Stabilny portfel "konika"

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

beyond pisze:
Kazik pisze: Proszę o zapodanie jednego takiego systemu. Jeżeli to nie taki prblem.
Proszę bardzo:

http://forex-nawigator.biz/forum/naked- ... t7917.html

http://forex-nawigator.biz/forum/price- ... 21345.html

Te dwa z tego forum wydają mi się sensowne. Wskaźnikowych nie znam, bo nigdy nie używałem takich rzeczy, ale jak Adriano twierdzi, też się da zarobić. Ale jak już wiele razy było tu napisane - każdy musi znaleźć coś, co mu odpowiada. Jeden z tych dwóch jest moim zdaniem dobrym punktem wyjścia.

Jest ich więcej (Adriano też ma niezłą metodę, co widać po wynikach) ale te są najlepiej ujęte formalnie.


Wielkie dzięki.
Będę bogaty,
żeby nie było, że nic od siebie, to podam jeszcze lepiej ujęty formalnie.
"kupuj tanio, sprzedaj drogo". :P
Zapomniałem, że trolli się nie karmi...

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

W związku z wieloma pytaniami, PW pomyślałem, że przeleję na papier jeden z moich systemów, które kiedyś też regularnie zarabiały jednak typowo nie pasowały do mojego charakteru, temperamentu. System oparty o średnie kroczące i formacje świecowe generował zysk na poziomie 200-300% rocznie. Stosowałem go zarówno na M5 ale na H1 głównie, gdzie był dla mnie łapaczem trendów. Wątek założę w dziale systemy i strategie. Może dzięki temu moja skrzynka na PW w końcu odetchnie. :mrgreen: Tam będę wam tłumaczył co i jak. I nie proponujcie mi żadnej kasy. A na imię mam Adrian. :mrgreen: akt, że to imię od bierzmowania ale imię. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

ZdolnyLen
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2009, 14:21

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: ZdolnyLen »

cześc Adriano!
Gratulacje wyników, bardzo mnei zainspirowałeś do gry i pracy nad znalezieniem swojej otpymalnej strategii.

chciałbym zapytać jak bardzo sięgasz wstecz podczas analizy cen , czy wystarcza ci dane z ostatnich np. dwoch godzin, czy może to jest wiecej? pewnie dla ciebie bardzo wazne są głowne wsparcia i opory które po wybiciu grasz przeciwko nich? ale czy moga być to przełamania z np. przed tygodnia?

pozdrawiam

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

ZdolnyLen pisze:cześc Adriano!
Gratulacje wyników, bardzo mnei zainspirowałeś do gry i pracy nad znalezieniem swojej otpymalnej strategii.

chciałbym zapytać jak bardzo sięgasz wstecz podczas analizy cen , czy wystarcza ci dane z ostatnich np. dwoch godzin, czy może to jest wiecej? pewnie dla ciebie bardzo wazne są głowne wsparcia i opory które po wybiciu grasz przeciwko nich? ale czy moga być to przełamania z np. przed tygodnia?

pozdrawiam


Cześć przy tym systemie wystarczy mi ostatnich kilkanaście godzin, czyli kilkadziesiąt słupków pięciominutowych.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

ZdolnyLen
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2009, 14:21

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: ZdolnyLen »

Adrianoforex pisze:
ZdolnyLen pisze:cześc Adriano!
Gratulacje wyników, bardzo mnei zainspirowałeś do gry i pracy nad znalezieniem swojej otpymalnej strategii.

chciałbym zapytać jak bardzo sięgasz wstecz podczas analizy cen , czy wystarcza ci dane z ostatnich np. dwoch godzin, czy może to jest wiecej? pewnie dla ciebie bardzo wazne są głowne wsparcia i opory które po wybiciu grasz przeciwko nich? ale czy moga być to przełamania z np. przed tygodnia?

pozdrawiam


Cześć przy tym systemie wystarczy mi ostatnich kilkanaście godzin, czyli kilkadziesiąt słupków pięciominutowych.

