Droga do zwycięstwa - part 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Nemsik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2013, 01:41

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Nemsik »

Marcinie, a może coś takiego:

Wchodzisz za pół pozycji, dzięki czemu możesz ustawić 2x większy SL, powiedzmy 32 p. Rynek trochę się cofa, ale SL wytrzymuje. W momencie gdy cena kieruje się w obranym przez Ciebie kierunku dokładasz kolejne pół pozycji w miejscu otwarcia pierwszej połówki i zmniejszasz o połowę SL - do poziomu 16 p. No i dalej ustawiasz TP dla całej ekspozycji wedle własnego uznania.

Zobrazowałem to w załączonym pliku. Zaznaczam jednak, iż jest to wykres EUR/JPY, interwał M15. Nie wiem jak takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku EUR/USD.

Pozdrawiam serdecznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Erykos
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 19 lis 2011, 11:17

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Erykos »

Ja jak gram na real, to ustawiam SL pod S/D, ZL, które może spowodować odbicie ceny w moim kierunku, a przebicie tej strefy, dalsze spadki. Także poziomy psychologiczne. Ale to oczywiście nie wykluczy naszej straty m.in. przez FBO. Jak jest dobry system, a pozycja wyczekana i dość pewna, to nie ma co się za bardzo przejmować. Stały SL kompletnie odpada. Przecież to zależy od rynku, jak są duże wahania cen, to ten sztywny SL będzie niewystarczający, a jak bardzo małe wahania, to będzie za duży. Trzeba dostosować do sytuacji. Ja na demo grałem bez SL i chyba nigdy nie przegrałem ( w sensie MC ), a miałem zysk na poziomie 70%. :).

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Krótko mówiąc - liczę na spadki w nowym tygodniu przynajmniej do 34870 - okolice ostatniego low z W1 - lub dalej do okolic 1.32000. 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

klonmarcin pisze:Krótko mówiąc - liczę na spadki w nowym tygodniu przynajmniej do 34870 - okolice ostatniego low z W1 - lub dalej do okolic 1.32000. 8)
Jak patrzę na takie screeny jak powyżej to czasem się dziwię, że nawigator jeszcze Ci nie płaci za publikacje treści. Powinien ;)

Tak się jeszcze zastanawiam nad Twoimi sygnałami na płaskim rynku. W zeszłym tygodniu było kilka takich dni (np. 4 i 5-ty lutego), gdzie rynek był raczej nastawiony na koszenie stopów niż na danie zarobić. Nie masz obaw, że jak siadasz o 7-mej i widzisz małe krótkie świece na 1H, to najpierw zrobią jakiś większy ruch koszący, zanim pójdą we właściwą stronę?

Poza tym stosujesz jakieś zasady ograniczonych wejść w sytuacjach publikacji danych, na które czeka cały rynek? Np. stopy czy ECB w środę.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

klonmarcin pisze:Proszę o jakieś sugestie w tym temacie - tylko z góry zaznaczam, ze stosowanie fibo nie wchodzi w grę.
klonmarcin pisze:Podsumowanie ostatnich trzech dni.
Mysle ze na podstawie 3-ech dni i tych kilku transakcji nie mozna wyciagac zadnych sensownych wnioskow. Slabe okresy strategii beda sie przeplatac z dobrymi okresami chociaz przyznaje ze istnieje kilka czynnikow ktore skutecznie moga unomozliwic osiagniecie zysku w dlugim terminie. Dobrze by bylo abys zaczal prowadzic dziennik swoich transakcji w Excelu zapisujac wszystkie trade'y z dodatkowym zaznaczeniem tych, w ktorych popelniles blad (nieprzestrzegles chociazby jednej, ustalonej wczesniej zasady systemu). Wtedy od razu zdefiniujesz lub odrzucisz problem konsekwencji w trzymaniu sie regul bo w pierwszej kolejnosci na to zwrocilbym uwage - tj. czy taki problem faktycznie ma miejsce.
klonmarcin pisze:...to SL - sztywny SL powinien zniknąć.
Z doswiadczenia wiem ze SL powinien byc jednak uzalezniony od stanu rynku dlatego tez regularny pomiar zmiennosci (np. ATR) i do tego obserwacja ruchu cen (szczegolnie ruchu przeciw zajetej pozycji w polaczeniu z obserwacja zmiennosci) moze byc kluczowa. Slowem: obserwujac zmiennosc i stosujac SL - masz szanse na to ze nigdy nie bedzie on za daleko ani tez za blisko (bedzie optymalny, zgodny z rynkiem) oraz - co jest mega wazne - bedziesz mial okresy w ktorych strategia nie pozwoli Ci zajac pozycji z uwagi na zbyt duze ryzyko (zbyt duza zmiennosc = zwiekszone ryzyko).
klonmarcin pisze: Z drugiej strony - stoi kwestia psychiczna
Pomysl o automatyzacji - roboty (EA) oraz przeprowadzane dzieki nim dlugoterminowe testy czesto pozbawiaja tradera wszelkich zludzen - pamietaj jednak, ze testujac je musisz posiadac dobre dane (Dukas ma takie) oraz uwzgledniac koszty transakcyjne.

