Profesjonalny trader..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
jabar2
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2013, 11:07

Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: jabar2 »

Witam.

Czesto sie slyszy od najlepszych traderow, ze najwiekszym krokiem do przodu w ich rozwoju byla stycznosc z profesjonalistami, z ludzmi ktorzy juz sa dobrzy w tradingu. Czy ktos z was mial takie doswiadczenie i ma moze namiary do kogos kto chetnie pomoze w rozwoju? Nie chodzi mi o jakies szkolenia itd, bardziej o to zeby zobaczyc na zywo w cztery oczy w jaki sposob graja najlepsi.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Problem jest taki, że ci traderzy czasu nie mają i b. sobie cenią.. i siebie hehe. Zacząłeś jazdę autem od czytania instrukcji? Często się uczy od kogoś.. chyba, że coś jest za proste.. jak ustawienie platforme albo znalezienie funkcji na platformie czy drazka biegu w aucie. A skoro jezdzisz już autem.. to myślisz, że udział w wyścigu to kwestia trzymania nogi na gazie.. a tu się dowiadujesz.. że gdy hamujesz masz dawać gazu na maksa : ) "inny świat".
Naprawdę ciężko jest kogoś znaleźć.. ale styczność skraca ci "praktykę" która sam miałbyś odbyć z takich streszczeń.
Zależy od rynku. Np. nie polecam "giełdziarzy" tym co o fx myślą jako mentorów.. "inny świat" za dużo mikro. Nic nie umieją przekazać.. bo się nie da.. to są tylko wskazówki. Za to polecam gości od długu i dilerów walutowych + rynki towarowe. Analityków instytucji rządowych, nie korporacyjnych - większość przerobiła się na sales.
Na żywo to poważny problem. Można sprawdzić efekt analiz przy ciągłym śledzeniu analiz, ale o podglądzie mozna raczej zapomnieć. Bo co oglądać? Jak gośc czyta raporty lub sam je tworzy? Mieli dane? Jak to robić powie..
Właśnie szkolenia dużych warto doświadczać.. tematy CIRS,CDS,Swap, opcje, fra.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Bardziej chodziło ci pewnie o mentora, który cię czasami naprowadzi a czasami ostrzeże przed grożącym niebezpieczeństwem. Jednak i tak niewielu słucha i zaczyna popełniać błędy. A im większe pieniądze na rachunku, tym większe emocje, tym większe pokusy. Są tutaj osoby, które emocjonują się grą kwotami 5 dolarów, 100 dolarów. Jednak prawdziwe emocje zaczynają się wtedy, gdy zaczynają w grę wchodzić tysiące, czy dziesiątki tysięcy. Ale jest tu kilka osób, które zarządzają kwotami pow. 100.000 tysięcy euro na forex i osiągają regularnie ponadprzeciętne zyski. Mało tego piszą tutaj i pomagają jak mogą. Ale jeśli myślisz, że ktoś "sprzeda" ci założenia swojego systemu to jesteś w błędzie. Każdy musi pójść swoją drogą. Determinuje to twój charakter, niepowtarzalny twór.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Kto to jest profesjonalny trader? Jakie kryteria przyjmujesz?

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Jeśli znasz niemiecki, jesteś gotów zapłacić i interesują Cie instrumenty na jakich gra Birger to może spróbuj tego, ja z tego nie korzystałem ale biorę pod uwagę w przyszłości ;) Cały opis masz na stronie http://www.tradac-livetradingroom.de/en/
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

jabar2
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2013, 11:07

Re: Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: jabar2 »

Kto to jest profesjonalny trader?
Osoba zajmujaca sie tym zawodowo, czyli ktos kto utrzymuje sie z tego, obojetnie czy robi to prywatnie czy w jakiejs firmie.
Bardziej chodziło ci pewnie o mentora
No cos w tym stylu. Nie chodzi mi o system itd, bo mam kilkuletnie doswiadczenie i mam juz swoj system, chodzi mi bardziej o psychologiczny aspekt tradingu. Chcialbym zobaczyc na zywo jak ktos inny to robi, jak sie zachowuje, mysli w danych momentach. Mysle, ze bardzo by mi to pomoglo.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Znam kilka osób, które zajmują sie tym zawodowo a w prywatnym inwestowaniu nie zarabiają a tracą. Według mnie mentor to ktoś taki, kto utrzymuje się z forex. Bo "zawodowcy" najlepsi są w OFE i TFI he he.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Ral1n
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 421
Rejestracja: 20 kwie 2009, 17:39

Re: Profesjonalny trader..

Nieprzeczytany post autor: Ral1n »

Nie mylmy dealerów bankowych (sales dealerów) od spotowców z biura tradingu, których w bankach jest powiedzmy ~ po 3 osoby na zespół. Oni mają swoje view i według tego operują na portfelu - spekulują. ;-)

Pozdro.

ODPOWIEDZ