Szkolenia - Czy warto?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: czango »

No wszystko pięknie herofx.pl , powiedzmy że chciałbym się od was czegoś nauczyć , czy możecie mi podać jakieś konkretne wasze wyniki w handlu?
Powiedzmy za ostatni rok , rozpisane ile zarobiliście % w każdym miesiącu i jakie stosujecie zarządzanie kapitałem .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

CarmCrash
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 05 lip 2013, 17:59

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: CarmCrash »

Myślałem, że skończyliśmy już dyskusję, a jednak nie:). Wtrącę swoje kilka zdań. Kilka stron temu ktoś zarzucił mi, że wynik 80% w ciągu 13 dni odzwierciedla wysokie ryzyko. Otóż pomyłka! SL stały 20 pipsów, transakcje nocne i ścisłe kontrolowanie ryzyka. Niestety nie mam już statystyki aczkolwiek skuteczność wejść przekraczała 90%. Nie będę jednak drążył tematu bo nie mam jak tego udowodnić. To był system, którego już nie stosuję. Zaczynaliśmy z kapitałem 10 000 zł. Osoba, która wygrała zarobiła ponad 100 000 zł. Można porównać poziom ryzyka na zasadzie rozsądku tego porównania!:)

Czytam wszystkie wypowiedzi i dziwię się, że Marcin dalej rozmawia z niektórymi osobami. Jeśli świece japońskie, liczby Fibo i ogólnie cała ta geometria to metody jaskiniowe to ok. Jeśli będąc jaskiniowcem potrafię utrzymać rodzinę od ponad roku to mogę nim pozostać. Ja uważam, że informacja jedynie podąża za rynkiem. Co z tego, że otrzymamy porcję fajnych informacji, a rynek przekręci się w zupełnie innym kierunku. Dla mnie to nieistotne. Biorę pod uwagę ważne wydarzenia makro, ale szukam wskazówek na wykresie, które są potwierdzeniem moich zagrań.

Cała sprawa rozgrywa się m.in. o szkolenia. My nie prowadzimy szkoleń. Rozmawiamy z traderami i wymieniamy się naszymi poglądami, przedstawiamy im nasz punkt widzenia, który daje nam zarabiać. Tak bardzo przeszkadza Wam to, że chcemy komuś pomóc? Jeśli wy nie potrzebujecie tej pomocy to dobrze. Są jednak osoby, które chcą się nauczyć czegoś od nas. Co zrobią z tą wiedzą to ich sprawa, ale jeśli ma im to w czymś pomóc to niech im to wyjdzie na dobre.

Nie zgadzam się, że posługiwanie się pipsami jest niemiarodajne. Otóż w codziennym tradingu stosuję różne poziomy ryzyka. Mój target to utrzymać rodzinę!. Może Panowie jesteście milionerami, ale ja nie jestem i dla mnie 1000 zł to dobry pieniądz. Czasem jednak zakładam dość spory ruch i gdy widzę na rachunku 2000 zł to emocje podpowiadają mi, że to dużo pieniędzy i powinienem zamknąć pozycję. To nie postawa profesjonalisty. Moje targety to pipsy i tego się trzymam. Myślenie o pipsach jest pod względem emocjonalnym wygodniejsze i łatwe. Ja chcę zrobić dobry trade. Z pieniędzy cieszę się po osiągnięciu targetu.

Nie mam pojęcia czy statystycznie coś działa na wykresie czy nie. Nie zajmuję się badaniami, ale zarabianiem pieniędzy. Stosuję metody, które są dla mnie drogowskazem na rynku i póki co od kilku lat nie zawodzą. Uczyłem się na własnych błędach i gdybym miał okazję, żeby ktoś mi kiedyś podpowiedział kilka rzeczy to pewnie dużo szybciej doszedłbym do niezależności. Jednak na każdym kroku spotyka się firmy, które życzą sobie po kilka tysięcy złotych. To dla mnie oszustwo , dlatego w herofx chcemy być inni i pomóc komuś w przeciwieństwie do tych naciągaczy.

Pozdrawiam

-- Dodano: 15 lip 2013, 00:36 --
czango pisze:No wszystko pięknie herofx.pl , powiedzmy że chciałbym się od was czegoś nauczyć , czy możecie mi podać jakieś konkretne wasze wyniki w handlu?
Powiedzmy za ostatni rok , rozpisane ile zarobiliście % w każdym miesiącu i jakie stosujecie zarządzanie kapitałem .
Nie wiem jak moi współpracownicy, ale ja Tobie nie pokażę:). Z prostych względów. Z tego co napisałeś oznacza, że liczą się dla Ciebie tylko pieniądze i przejawiasz oznaki frustracji tym biznesem. Oferujemy Ci darmowe wskazówki, z którymi zrobisz co chcesz, a Ty chcesz od nas naszych statement'ów. Będziemy mieć przywilej przekazać nasze doświadczenie pod warunkiem, że przekonamy Cię do tego. Widzisz tu jakiś sens?:) Ostatnio prowadziliśmy fajnego trader'a, który chciał poszerzyć wiedzę. Wyszło nawet tak, że wspólnie trejdowaliśmy na żywo i sam stwierdził, że wiele nauczył się dzięki temu. Jemu bardzo chętnie udostępnię wyniki, ale różnica między Wami jest taka, że on wcale tego nie chce:). On wysłuchał Nas i przystąpił od następnego dnia do analizy i próby udoskonalenia swojego systemu. W niektórych elementach nie czuje tzw "bluesa" tak więc ominął je. Trading to nasz biznes. HeroFx to chęć pomocy choć w małym stopniu ludziom z pasją. Jeśli zaczynasz od takich elementów to jest social trading, płatne szkolenia za kilka tysięcy złotych. Oni udostępnią Ci takie statystyki. Skoro tyle zarabiają to czemu nie skusić się i wydać te parę tysięcy złotych? Zapewne szybko się zwróci:). A swoją drogą to planujemy uruchomić konta PAMM tak więc tam będą nasze statystyki:). Jeśli chodzi o zarządzanie kapitałem to oczywiście będziemy mogli ze szczegółami je przedstawić.

