Szkolenia - Czy warto?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
QTrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2013, 17:33

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: QTrader »

cajto pisze:A próbowałeś minimalizować ryzyko zwiększając zysk? Też kiedyś miałem taką zajawkę na R/R=1, tylko "super pewne sygnały", itp. Szybciutko się wyleczyłem. Pomogła statystyka, SL średnio tyle, TP tyle, zakres ruchu tyle. Na X wejść zyskownych Y, stratnych Z.
Ważniejsza od RR jest wartość oczekiwana strategii czyli: (wielkość zysku * PP zysku) - (wielkość straty * PP straty).

Manipulując RR przy setupach gdzie nie masz statystycznej przewagi PP "dostosuje się" tak że wartość oczekiwana nadal będzie nieznacznie oscylować wokół zera.

Ja badam przeszła zmienność w okolicach setupu i na podstawie jej rozkładu wnioskuje o wielkości SL/TP i w ogóle o tym czy system jest akceptowalny. Najlepiej stosować zasięg % ruchu zamiast pipsów których wartość przecież się zmienia szczególnie jeśli system testowany jest na przestrzeni wielu lat.

Biorąc każdą jak leci LT / formacje świecowa/ sygnał wskaźnika możemy mieć niemal pewność że skuteczność wyniesie 50/50.

Może być też tak że pozorna zależność będzie utrzymywać się przez jakiś krótki czas nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu transakcji ale przy tysiącach/dziesiątkach tysięcy ogólny wynik nadal będzie w okolicach zera.
(nie uwzględniam tu powolnego wykrwawiania konta przez spread i swapu).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: cajto »

O nie drogi panie, ja doskonale wiem o czy piszesz (AF) i tego nie neguję, ale Ty atakujesz wszystko inne niż z Twojej parafii.

Na cholerę mi ktoś do mentoringu?!

Usiłuję powiedzieć, że coś tak prostego jakTL może być zarazem skuteczne. Nazywanie prostej kreski z dwoma punktami stycznymi "czymś mglistym" obnaża Twoje dyletanctwo.

Na FX jestem trochę dłużej niż kilka miesięcy (nawet gdyby przyjąć datę z rejestracji na forum), od kilku miesięcy gram na EJ, o czym nie raz pisałem.
Kolejny raz pokazujesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, wyciągasz poszczególne zdania z kontekstu, nie potrafisz odpowiedzieć na podstawowe pytania, przypisujesz osobom słowa, których nigdzie nie wypowiedziały.

Że ja neguję statystykę?! Post wyżej piszę, że mi pomogła :shock: , pokaż gdzie napisałem że jest nieistotna, gdzie Cię prosiłem o pomoc, pofatyguj się odpowiedzieć na pytania tak_i

Jesteś jak polityk, który usłyszawszy niewygodne pytanie zaraz je weksluje swoim, bojąc się jak ognia odpowiedzi na nie. Czemu? Bo król jest nagi.
QTrader pisze: Biorąc każdą jak leci LT / formacje świecowa/ sygnał wskaźnika możemy mieć niemal pewność że skuteczność wyniesie 50/50.
Nie ujmuj znaczenia R/R w tym kontekście. Jeśli znajdziesz wyższy zysk od ryzyka ze skutecznością 50% będziesz na +, bo tak każe matma :wink:
TL może być broniona i przerywana po równo%, pytanie ile wynosi średni zakres ruchu ceny po obronie (TP) i ile wynosi tolerancja przebicia po której nastąpi odwrót (SL).
Każda para ma inną specyfikę, dlatego najlepszym rozwiązaniem (wg. mnie) jest ograniczenie się do jednego instrumentu i płaskiej stawki.

herofx.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: herofx.pl »

Qtrader. możesz mieć r:r nawet 0,8. Spotkałeś się z tym? A ja widziałem takie rachunki. Pukałem się w głowę jak tak można a jednak.
Jeżeli mowisz o r:r, to powiedz jaki TF masz. Zwróć uwagę, że chwalę swiece, i prosta srednia na m5. Nie chwale na 15m,1h bo ich nie gram. Napewno działa i tam. Lubie m5 bo mam kilka sygnałów w ciągu godzinu na 2 parach.
Nie udawaj tradera. Nie grasz tego co ja. Nie wiesz nic na temat podejścia i odwołuje Cie do bloga, przypuszczam ze masz jakiś zalązek o świecach i Nison wyjaśnił Ci siłę dużych swiec. Jedna z lepszych pozycji.
Na 5m napierdzielam jak Chegevara.
Wracajac do korelacji. Goooościu, takie bajki można opowiadać, że skoro USD się umacnia na usd/jpy to i eur/usd tez tak bedzie. Wróć do historii z dwoch ostatnich dni, przejdź na m5 i graj edka i ujka. na korelacje. Nie istnieje takie coś jak korelacja non stop.
Zapewniam wszystkich czytelników, korelacja mając pary z usd jeżeli jest sygnał na umocnienie się i na drugiej na osłabienie i gramy na m5, mamy setup? to go gramy. TAM korelacja jest gówno warta. Spędzone godziny pozwalają się tym pochwalić.
Nison, pewnie się przekręca jak czyta wypociny Twoje. Raz jeszcze, formacja, to nie zwykła swieczuszka, ktora po upływie czasu się zamyka i otwiera nowa. Jej korpus, jej minima jej nastawienie do poprzedniej świecy to jest analiza. O statysctyce w żadnym poście na blogu nie przeczytasz bo tego nie uwzględniamy. Jest nam zbędne jak prostytutce majtki. Dzielimy się tym co gramy i co już zauważyliśmy. Gdybanie, szablony pozostawiam wam.