ok dzieki, rozumiem ze czekasz az na rynku bedzie zdecydowane wieksze wybicie w jednym keirunku z duzym impetem z kilkoma bialymi/czarnymi swiecami po sobie(filtrujesz w ten sposob powolny niezdecydowany ruch), odczekujesz chwile zeby wyczekac czy ruch odpowiada twoim oczekiwaniom, i wchodzisz przeciwnie do ruchu mala pozycja, jak cena dalej bedzie szla w tym samym kierunku do usredniasz w dol podwajajac pozycje za kazdym razem, i zamykasz nawet z minimalnym zyskiem, dobrze rozumuje? ;)

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Prawie wszystko sie zgadza. Wchodzę głównie na bardziej dynamicznych świeczkach, słupkach. Nie podwajam każdej nastepnej pozycji, tylko ewentualnie pierwsze dwie albo trzy. Ale mniej więcej tak to wychodzi. Zysk kasuję albo poprzez sztywno ustawiony TP albo z ręki, gdy cos mnie niepokoi.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

ZdolnyLen
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2009, 14:21

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: ZdolnyLen »

1. tp ustalasz dla kazdej pozycji osobno, czy dla wszystkich jeden (tepierwsze moga byc ze strata a te pozniejsze beda mialy zysk)
2. czy zliczasz gdy usredniasz w dol jaki poziom musi osiagnac cena zeby wyjsc na zero?
3. co ile pipsow ustawiasz nastepne pozycje? czy jest to zwiazane tez z wielkoscia wybicia ? np. wybilo sie 20pipsow wiec whcodzisz na pozycje a nastepna ustawiasz na limicie kolejne 20 pipsow nizej?
4.jak reagujesz gdy cena nie chce dojsc do twojego tp?
czy ustawiasz stoploss tak zeby pokryc straty?

dzieki wielkie
przeczytalem caly watek od poczatku ! graty

edit:
dolaczam moje transakcje przykladowe jak ja to rozumiem
sp500, za wczesnie wszedlem w Lke, dobralem pozycje 2 x wieksza nizej i zamknąłem na TP tak zeby na obu wyjsc z zyskiem.
5.pytanie czy ty wchodzisz na pozycje z limitem czy z palca? chodzi mi o to czy czekasz az zrobi sie kilka nowych swieczek i spadek zatrzyma czy wchodzisz niezaleznie od zachowania cen?

6. na drugim gbpusd wejscie z szybkim opuszczeniem rynku i proba ponownego nieudanego wejscia

w jaki sposob dochodzisz do wniosku ze cena nei pojdzie wiecej w dana stronę? i realizuejsz nawet najmniejszy zysk?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Gdybym mógł to wszystko usystematyzować jak chcesz to pewnie bym to już dawno tutaj zrobił. W miarę proste jest zagadnienie proporcji.Z reguły staram się tak:

0,1 - 0,2 - 0,4 - 0,7 - 1 - 1,4 - 1,7 - 2 - 2,27 lub 1 i to jest max wszystkich pozycji (zdarza się z dwa, trzy razy w roku)

Odległość pomiędzy kolejnymi pozycjami jest wartością nie do opisania. Po prostu robię to na "czuja". Zamykam praktycznie wszystkie na raz albo poprzez ustawienie TP albo przy pomocy skryptu do zamykania, który dostałem tutaj na forum.


Stop loss mam odległy i załapało mi go raz w życiu. W ostatnim roku tylko jedną piramidę zamknąłem z niewielką stratą, tą wklejoną tutaj na wątku z końca grudnia 2013 r.


Gdy rynek słabo idzie, to zamykam z minimalnym zyskiem i uciekam. Nie kłócę się z rynkiem, nie tłumaczę go. Zaraz i tak będzie jakaś okazja. Gdy czuję rynek, to ustawiam konkretny Tp dla wszystkich pozycji i spokojnie czekam.

Nic by nie dała analiza moich piramidek z ostatniego miesiąca, gdyż są one na siłę. Gdy gdzieś wychodzę, gdy czymś się zajmuję to nie czekam na mój TP tylko kasuję z takim zyskiem jak stoi. Wiem, że to dziwi. Ale rynki przez te ponad 34 lata wiele mnie nauczyły. Nie ma na nich nic pewnego.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Dane na dzisiejszą noc i jutrzejszy dzień

Obrazek

W nocy Australia, Japonia a do południa Wlk Brytania.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Stabilny portfel "konika"

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Kabelkiem i pochodnym GBP też powinno pobujać jutro niby :roll:
kabel.PNG
W sumie to już to pokazałeś <facepalm> :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Zablokowany