Automat gridujący

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Baton pisze:
Moja rada. Albo mniejsze pozycje, albo większy depozyt./quote]

Jak wyliczyć wielkość koniecznego depozytu do strategii gridującej, która operuje na wielu parach walut, zaczynając od eur/usd po crossy z jenem przy założeniu maksymalnego zaangażowania na poziomie 1,5lota? 20, 50 , 100 tysięcy? Jak to wyliczyć?

No i jak wyglądają te strategie hedgujące?
Masz tyle zmiennych, że to jest nie do ogarnięcia. Gdybym miał pewną metodę hedzowania to bym ja stosował.
Ja pracuję nad sposobem hedzowania grając na mocno skorelowanych instrumentach. Np. CFD na indeksy giełdowe. Ale nie tylko. Tu o tym piszę. http://forex-nawigator.biz/forum/korela ... ml#p605729

paweldobkowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 337
Rejestracja: 24 cze 2011, 13:02

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: paweldobkowski »

Baton pisze:Więc moje pytanie brzmi: jeśli mamy ostry ruch przeciwny, gridujemy, rynek nie wykonuje ruchu w naszą stronę żeby zamknąć zyskownie pozycję, dostępne środki maleją, a panika rośnie, to jak powinien wyglądać profesjonalny hedge w takim wypadku?
Po 1 gridowanie to nie profesjonalny trading.
Po 2 sposobów hedgeowania jest tyle co sposobów handlu.
Po 3 hedgeowanie nie zostało wymyślone żeby wychodzić ze strat, a raczej po to żeby zredukować ekspozycję. Dzięki niemu negatywny scenariusz ma być łagodzony przez pozycje skorelowane. To co opisałeś Ty nazywa się "avg into a loser" i to zdanie zawsze poprzedza słowo "don't".

W konkluzji chciałem powiedzieć, że sądzę, że to co chcesz robić to niestety zły kierunek. Nie chce jednak stawiać tutaj wniosków absolutnych. Próbuj.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

paweldobkowski pisze:
Baton pisze:Więc moje pytanie brzmi: jeśli mamy ostry ruch przeciwny, gridujemy, rynek nie wykonuje ruchu w naszą stronę żeby zamknąć zyskownie pozycję, dostępne środki maleją, a panika rośnie, to jak powinien wyglądać profesjonalny hedge w takim wypadku?
Po 1 gridowanie to nie profesjonalny trading.
Po 2 sposobów hedgeowania jest tyle co sposobów handlu.
Po 3 hedgeowanie nie zostało wymyślone żeby wychodzić ze strat, a raczej po to żeby zredukować ekspozycję. Dzięki niemu negatywny scenariusz ma być łagodzony przez pozycje skorelowane. To co opisałeś Ty nazywa się "avg into a loser" i to zdanie zawsze poprzedza słowo "don't".

W konkluzji chciałem powiedzieć, że sądzę, że to co chcesz robić to niestety zły kierunek. Nie chce jednak stawiać tutaj wniosków absolutnych. Próbuj.
witam, popieram przedmówcę. Też uważam ze to zły kierunek, prędzej czy pozniej wyzerujesz konto...na Zulu od groma jest takich graczy, maja piekne krzywe kapitalu, w max otwrtych pozycji da sie zauwazyc nawet 30-40 pozycji...no i raz na jakis czas maxDD i koniec zabawy..
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Sama metoda gridowania zwłaszcza w połączeniu pair tradingiem ma potencjał. Dotyczy to jednak wg mnie strategii mid/long term. Czyli dla tych, którym się nie spieszy, mają pokaźny kapitał dzięki któremu będą mogli odpowiednio dużymi pozycjami operować rekompensując sobie w ten sposób w stosunkowo nie często pojawiające się okazje do zagrania.

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Tujest kalkulator dla ForexHacked
Wstępnie coś pokaże.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Co to za kalkulator?

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

A tak dokładając do tematu, to można gridować bezpiecznie w taki sposób, że stosuje się global SL i TP, gdzie TP przykładowo na AU mam 2400 pips a SL 300 i jak na razie zarabia. Problem jest tylko wtedy, kiedy np. po zapakowaniu się w 15 pozycji chce się wyjść na +10,20, a tak na prawdę to przecież można pocisnąć i ponad 2k pips. Wtedy jest o co grać. Oczywiście SL to podstawa. Moim zdaniem też nie bardzo da się cokolwiek policzyć na tym rynku i ubrać go w jakiś wzór bo to po prostu nie działa i nie będzie działać z wiadomych powodów :) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Kalkulator dodawany do licencji Forex Hacked. Służy do wyliczenia min. depo w zależności od ustawień. Wg niego można w przybliżeniu obliczyć sobie każdego grida. W zasadzie liczy martyngała, ale w pozycji booster po wpisaniu wartości 1 będzie dla grida.
negative pips 378
total lots is play 3.36
margin required $672.00
drawdown $705.60
safety net $1,377.60
total equity required $2,755.20 - bezpieczny stan konta dla danych ustawień dla booster 1,7.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Automat gridujący

Nieprzeczytany post autor: Baton »

mike_05 pisze:Kalkulator dodawany do licencji Forex Hacked.
W ten Forex Hacked warto zainwestować? Korzystasz?

ODPOWIEDZ