Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
annafx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:04

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: annafx »

Szkoda, ze Akhh rozmieniasz sie na drobne - kiedy bardzo cenilam Twoj serwis - skup sie moze na podnesieniu jego jakosci a nie pakowaniem ludzi w kolejny kanal

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

annafx pisze:Szkoda, ze Akhh rozmieniasz sie na drobne - kiedy bardzo cenilam Twoj serwis - skup sie moze na podnesieniu jego jakosci a nie pakowaniem ludzi w kolejny kanal
Organizowanie konkursu z pulą nagród ponad 20 000zł uważasz za obniżanie jego jakości? Widziałaś żeby ktoś coś takiego zrobił?

Czy może zainteresowanie się najbardziej dynamicznie rozwijającą się częścią Forexu - co świat już zauważył?

A może nawiązanie współpracy z Alem Brooksem o czym poinformowałem w tym tygodniu i tłumaczenie jego artykułów to obniżanie jakości?

Czepiasz się mnie nie po raz pierwszy nie jest to dla mnie specjalnym zaskoczeniem. Ja spędziłem wiele czasu żeby móc to zorganizować. Nikogo nie namawiam, a każdy ma swój rozum i wie czy warto brać udział w takim konkursie czy nie.

Dodatkowo konkurs w przeciwieństwie do konkursów tradingowych nie może być zmanipulowany. Wydawało mi się, że to całkiem ciekawe - biorąc pod uwagę niedawne przypuszczenia i oskarżenia co do brokerów FX dotyczących manipulacji wynikami.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Camaro69

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Powiedzieć że opcje to najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor rynków finansowych to za mało.Na całym świecie one dominują,od takiej Azji-od od gigantycznego rynku Korei poprzez zdominowany przez różne ELW H-K do Indii które mają szansę na przegonienie Korei,wreszcie do najdynamiczniej rozwijającej się giełdy w USA czyli CBOE.W Europie silny jest Forex i OTC więc u nas ta dominacja przenosi się na takie własnie platformy pozagiełdowe tak jak przedtem Forex i CFD.Do tego w dobie extremalnie niskiej zmienności gdzie ruch o kilkadziesiąt pipsów jest załamaniem/euforią...w takiej Polsce ludzie narzekają że mogą zarobić na jednym ticku ruchu.
Trudno się dziwić że co istotniejsze instytucje unikają naszego kraju jak ognia.Podziwiam upór Akhh'a...

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Akhh spójrz na to inaczej....
Wyobraź sobie że broker XTB, Bossa, etc. organizuje konkurs na kontach demo ale wymogiem do wzięcia udziału jest wpłata 200 USD. W życiu by to nie przeszło...
Do tego ocena uczestników za styl jak przy jeździe figurowej, ciekawe czy za lądowanie z telemarkiem będą jakieś punkty ;)
Były już w przeszłości takie biznesy jak skręcanie długopisów czy hodowle robaków które wymagał wpłat własnych środków....to się naprawdę źle kojarzy.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

To lepszy byłby konkurs na kontach real? Przecież brokerzy takie organizują i nikt nie płacze. Większość ostatnio konkursów jest właśnie na takich kontach nie na demo.

Z zakładaniem kont demo taka specyfika rynku Opcji Binarnych. eXbino ma taką politykę i nie zmienią jej specjalnie dla mnie. Myślicie, że o tym nie rozmawiałem?


Co do samego rozwiązania - jest ono specjalnie tak dobrane, żeby to był konkurs na Journal, nie zwykły tradingowy. Wtedy nie ma żadnych podejrzeń o manipulację bo wszystko widać. A tak ja też nie jestem na 100% przekonany czy nie wygrałaby jakaś podstawiona osoba - tego nie da się stwierdzić z całkowitą pewnością.

Przy takim rozwiązaniu niewiele da się zmanipulować. Poza tym wiele osób prowadzi swoje dzienniki transakcyjne i o to w tym wszystkim chodzi. Żeby nagradzać tych, którzy dzielą się swoją wiedzą i robią to w jak najlepszy sposób.

Ma to też drugie dno - wiele osób z OB jest początkujących. Journali OB w PL brakuje i można je policzyć na palcach obu rąk - w tym większość jest mało aktywnych. Od kogo te osoby mają się uczyć? Jestem przekonany, że pojawią się Journale ludzi, którzy coś sobą prezentują i będzie to z pożytkiem dla początkujących.

Myślice strasznie jednowymiarowo, nie starając się dostrzec dużej przewagi takiego rozwiązania nad zwykłym konkursem tradingowym, którego jedynym celem jest przyciągnięcie klientów. Tutaj zysk dla całego tworzącego się polskiego "community" Opcji Binarnych wydaje mi się, że będzie duży. Malo tego konkurs powinien wykreować pewne autorytety w tej dziedzinie, których na razie brak.

