EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Dawno mnie tak rynek nie wymęczył. Czekam na spadki... Z powodu komplikacji na wzrostach nie grałem longów.

Akurat jesteśmy 11 pips od szczytu, po którym chciałbym zagrać na shorta a tu kłopot.... (koniec korekty dużej ABC)

Nie mam neta do gry, nie mogę się zalogować na platformę (z powodów technicznych odrzuca logowanie z mobilnego neta) a net będe miał jak dobrze pójdzie dopiero w piątek...

Właściwie można by się zdrzaźnić, tyle, że po co...

Na zrzucie inaczej rozpisana poprzednia korekta ABC z bardziej złożona falą B (widziałem na wolumenie, że to nie impuls w dół ale część korekty - tyle, że dokładnie zrozumiałem to dopiero po nowym wyliczeniu)

No i ironia losu, za kilkadziesiąt minut może się zacząć ruch spadkowy a tu nic.. Cała nadzieja (słaba), że piatka w piatce będzie bardziej złożona niż jak na razie widac i trochę dłużej potrwa.

-- Dodano: czw 08-08-2013, 9:17 --

Proszę kogoś z czytających o napisanie kolejnego postu, nawet pustego, bo chcę wrzucić nowe rozliczenie, inaczej wszystko się zlewa i staje niezrozumiałe.

Jest ok 10 czasu warszawskiego, wg mnie jesteśmy teraz w fali 4 fali 5 kończącej, czeka nas jeszcze dokończenie spadkowej czwórki i później wzrostowa piątka, która wybije nowy szczyt - po niej nastąpią spadki na które czekam.

Oby dopiero jutro po południu bo prawdopodobnie już będę miał net do gry.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Badania traderów

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

target W1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

movinghead
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 10 maja 2011, 03:36

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: movinghead »

BOCZEK pisze:target W1
Dla mnie target pierwszy to 1.37 na W1 dla L.
Po co Ci tyle baźgradeł na wykresie ? Przeciez to widać gołym okiem.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

A ja uparcie czekam na spadki :)

W piątek zauważyłem, że fala oznaczona jako 3 wzrostowa jest najwyraźniej (?) trójką, stąd całość musiałaby byc piątka klinem. A jesli tak to zgodnie z zasadami musi wybić szczyt jedynki z rysunku. Jesli tam spadnie i zacznie rosnąc - poszukam longa, którego zamknę po trzech falach w górę. Wtedy będę szukał shorta.

Dlaczego uważam, że to korekta (w dodatku kończaca się)? Wolumen w całym ruchu od 2 stycznia jest słaby jakby rynek nie miał siły iść do góry. I poza inicjującym impulsem nie przemieszcza sie zdecydowanie (impulsowo) ale z cofnięciami.

edit. Po chwilowym namyśle może byc również tak, że to co oznaczyłem jako a-b-1-2-a to klin początkowy a fala a-b to tzw. łącznik X wiedy mamy przed sobą falę Y (i obejdzie się bez wybicia poziomej linii niebieskiej. W kazdym razie aktualnie oba rozliczenia sa najpierw na longa a jak się skończy to szorta bo skończy się korekta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Badania traderów

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Z rozliczenia wynika, że musi się dorysowac piatka w górę i wybić szczyt 1.3313

-- Dodano: pt 16-08-2013, 9:35 --

Aż mi jest głupio ile razy się mylę.

Wczoraj moje podejście do rynku bez odpowiedniego przygotowania zostało ukarane - zarobiłem tylko 3 pipsy.

A w poprzednich rozliczenach fal popełniłem jak sądze szkolny błąd: nie zauważyłem, że nowy szczyt na 1.3400 jest robiony trzema falami. Tam rozliczyłem kanały i geometrie i wszedłem w punkt z pozycją - zarobiłem 4 pipsy i wyszedłem bo zauwazyłem, że jest wolumen "charakterystyczny" dla fali 3 a nie piątej więc obawiałem sie kontynuacji w górę (a grałem na złapanie całego ruchu od szczytu).

Aktualne rozliczenie byłoby takie jak poniżej i mam nadzieję, że szczyt piatką zacznie się materializowac dopiero w przyszłym tygodniu, bo nie zostawiam pozycji na weekend:

-- Dodano: pt 16-08-2013, 9:38 --

Wyjaśnienie: to forum źle działa - dopisuje posty jeden pod drugim i robi się chaos. Znów jakiś nieszczęśliwy pomysł informatyków.

Screen "euro" jest wcześniejszy od screena "a moze tak". "a może tak" jest aktualny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Badania traderów

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
konrad.jawor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2013, 10:39

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: konrad.jawor »

    Kurs EURUSD jak na razie nie chce reagować umocnieniem Dolara, chociaż pewne wskazówki daje US Dollar Index, co do możliwości zachowania w przyszłych dniach. Otóż znalazł się on blisko linii trendu wzrostowego. Mierzenia APP (wg Minera) lub Symmetry (wg Fibo Queen) pokazują, że fala spadków Indeksu jest podobna do poprzednich w zakresie 1:1. Obecnie więc można sądzić, że dojdzie do osłabienia Euro, A US Dollar Index odbije do góry (odwrotna zależność). Na wykresach dziennych łatwo zauważalne dywergencje wskaźnika DT Momentum mogące być zapowiedzią zmiany kierunku.
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Federal Reserve - największy prywatny bank na świecie.

    Awatar użytkownika
    Jones
    Maniak
    Maniak
    Posty: 1855
    Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

    Re: EUR/USD wątek V

    Nieprzeczytany post autor: Jones »

    :roll: nie wiem co mnie naszło na spadki
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
    http://www.forexfactory.com/jones_pl
    https://www.myfxbook.com/members/Jones

    bkt321
    Stały bywalec
    Stały bywalec
    Posty: 43
    Rejestracja: 22 kwie 2009, 07:37

    Re: EUR/USD wątek V

    Nieprzeczytany post autor: bkt321 »

    ANALIZA EURUSD
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

    zeuss
    Pasjonat
    Pasjonat
    Posty: 932
    Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

    Re: EUR/USD wątek V

    Nieprzeczytany post autor: zeuss »

    EURUSD NEUTRAL
    Resistance is at 1.33085, a break above which would extend the recent strength
    to 1.33544. Support is at 1.32532, a decline through which would open the way to
    the short term target 1.32069 (18,09,2013).
    eurusdd113,09.png

    ODPOWIEDZ