Pary złotówkowe

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Pary złotówkowe

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Pytanie do osób spekulujących na złotówce, głównie eur/pln , usd/pln. Jakiego brokera polecacie? Najistotniejsze parametry dla mnie to korzystny swap (gram długoterminowo), niski spread, płynność i wypłacalność. Czy Admiral będzie do tego ok?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Pary złotówkowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Płynność będzie miała wpływ na spread więc jak spread będzie ok to i płynność ;). Z resztą sama płynność raczej nie będzie Cię interesować, chyba, że będziesz grać kilkudziesięcioma lotami... Jak chodzi o wypłacalność to od razu na wstępie można wywalić brokerów o wątpliwej reputacji, a sam dla świętego spokoju wyrzuciłbym też MM, bo im też zdarza się kombinować przy długoterminowych pozycjach (zmiany swapu na bardziej niekorzystne itd.). Jeśli zamierzasz trzymać pozycje dłużej niż miesiąc to na spread też bym za mocno nie patrzył, bo różnica szybko może się zwrócić na swapach.

Na szybko z ciekawości porównałem kilku brokerów... Masz zaznaczone lepsze/gorsze wartości kolorami.
Admiral:
EURPLN
L: -38.7
S: 16.40
USDPLN
L: -46.4
S: 13.00

BRE:
EURPLN
L: -38.2
S: 19.64
USDPLN
L: -28,93
S: 11.97

Noble (STP):
EURPLN
L: -42.4
S: 14.72
USDPLN
L: -29.98
S: 9.72

Armada:
EURPLN
L: -35.7
S: 14.1
USDPLN
L: -32,8
S: 12.40

Przyznaję, że dalej mi się pokłady ciekawości skończyły, aby dalej to badać... :)
Odpuść sobie porównywarki swapowe, bo tam dane są albo nieaktualne, albo pochodzą z kont demo, a tam swapy są zupełnie inne. Trzeba sprawdzać na kontach rzeczywistych lub na stronach brokerów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Pary złotówkowe

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Czyli mimo wielu niepochlebnych opinii które w ostatnim czasie słyszałem, Admiral nie wypada źle, a co najistotniejsze dla mnie oferują mikroloty w przeciwieństwie do pozostałych... chyba że się mylę..

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Pary złotówkowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mylisz :). Z tego co wiem wszyscy oferują mikroloty (BRE przy dodatkowym rachunku). Na EURPLN faktycznie Admiral nie wypada źle, na USDPLN już jest gorzej. Nie wiem jak u nich spready ale u reszty to 9-14 pips. No i to tylko kilku brokerów, których akurat miałem pod ręką.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Pary złotówkowe

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

BRE nie wycofało się z kont z micro lotami?


Co do Admirala to problemem nie są spready, ale rekwoty i poslizgi.

Często niestety jest tak, że broker jedno pokazuje, a drugie realizuje.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
tarfue
Gaduła
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:28

Re: Pary złotówkowe

Nieprzeczytany post autor: tarfue »

Admieral ? Nie wiem jak teraz grałem u nich jakiś czas temu. Zmienny spread – i powiem tak nad wyraz skutecznie się nim posługują :) Swap miałem niemal dwukrotnie większy niż w ducascopy. I nie wiem czy możesz liczyć na to że nagle swap nie zmieni się na jakiś abstrakcyjny bo im tak akurat spasuje.

ODPOWIEDZ