mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
9%
Poza paroma minusami są ok
8
36%
Przeciętny
6
27%
Mają wiele wad
3
14%
Stanowczo odradzam
3
14%
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

BRE FX ECN pisze:Konkurs mForex Trader ECN - 150 000 zł w puli nagród!

Zapraszamy do udziału w konkursie inwestycyjnym mForex Trader ECN:

- 31 marca do 25 kwietnia 2014 roku - 4 tygodnie wyścigu
- wirtualne 10 000 zł na rachunku demonstracyjnym

Nagrody:

Nagroda główna 50 000 zł
II miejsce - 20 000 zł
III miejsce - 10 000 zł
razem 60 miejsc premiowanych nagrodami
4 lotne premie tygodniowe - I miejsce - 5 000 zł, II - 2 000 zł, III - 1 000 zł, nagrody do X miejsca

WIĘCEJ INFORMACJI:

http://www.mforex.pl/konkurs

Witam,

Myślę, że warto byłoby przemyśleć wprowadzenie "drawdown" jako jeden z warunków konkursowych, który w bardziej rozsądny sposób zdefiniowałby technikę gry i wprowadził element edukacyjny w postaci ograniczania ryzyka. Co o tym myślicie ? Reasumując byłyby 2 kategorie:
1. Kamikadze :-)
2. Najwyższe RR za okres trwania konkursu.

Prawdopodobnie jest na to za mało czasu, ale może w przyszłości ktoś zwróci na to uwagę, chociaż wiem , że nie jest to w interesie każdego brokera.

Pozdrawiam.
Objective perspective, just businiess...

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Myślę, że warto byłoby przemyśleć wprowadzenie "drawdown" jako jeden z warunków konkursowych, który w bardziej rozsądny sposób zdefiniowałby technikę gry i wprowadził element edukacyjny w postaci ograniczania ryzyka. Co o tym myślicie ? Reasumując byłyby 2 kategorie:
1. Kamikadze :-)
2. Najwyższe RR za okres trwania konkursu.



nie znam regulaminu konkursu bo nie biorę udziału w konkursach , ale mam rachunek w mforex i jeżeli warunki konkursu będą takie same jak na rachunkach rzeczywistych to nie jest to potrzebne

w mforex jest :

max lewar 1-100
poziom margin call - 100%
poziom stop-out przy margin level < 80%


więc kamikadze raczej nawet nie podniosą się z ziemi , nie mówiąc o dalszym lataniu :)

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

fxjk11 pisze: poziom stop-out przy margin level < 80% [/b]

więc kamikadze raczej nawet nie podniosą się z ziemi , nie mówiąc o dalszym lataniu :)
Jeśli "hedge" jest dozwolony to SOUT <80 % chyba nie jest przeszkodą.

Ale rzeczywiście dość ostro, masz rację :mrgreen:
Objective perspective, just businiess...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, na rachunkach konkursowych warunki handlu są takie same.

Myślę, że organizatorzy postawili w tym konkursie na prostotę, aby jak największa liczba osób mogła w nim wystartować bez zagłębiania się w to co to jest DD, jak jest wyliczany itd...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

eddek
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 05 mar 2009, 08:42

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: eddek »

raposo pisze:
mikolaj2 pisze:Czy w trakcie trwania konkursu bedzie mozna korzystac z automatow transakcyjnych oraz skryptow?
Tak.
Wg regulaminu nie można korzystać z robotów EA do realizacji zleceń.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

eddek pisze:
raposo pisze:
mikolaj2 pisze:Czy w trakcie trwania konkursu bedzie mozna korzystac z automatow transakcyjnych oraz skryptow?
Tak.
Wg regulaminu nie można korzystać z robotów EA do realizacji zleceń.
To może chociaż z robotów kuchennych można ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

eddek pisze:
raposo pisze:
mikolaj2 pisze:Czy w trakcie trwania konkursu bedzie mozna korzystac z automatow transakcyjnych oraz skryptow?
Tak.
Wg regulaminu nie można korzystać z robotów EA do realizacji zleceń.
Wg regulaminu nie można korzystać z automatów... Które wykorzystują zewnętrzne źródła danych (czyli wszystkie a'la porównywarki kwotowań). Wszystkie inne (normalne?) EA i skrypty są dozwolone. Inaczej powodowałoby to, że nie mógłbyś korzystać np. ze Smart Orders.

Edit:

mForex wprowadza API:

http://www.mforex.pl/mForex-api

Na razie dla kont demo w wersji Beta, aczkolwiek to duży krok na przód i tylko kwestią czasu jest kiedy pojawi się wersja dla kont rzeczywistych. O dostęp do API należy pisać na api@mforex.pl - wszelkie sugestie mile widziane.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

zauważyłem, że organizatorzy konkursów popełniają stale ten sam błąd. Wykładają setki tysięcy na nagrody, a zapominają przeznaczyć paru złotych na wynagrodzenie dla człowieka który by się tym opiekował i pisał sensowne komentarze do wyników liderów. Jedynym chlubnym wyjątkiem był bossa, w innych konkursach zazwyczaj to było robione na zasadzie byle sztuka była. A wielu początkujących traderów bardzo przeżywa udział w konkursach i takie olewanie tematu natychmiast zraża ich do brokera. Sam znam taki przypadek, chłopakowi całkiem dobrze szło i nawet skubnął jakąś nagrodę, po czym powiedział, że jak widział jak brok olewał konkurs to w życiu tam nie otworzy rachunku. Ja osobiście bardzo lubię wszelkiego rodzaju konkursy i widzę, że przez odpowiednie podejście można stworzyć miraż wielkich zawodów. A przez olewactwo kasa wydana na nagrody trochę się chyba marnuje.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeszcze konkurs mForex nie ruszył więc dopiero zobaczymy jak będą się tym zajmować... ;) Ja jednak jestem dobrej myśli widząc jak ekipa mForex spisuje się od ich wejścia na rynek.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zakopiec
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 22 mar 2013, 17:45

Re: mForex ECN (wcześniej BRE Forex)

Nieprzeczytany post autor: zakopiec »

Mam do Was pytanko. Pisałem w tej sprawie przez formularz kontaktowy na mforex.pl ale cisza.
Instalka MT4 na stronie mforex.pl jest w wersji 509 a ja mam już nowsze wskaźniki które potrzebują min. wersji 600
Instaluje sobie czystego MT4 ale nie wiem co wpisać w pole serwer obok login i hasło.
Jak ktoś wie będę wdzięczny.

ODPOWIEDZ