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: czango »

Dziękuję za odpowiedź , już wszystko rozumiem .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

nie potrzebnie sie tak rozpisales, transakcje tylko nocne, 80% w 13 dni, czyli jakies 200% miesiecznie, skutecznosc 90%, jacys kolejni szkolacy, albo ich obroncy ktorzy chca sie kompromitowac? :):)::), niedawno ta strone zalozyliscie a tu taki klops, przeciez bedzie wam to wypominane, dopoki nie zamkniecie strony, ale napewno sie podniesiecie zalozycie nowa

-- Dodano: ndz 14-07-2013, 23:49 --

a sorry teraz doczytalem ze to byl system ktorego juz nie stosujecie, pewnie ta skutecznosc byla za mala

-- Dodano: ndz 14-07-2013, 23:51 --

brother pewnie sam za duzo nie trejduje i w koncu skonczy mu sie zapal, ale to ze narazie jedzie ze szkolacymi jak z taczka gn...u, to i tak nalezy mu sie tytul forex guru

QTrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2013, 17:33

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: QTrader »

CarmCrash pisze:Myślałem, że skończyliśmy już dyskusję, a jednak nie:). Wtrącę swoje kilka zdań. Kilka stron temu ktoś zarzucił mi, że wynik 80% w ciągu 13 dni odzwierciedla wysokie ryzyko. Otóż pomyłka! SL stały 20 pipsów, transakcje nocne i ścisłe kontrolowanie ryzyka. Niestety nie mam już statystyki aczkolwiek skuteczność wejść przekraczała 90%. Nie będę jednak drążył tematu bo nie mam jak tego udowodnić. To był system, którego już nie stosuję.
Za mało zarabiał?

Skoro 1k-2k zł to dobry pieniądz to mam propozycje.

Systemy rozdajecie za darmo. Ja chętnie kupie.
Pokazujecie statystyk z tego okresu i jeżeli system utrzyma skuteczność przez ilość transakcji potrzebna do weryfikacji (zależnie od RR) biorę.

Jeśli się nie uda Wy wpłacicie 10 k na dowolny cel charytatywny.

To jak deal?
Łatwa kasa prawda?

(Jako bonus załatwie wam miliony w zarządzanie.)

U brokera historia nie ginie (chyba ze konto zamknięte?) wiec ze statystykami nie powinno być problemu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: brother »

sureshot pisze:
-- Dodano: ndz 14-07-2013, 23:51 --

brother pewnie sam za duzo nie trejduje i w koncu skonczy mu sie zapal, ale to ze narazie jedzie ze szkolacymi jak z taczka gn...u, to i tak nalezy mu sie tytul forex guru
Nie no trejduje inaczej bym nie dał rady tyle pisać :mrgreen: ale akurat na tym polu czuje się jak na ringu z przedszkolakami wiem co mogą, a raczej czego nie mogą udowodnić osoby szkolące z tego forum i że tak powiem proste kombinacje wystarczą do punktowania leszcza bardzo skutecznie.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

AF to ciężki kawałek chleba. Słyszałem że rynek na niektóre dane reaguje natychmiast, na pewne dane z opóźnieniem jednotygodniowym albo jeszcze z inną częstotliwością. Jak ty to ogarniasz brother. A nie jest tak że każdy TF oprócz tego że jest częścią większej całości rządzi się także swoimi prawami. Rozumiem że AF dobrze się sprawdza na wyższych interwałach czasowych powyżej H4 ale poniżej M30 jest już taka zmienność rynku że bez S/R - ów, formacji i innych wizualizacyjnych technik się nieobejdzie.

