Czy jest jakiś broker u którego można grać na parze EUR/ARS?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
rimorbod
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 15:49

Czy jest jakiś broker u którego można grać na parze EUR/ARS?

Nieprzeczytany post autor: rimorbod »

Ewentualnie USD/ARS? Gdyby tak przez ostatni rok grać na spadek ARS to można by troszkę zarobić:)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Czy jest jakiś broker u którego można grać na parze EUR/

Nieprzeczytany post autor: green7 »

rimorbod pisze:Ewentualnie USD/ARS? Gdyby tak przez ostatni rok grać na spadek ARS to można by troszkę zarobić:)

Hehh ... nie sądzę byś znalazł takowego. Z tego co wiem to nawet firmy obsługujące przekazy pieniężne (np. Paypal) jakiś czas temu wycofały się z obsługi argentyńskiego peso.

Jako, że nie tak dawno szwędałem się po tamtych okolicach to powiem Ci dlaczego:
- peso argentyńskie traci na wartości, waluta się dewaluuje, na horyzoncie jest bankructwo państwa. Kurs przeliczeniowy podawany "oficjalnie" przez banki ma się nijak do rzeczywistości bo rząd utrzymuje kurs sztucznie.

Czyli jak sprawdzisz "oficjalny" kurs w necie(czy banku na miejscu) to znajdziesz, że USD/ARS ma kurs 5. Tymczasem jeśli jesteś tam na miejscu i chcesz wymienić USD na peso to na ulicy zrobisz to bez problemu po 8 (przykład, ale różnica rzeczywista sprzed paru miesięcy).

Argentyńczycy nie mogą wymienić peso po kursie oficjalnym w banku, banki tylko skupują USD o ile jakiś frajer się znajdzie i sprzeda je po cenie oficjalnej. Wyjątkiem jest kiedy dostajesz pozwolenie na wyjazd wtedy możesz wymienić określoną sumę. Gdybyś bank również sprzedawał USD po cenie oficjalnej to kupił byś USD i natychmiast wymienił je na ulicy po wyższej cenie .... Coś tak jak u nas za czasów komuny ....

Z tego powodu zapewne też żaden broker się nie chce pchać się w walutę, która jest niestabilna, ciężko się zabezpieczyć (choć chyba na jakiejś giełdzie znalazłem kiedyś kontrakty futures) i na dodatek jeszcze ktoś wymyśli jaki przekręt (typu wymiana peso na usd po cenie "oficjalnej" przy pomocy transakcji forexowych)

Gdybyś jednak na coś trafił to daj znać :)
Green
Obrazek
Obrazek

rimorbod
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 15:49

Re: Czy jest jakiś broker u którego można grać na parze EUR/

Nieprzeczytany post autor: rimorbod »

Notowanie jest na fxstreet:
http://www.fxstreet.com/forex-tools/rat ... air=eurars
Więc chyba skądś to biorą? Kurcze:)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Czy jest jakiś broker u którego można grać na parze EUR/

Nieprzeczytany post autor: green7 »

rimorbod pisze:Notowanie jest na fxstreet:
http://www.fxstreet.com/forex-tools/rat ... air=eurars
Więc chyba skądś to biorą? Kurcze:)
Notowania ma np. Bloomberg - więc nie problem je brać.
O co opiera się Bloomberg - nie mam pojęcia, ale sądzę, że o jakieś kontrakty futures, tych należałoby więc szukać (giełdy) a nie brokerów.

Co do brokerów to zapomniałem napisać o tym, że nie mają rynku na ARS, brak chętnych chcących inwestować w tą walutę. To "oczywista oczywistość", ale większość (tu) zapewne nie wie: w Argentynie forex jest prawnie zabroniony.
Saxo i paru jeszcze brokerów dostało ostrzeżenie od bodaj tamtejszego ministerstwa finansów przy próbie działalności (zdalnej) na terenie Argentyny. Nie można więc tam na miejscu otworzyć brokera, a przelewy zagraniczne są monitorowane. Tak więc nie ma Argentyńczyków grających na forexie, co za tym idzie brokerzy nie mają potrzeby otwierania pozycji w ARS.
A poza tym zastanów się: jaki szaleniec chciałby być drugą stroną Twoich shortów na ARS ... chyba tylko taki, który i tak jest niewypłacalny :)
Green
Obrazek
Obrazek

rimorbod
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2011, 15:49

Re: Czy jest jakiś broker u którego można grać na parze EUR/

Nieprzeczytany post autor: rimorbod »

Szukałem i jedyne co do tej pory znalazłem to coś takiego: http://www.rofex.com.ar/eng/productos/f ... producto=1
Niestety nie mam pojęcia czy da się to wykorzystać do małych spekulacji walutowych?:) Czy ktoś z kolegów może wie więcej na ten temat?

ODPOWIEDZ