Backtesty MT4

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Backtesty MT4

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Jak przeprowadzić backtesty na mt4 z danymi z Dukascopy?
Coś chyba zmieniło się w najnowszych aktualizacjach MT4. Poprawiona jest szybkość backtestów, dodana została możliwość ustawienia speadu (wcześniej test działał tylko na aktualnym spreadzie, ew. można było zmienić odpowiednim skryptem).
Zmiany są bardzo fajne, ale w momencie włączenia testu program kasuje dane historyczne z katalogu ..\tester\history i za każdym razem pobiera na nowo.
Oczywiście tym samym wyklucza to możliwość przeprowadzenia testu na dobrych danych, np. z Dukascopy. A dane z serwerów brokera wiadomo - pełne dziur a przez to mało wiarygodne.
Dotychczas pobierałem do testów dane przy pomocy Tickstory Lite, a tester od razu śmigał aż miło było patrzeć, bez żadnego ściągania historii. Teraz po mozolnym ściągnięciu historii i wrzuceniu do testera MT4 kasuje mi całą robotę i ściąga od nowa. Czy ktoś wie jak to obejść albo poprawić?

-- Dodano: pn 22-07-2013, 9:17 --

Nikt nie testuje?
Nikt się nie spotkał z takim problemem?
Dodam jeszcze dla jasności, że mam najnowszą wersję Tickstory Lite

scorpi0
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2013, 12:47

Re: Backtesty MT4

Nieprzeczytany post autor: scorpi0 »

Też szukam rozwiązania tego problemu. Ale chyba brak specjalistów z tej dziedziny.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Backtesty MT4

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

No cóż, chyba pytanie jest zbyt trudne.
Pozdrawiam

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Backtesty MT4

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Szukajcie a znajdziecie jak mówi pismo :) A Wam coś to szukanie chyba cienko idzie.
http://eareview.net/tick-data/downloads

tam znajdziecie soft do robienia backtestów 99% i wszelakie informacje. Jest też trial 7mio dniowy, całość niestety płatna 97$ ale działa z najnowszymi buildami mt4.
Za free macie tam natomiast patch do terminala, który wyłączyć powinien nadpisywanie plików fxt.

A tu na forum jest wątek o backtestowaniu 99% tam chyba wszystko to już opisano ....
Green
Obrazek
Obrazek

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Backtesty MT4

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Bird's patch działa tylko do MT4 build 409, aktualna wersja to już 509, więc odpada. Może ktoś zna rozwiązanie dla najnowszej wersji?

-- Dodano: śr 24-07-2013, 0:00 --

Sprawa załatwiona. Musiałem dać like'a dla Tickstory i zaczęło chodzić poprawnie. Green7 dzięki za podpowiedź, naprowadziła mnie.

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Re: Backtesty MT4

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

Można też inaczej, osobiście mam przygotowane dwie platformy offline, jedna na danych z dukasa, druga na normalnych (w sumie ta była pierwsza i tak została) czasami ją wykorzystuje celem porównania.
Co do samych platform to są wersje 409 i wszystko działa.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