Być może nie istnieje żaden skuteczny system, tylko każdą sytułację trzeba rozegrać indywidualnie. Czasami dane, czasami Fibo, czasami S/R, średnie a nawet cholera LT. Nawet jeżeli powiedzmy rozkminisz zestaw danych ekonomicznych to nic poza kierunkiem w którym podąży rynek nie osiągniesz. Nie zrozum mnie źle, to bardzo dużo znaczy ale trzeba jeszcze określić takie czynniki jak punkt wejścia na rynek, potencjał ceny, pierwszy zdroworozsądkowy cel itp. A tutaj bardzo pomocne są właśnie formacje, linie S/R etc. Panie i Panowie z herofx.pl zajmują się raczej skalpingiem dlatego między wami nie będzie zrozumienia. To dwa odrębne a jednak zawierające się w sobie światy jak kropla i morze. Ty jak się domyślam pływające w szerz i wzdłuż oceanu a inni skaczą z kropli na kroplę. Tylko czy ta głęboka woda wyklucza inne żyjątka...?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: cajto »

zealot pisze:
Widzę, że tylko cajto ma tu pojęcie. Reszta to zwolennicy braku wiedzy i chęcią nie dzielenia się nią.
Trafiles na kiepskiego sprzymierzenca. Cajto ma pojecie na tyle male, ze imponuja mu Twoje banaly i ogolniki. Nie jego wina.
Od jakiegoś czasu dostrzegam, że na forum prym w posiadaniu patentu na zarabianie wiodą fundamentaliści. Niech będzie, niech zarabiają i niech im się wiedzie. Ale widzę też coraz większą butę w osądzaniu ludzi grających w sposób całkowicie odmienny od ich gry i to już mnie drażni.
Ta drwina gdy ktoś pisze o niskich TF, o formacjach świecowych," przecież to takie banalne, takie proste, doprawdy, z czym wy tu szaraczki wyjeżdżacie". Tymczasem panowie od AF żywo dyskutują o stopach%, wystąpieniach szefów instytucji finansowych, o potencjalnych skutkach zakończenia QE, tak, to robi wrażenie. Może na świeżakach, niestety nie na mnie.
Mechanika finansowa rynku, duże TF - tak grają najwięksi, my też tak gramy - grajcie, ale dajcie też grać innym inaczej niż wy.
Herofx to pierwsza od X czasu osoba która patrzy na świece tak jak ja (na tyle przeczytanych postów na forum), to pokazuje jak dużym problemem jest nauczenie się gry na tak starej i prostej metodzie. Że analizuje każdą M5? A którą ma analizować, co 5, 10??? To pokazuje Twoje braki Zealot w czytaniu wykresu świecowego. Nie mówię żebyś się tego nauczył, może to Ci niepotrzebne, ale bądź tak miły i nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz bladego pojęcia.

herofx.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: herofx.pl »

Jednak kazda małpę można czegoś nauczyć. cytat podziałał
Teraz następny krok. Nie za dużo na raz bys opanował.
Na rachunku realnym działam codziennie. Widocznie pominąłe niewygodny post gdy pisałem, ze niewidze w Tobie przeciwnika. Jak chcesz to mysl ze wygrales. Rynsztokowe słownictwo sprawiło, że jednak osągnąłem sukces ucząc cię podstawowej konwersacji.
Miłego życzy Herofx.pl

CarmCrash
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 05 lip 2013, 17:59

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: CarmCrash »

QTrader pisze:
CarmCrash pisze:Myślałem, że skończyliśmy już dyskusję, a jednak nie:). Wtrącę swoje kilka zdań. Kilka stron temu ktoś zarzucił mi, że wynik 80% w ciągu 13 dni odzwierciedla wysokie ryzyko. Otóż pomyłka! SL stały 20 pipsów, transakcje nocne i ścisłe kontrolowanie ryzyka. Niestety nie mam już statystyki aczkolwiek skuteczność wejść przekraczała 90%. Nie będę jednak drążył tematu bo nie mam jak tego udowodnić. To był system, którego już nie stosuję.
Za mało zarabiał?

Skoro 1k-2k zł to dobry pieniądz to mam propozycje.

Systemy rozdajecie za darmo. Ja chętnie kupie.
Pokazujecie statystyk z tego okresu i jeżeli system utrzyma skuteczność przez ilość transakcji potrzebna do weryfikacji (zależnie od RR) biorę.

Jeśli się nie uda Wy wpłacicie 10 k na dowolny cel charytatywny.

To jak deal?
Łatwa kasa prawda?

(Jako bonus załatwie wam miliony w zarządzanie.)

U brokera historia nie ginie (chyba ze konto zamknięte?) wiec ze statystykami nie powinno być problemu.

To był rachunek konkursowy. Systemem grałem pod otwarcie Azji. Nie gram nim już bo w pewnym momencie przestał przynosić efekty. System 100% uznaniowy. Obecnie nie stosuję tego typu systemów. Opieram się na analizie wykresów. Jeśli chcesz to mogę Ci to dać. Na nic się Tobie przyda, ale raz jeszcze powtórzę my niczego nie sprzedajemy!

Swoją drogą widzę, że wszystkiego, ale to wszystkiego czepiacie się:). Na szczęście projekt spełnia nasze oczekiwania i poznaliśmy bardzo fajnych ludzi, z którymi współpracujemy. Zachowaj te miliony dla siebie. Mi wystarczy tyle ile zarabiam i chyba wiele osób atakuje kogoś kto po prostu robi coś lepiej od nich.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 09:20 przez CarmCrash, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