4J
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:41

Pomocy! Cyrki na Admiralu podczas publikacji danych makro

Nieprzeczytany post autor: 4X4J »

Czołem!

(Uprzejmie proszę, aby dyskusja nie zeszła na sposób/strategię trejdowania, a dotyczyła wyłącznie dziwnego zachowania zleceń.)

Kilka słów tytułem wprowadzenia:

Od listopada testuję własną strategię trejdowania podczas publikacji ważnych danych makroekonomicznych. Robię to na rachunku Pro na Admiral Markets, który według zapewnień AM jest rachunkiem typu ECN.

Zacząłem od 0,01 lota. Po 40-50 trejdach zaczęło mi coś wychodzić, a po kolejnych 20-30 wyniki były na tyle dobre, że postanowiłem zwiększyć rozmiar zleceń do 0,05 lota.

I tu zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Pierwszy przykład -- trejd na AUDUSD -- jest tutaj:
http://youtu.be/-lMrNcdWpIo

Zwróćcie uwagę, co dzieje się w momencie publikacji danych (ok. 44 sekundy nagrania): zlecenie buy zostaje przesunięte o ok. 20 pipsów w górę, skutkiem czego TP dla buy'a znajduje się pod poziomem otwarcia tego zlecenia!!! TP zostaje wzięty, a ja jestem 8 pipsów stratny. :D Czegoś takiego jeszcze nie widziałem, a był to mniej więcej 90 czy setny trejd tą metodą.

Kolejny przykład -- już nie tak drastyczny -- jest tutaj:
http://youtu.be/TN5SRqZT8Zg

Znowu jakiś cyrk -- w okolicach 44 sekundy nagrania buy zostaje przesunięty o kilka pipsów w dół, następuje jego otwarcie i wzięcie SL.

Po pierwsze: czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, co się stało w tych dwóch przypadkach? Dziwi mnie to strasznie, bo takie cyrki zaczęły się dopiero po przesiadce na 0,05 lota. Wcześniej przy kilkudziesięciu trejdach na 0,01 lota czegoś takiego nie było -- wiem, co mówię, bo mam nagrania i sprawdziłem to. Ale wierzyć mi się nie chce, że AM zaczął się ze mną bić, jak przeszedłem na 0,05 lota -- to przecież żadne pieniądze. Poza tym Pro w AM jest podobno ECN.

Po drugie: czy z Waszego doświadczenia wynika, że jest jakiś broker, u którego takie dziwne zachowania nie występują? Niewesoło by było, gdyby się okazało, że moja piękna strategia nie będzie mieć szans na realizację... ;)

Z góry dziękuję za pomoc.

Maciek

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2510
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Pomocy! Cyrki na Admiralu podczas publikacji danych makr

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Maciek pierwsze to klasyczne rozszerzenie spread - jest takie EA co monitoruje spread na bieżąco... kolega kiedyś mi wkleił taki filmik jak ty i przez ułamek sekundy spread się rozszerzył na 50 pip bodajże na payrolsach. Ciężko to wychwycić bez robota. Wal PRO idź na standard albo zmień broka...
Jeszcze jedna historia niedawno na danych jemu przy 1 locie zawiesili platformę.... WTF ?
Ja sam mam jeden rach. tam kiedyś zadzwonił do mnie sprzedawca abym poleciał na PRO... bo rzekomo jestem na gorszym rachunku... kazałem mu spierdalać.
Pzdr
Serol
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Pomocy! Cyrki na Admiralu podczas publikacji danych makr

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Na danych zawsze i wszędzie będziesz miał ryzyko poślizgu. Raz on wystapi, raz nie ale taka opcja istnieje. Pamiętaj że dane nigdy nie są takie same. To że na jakiś danych nic się złego nie stało to nie jest żaden wyznacznik.

4X4J
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:41

Re: Pomocy! Cyrki na Admiralu podczas publikacji danych makr

Nieprzeczytany post autor: 4X4J »

SEROL666 pisze:Maciek pierwsze to klasyczne rozszerzenie spread - jest takie EA co monitoruje spread na bieżąco... kolega kiedyś mi wkleił taki filmik jak ty i przez ułamek sekundy spread się rozszerzył na 50 pip bodajże na payrolsach. Ciężko to wychwycić bez robota. Wal PRO idź na standard albo zmień broka...
Jeszcze jedna historia niedawno na danych jemu przy 1 locie zawiesili platformę.... WTF ?
Ja sam mam jeden rach. tam kiedyś zadzwonił do mnie sprzedawca abym poleciał na PRO... bo rzekomo jestem na gorszym rachunku... kazałem mu spierdalać.
Pzdr
Serol
Serol, fakt, że na pierwszym filmie jest rozszerzenie spreadu (do ok. 8-9 pipsów), ale nie o to chodzi. Przy ciut większym rozszerzeniu spreadu buy powinien zostać otwarty na poziomie, na którym go postawiłem, a następnie natychmiast zamknięty na SL. Miałem kilka takich przypadków, mam je nagrane i wiem, jak wyglądają.

Tu jednak chodzi o to, że zlecenie zostało przesunięte o kilkanaście pipsów -- widać to na tym filmie przez ułamek sekundy, jak się odtworzy z pauzą. I to mnie dziwi. Za to chyba spread nie odpowiada.

Dzięki
Maciek

-- Dodano: śr 26-03-2014, 8:45 --
Cyb pisze:Na danych zawsze i wszędzie będziesz miał ryzyko poślizgu. Raz on wystapi, raz nie ale taka opcja istnieje. Pamiętaj że dane nigdy nie są takie same. To że na jakiś danych nic się złego nie stało to nie jest żaden wyznacznik.
To może być racja. To był mój pierwszy trejd na tych danych dla AUDUSD. Będę musiał obadać, jak to wygląda w dłuższym okresie.

Pozdrawiam
Maciek

-- Dodano: śr 26-03-2014, 9:33 --

Wiecie co, jedno o Admiralsie muszę powiedzieć dobrego. Otóż do obu powyższych zleceń złożyłem reklamacje. Właśnie zajrzałem dokładnie do historii rachunku i ten „ujemny zysk” dla zlecenia na AUDUSD został cofnięty. Mam „tylko” ujemną prowizję równą niecałe 2 pipsy. Reklamacja dotycząca GBPUSD jest właśnie rozpatrywana.

To tyle, żebyście mieli aktualny obraz sytuacji.

M

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Pomocy! Cyrki na Admiralu podczas publikacji danych makr

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Admiral Pro nie pozwala na dłuższą grę tym sposobem. A na większym locie to już po kilku razach będą przeskoki otwarcia pozycji.
Nawet jak znajdziesz brokera akceptującego taką grę to raczej będzie on niewypłacalny z jakichś rajskich wysp.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

ODPOWIEDZ