Tyle ode mnie
Max :)

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Dzisiejsze podsumowanie:

Ładnie poszło - łady profit - z całego trade jestem zadowolony - zarówno wejście jak i wyjście jest dla mnie wystarczające.

Wczoraj bez gry.
chihuahua pisze:Jak patrzę na takie screeny jak powyżej to czasem się dziwię, że nawigator jeszcze Ci nie płaci za publikacje treści. Powinien
Na pewno ktoś inny robi to lepiej :wink:
chihuahua pisze:Nie masz obaw, że jak siadasz o 7-mej i widzisz małe krótkie świece na 1H, to najpierw zrobią jakiś większy ruch koszący, zanim pójdą we właściwą stronę?
Zawsze są obawy - np. dzisiaj rano mogłem wchodzić w L - ale ja nastawiałem się od kilku dni na S - dlatego wejście tylko w S i to duże.

Ponadto mam zaufanie do swojej strategii i wiem, że nie pozwoli mi odnieść spektakularnej porażki (MC) :wink:
W płaskim rynku zwykle sygnał dostaje więcej potwierdzeń z powodu tego, że cena wraca ponownie do punktu wyjścia (więcej minikorekt w obrębie strefy - dodatkowo takie konsolidacje występują w "moich" strefach - tak więc to właśnie w nich mam sygnał - przykład - wejście z 3 lutego (L) - sygnał na L obowiązywał przez ponad trzy dni - aż cena doszła do pomarańczowej strefy.
chihuahua pisze:Poza tym stosujesz jakieś zasady ograniczonych wejść w sytuacjach publikacji danych, na które czeka cały rynek? Np. stopy czy ECB w środę.
Staram się nie wchodzić przed danymi high i medium - 15 min i po 15 min. Jeśli mam trade w trakcie to oceniam szansę ruchu ceny w odpowiednim kierunku po danych - jak np. dzisiaj - jeśli szansa jest to trzymam dalej - oczywiście zabezpieczam bezwzględnie pozycję.

Jeszcze o aktualnej sytuacji - jeśli dzisiaj D1 zamknie się powyżej 3653 (okolice) to dalszy S stoi pod znakiem zapytania - oczywiście może to tylko być zmyłka i mogą iść dalej S - ale to już musi mieć potw.

Na screenie 2_8 - ciekawy, możliwy układ.

ps. przez weekend wpadł mi do głowy fajny pomysł na jeszcze lepsze wykorzystanie moich stref - podczas testów na historii nawet nieźle to wychodzi. Dodatkowym atutem jest banalna prostota metody - ale na razie nie chcę nic więcej zdradzać. Aby metoda weszła do "użytku" musi zdobyć moje pełne zaufanie.

cdn..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2014, 16:27 przez klonmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Gratulacje :)
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Dorzuciłem jeszcze trochę PLN do dzisiejszego profitu - szczegóły na screenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

klonmarcin pisze:Dorzuciłem jeszcze trochę PLN do dzisiejszego profitu - szczegóły na screenie.
TP dla tego trade był blisko bo na 36330.

Jak widać wejście było praktycznie na początku h1 - praktycznie bez cofki - :D i według nowej zasady - można powiedzieć wg nowej strategii - dałem jej szansę wykazania się na realnym rynku ale tylko za 1/4 stawki.

Jak patrzę po innych dziennikach to mamy wysyp samych "prawie" 100% skuteczności - więc czas i na mnie :mrgreen:

Żartuję - taka skuteczność jaką aktualnie mam jest wysoce zadowalająca - wystarczy poprawić tylko ogólny "%" wyciągany z danego ruchu tj. np. mamy ruch na 40p - a ja zamykam po 20p - dążę do poprawienia tego parametru.

cdn...
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
maserati
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 07 mar 2011, 17:09

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: maserati »

klonmarcin pisze:
Jak patrzę po innych dziennikach to mamy wysyp samych "prawie" 100% skuteczności - więc czas i na mnie :mrgreen:

Żartuję - taka skuteczność jaką aktualnie mam jest wysoce zadowalająca - wystarczy poprawić tylko ogólny "%" wyciągany z danego ruchu tj. np. mamy ruch na 40p - a ja zamykam po 20p - dążę do poprawienia tego parametru.

cdn...
Taka skuteczność to często "przypadek" :wink:

Twoje zagrania są bardzo dobrze widać, że czujesz rynek i to jest to :564: Gratuluje.
Ja często mam zamykane zbyt szybko pozycje, ale się z tego ciesze bo odczuwam pewną ulgę w momencie zamykania np z palca "że to już koniec". Też zastanawiałem się nad poprawieniem techniki wychodzenia z rynku ale jest to niewykonalne :? przyjmuję każdy profit z mega uśmiechem. Nie zanosi się na armagedon i przed nami tysiące dni i okazji!
Improwizuje, gram na przypał, nie zastanawiam się... Zwykle podejmuję błędne decyzję. Gram już tak 10lat i nadal żyję.
http://www.forexfactory.com/maserati

ODPOWIEDZ