Zobaczymy jak wyjdzie. Wiem, że nie będzie łatwo bo opór materiału ogromny. Zawsze jednak innowacyjne pomysły spotykają się z krytyką. Czasami słusznie, czasami nie.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Akhh pisze: Myślice strasznie jednowymiarowo, nie starając się dostrzec dużej przewagi takiego rozwiązania nad zwykłym konkursem tradingowym, którego jedynym celem jest przyciągnięcie klientów. Tutaj zysk dla całego tworzącego się polskiego "community" Opcji Binarnych wydaje mi się, że będzie duży. Malo tego konkurs powinien wykreować pewne autorytety w tej dziedzinie, których na razie brak.
.
Oj Akhh nie przesadzaj ;) Konkurs jak każdy inny jest zrobiony dla zysku i zdobywaniu klientów. Możemy to dostrzec w tych punktach :
zakładanie konta real - zdobywanie klientów, zysk dla brokera,
obowiązkowa rejestracja przez link referencyjny - zarobek dla ciebie od każdego uczestnika konkursu
zysk dla community ( czemu nie społeczeństwa ? ;) ) również będzie ale nie oszukujmy sie, jest to jeden z celów a nie główny cel

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Ink. pisze:
Akhh pisze: Myślice strasznie jednowymiarowo, nie starając się dostrzec dużej przewagi takiego rozwiązania nad zwykłym konkursem tradingowym, którego jedynym celem jest przyciągnięcie klientów. Tutaj zysk dla całego tworzącego się polskiego "community" Opcji Binarnych wydaje mi się, że będzie duży. Malo tego konkurs powinien wykreować pewne autorytety w tej dziedzinie, których na razie brak.
.
Oj Akhh nie przesadzaj ;) Konkurs jak każdy inny jest zrobiony dla zysku i zdobywaniu klientów. Możemy to dostrzec w tych punktach :
zakładanie konta real - zdobywanie klientów, zysk dla brokera,
obowiązkowa rejestracja przez link referencyjny - zarobek dla ciebie od każdego uczestnika konkursu
zysk dla community ( czemu nie społeczeństwa ? ;) ) również będzie ale nie oszukujmy sie, jest to jeden z celów a nie główny cel

Zarobek dla portalu jest dopiero jeśli dana osoba wykona obrót - i to większy - nie sam bonus. Także jeśli nikt nie wykona to nie będzie żadnego zarobku. To nasze ryzyko. Wcale nie jest tak kolorowo. Mam nadzieję, że to nieco zmienia postać rzeczy ;)

Motywy brokera są znane - zależy na klientach i promocji. Natomiast mi naprawdę zależy na samym przybliżeniu Opcji Binarnych i ich jakieś tam popularyzacji. Oczywiście, że fajnie byłoby zarobić przy tym, ale główny cel jest zupełnie inny.

Możecie wierzyć lub nie - natomiast konkurs na kontach real byłby o wiele pewniejszy jeśli chodzi o zarobek i o wiele łatwiejszy. Miałby natomiast nikłe walory promocyjne i edukacyjne.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Demo_man
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:45

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Demo_man »

Dobrze, że ktoś się stara i robi coś w kierunku opcji binarnych. Zajmuję się tym od czterech lat i z wielkim zainteresowaniem obserwuję dyskusję na naszym krajowym rynku. Dość dawno temu prowadziłem małe blogi na których chciałem nieco utrzeć nosa tym zaangażowanym, że SL i TP czynią forex "inwestycją finansową" natomiast OB "czystym hazardem" linki tutaj -> http://forex-nawigator.biz/forum/zak-ad ... 10414.html i tutaj -> http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php ... 268&page=2

Raczej nie wezmę udziału ale Wam kibicuję!

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Jako, że dłuższy czas siedzę już właśnie na opcjami binarnymi to w ramach dyskusji i małego off-top zauważyć pozwolę sobie jedną rzecz:
- binarki jak dla mnie mają tą zaletę, że są dużo prostsze algorytmicznie do tworzenia automatów. Dlaczego? Bo odpada nam prowadzenie pozycji (wspomniany brak TP/SL) ale przede wszystkim dlatego, że łatwiej jest prognozować kierunek ruchu niż jego zasięg. Druga sprawa: tworzymy strategię i okazuje się, że ona ma skuteczność np. 40%. W tej sytuacji zmieniamy kierunek wejść i mamy strategię o skuteczności 60% (no prawie tyle bo są jeszcze rzadkie przypadki gdy cena się nie zmieni). Na fx tak dobrze nie ma ....

Panowie oponenci: pomyślcie nad tym :)

Problemem jest jednak automatyzacja tego, brak narzędzi do algotradingu itd. Trzeba niestety wszystko rzeźbić od podstaw.
Demo_man pisze:Zajmuję się tym od czterech lat i z wielkim zainteresowaniem obserwuję dyskusję
Jakieś sukcesy ? Pomysły na strategię ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Konkurs na Journal Opcji Binarnych - 10 000zł 1 miejsce!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Zmieniamy formułę konkursu. Do brania udziału wystarczy konto demo. Będzie to spora okazja uzyskania samego demo bo na Opcjach Binarnych zwykle nie przyznają kont tak po prostu:

Więcej tutaj: http://forex-nawigator.biz/forum/konkur ... 24067.html
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