-- Dodano: 14 lip 2013, 19:44 --

Jeszcze jedno.. qtra... kto powiedział o zajmowaniu pozycji ze wskaźników, wskąźnik cos wskazuje(rózne kategori) one są od informowania. Ktoś/coś ma przewage. Ktoś/ coś osiągnał jakiś poziom(pomyślmy czy nie powinniśmy pomyślec o podciągnieciu SL by zabezpieczyc pozycje).
Jeżeli chcesz wiedzieć R:R się nię liczy kartce, a zasięg(zasięg nie poziomy) Fibo, do Sl. a co jak trzeb zamknac pozycje wczesniej,...co z tym r:r?
R:r wylicz po transakcji, wtedy rób statystyke

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: brother »

herofx.pl pisze: O statysctyce w żadnym poście na blogu nie przeczytasz bo tego nie uwzględniamy. Jest nam zbędne jak prostytutce majtki. Dzielimy się tym co gramy i co już zauważyliśmy. Gdybanie, szablony pozostawiam wam.
herofx.pl pisze: Na 5m napierdzielam jak Chegevara.

Kolego powinni cię zbanować za to słownictwo, jeżeli chcesz być traktowany poważnie zmień podejście do pisowni. A jak nabierzesz pewności zapraszam ponownie na małe wyzwanie z którego się sprawnie "wyślizgałeś" :wink:
Ostatnio zmieniony 14 lip 2013, 21:01 przez brother, łącznie zmieniany 1 raz.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

QTrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 223
Rejestracja: 27 lut 2013, 17:33

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: QTrader »

cajto pisze:
QTrader pisze: Biorąc każdą jak leci LT / formacje świecowa/ sygnał wskaźnika możemy mieć niemal pewność że skuteczność wyniesie 50/50.
Nie ujmuj znaczenia R/R w tym kontekście. Jeśli znajdziesz wyższy zysk od ryzyka ze skutecznością 50% będziesz na +, bo tak każe matma :wink:
TL może być broniona i przerywana po równo%, pytanie ile wynosi średni zakres ruchu ceny po obronie (TP) i ile wynosi tolerancja przebicia po której nastąpi odwrót (SL).
Każda para ma inną specyfikę, dlatego najlepszym rozwiązaniem (wg. mnie) jest ograniczenie się do jednego instrumentu i płaskiej stawki.
Absolutnie nie ujmuje. Zobacz wzór który wstawiłem w poprzednio.
To o czym piszesz to właśnie statystyczna przewaga a całą sztuka jest jej odnalezienie.

Równie dobrze może się również okazać że zmniejszając TP zyskujesz na PP jego wejścia ale manipulacja RR nic nie da w przypadku gdy takiej przewagi nie ma.
Otrzymasz wtedy co najwyżej przy dużej manipulacji (pogorszeniu) system w rodzaju martyngała/grida gdzie strata o prawdopodobieństwie 100% jest odraczana w czasie.
herofx.pl pisze:Qtrader. możesz mieć r:r nawet 0,8. Spotkałeś się z tym?
Oczywiście, przecież pisałem już o tym na forum że używam zyskownego systemu z RR 0,5.
herofx.pl pisze:Wracajac do korelacji. Goooościu, takie bajki można opowiadać, że skoro USD się umacnia na usd/jpy to i eur/usd tez tak bedzie. Wróć do historii z dwoch ostatnich dni, przejdź na m5 i graj edka i ujka. na korelacje. Nie istnieje takie coś jak korelacja non stop.
"Goooościu" pokaż gdzie "takie bajki" napisałem? Nie przypisuj mi proszę słów których nie napisałem.
Odwołujesz się do powszechnej naiwnej metody wykorzystania korelacji nie mając pojęcia w jakim kontekście go użyłem.
herofx.pl pisze: O statysctyce w żadnym poście na blogu nie przeczytasz bo tego nie uwzględniamy.
Czyli realnie nie bierzecie też pod uwagę przeszłych wyników które są forma statystyki systemu bo przecież to
herofx.pl pisze:Gdybanie, szablony ..

i
herofx.pl pisze:Jest nam zbędne jak prostytutce majtki.
herofx.pl pisze:Na 5m napierdzielam jak Chegevara.

Współczuje takich idolów. Możliwe że wyznawcy tej samej ideologii strzelali twoim przodkom w tył głowy.

Pominę już rynsztokowe słownictwo.

-- Dodano: 14 lip 2013, 19:21 --
herofx.pl pisze:Jeżeli chcesz wiedzieć R:R się nię liczy kartce, a zasięg(zasięg nie poziomy) Fibo, do Sl. a co jak trzeb zamknac pozycje wczesniej,...co z tym r:r?
R:r wylicz po transakcji, wtedy rób statystyke
http://forex-nawigator.biz/forum/szkole ... ml#p601832
Ja badam przeszła zmienność w okolicach setupu i na podstawie jej rozkładu wnioskuje o wielkości SL/TP i w ogóle o tym czy system jest akceptowalny.
Czytasz w ogóle co piszemy?
herofx.pl pisze:Jeszcze jedno.. qtra... kto powiedział o zajmowaniu pozycji ze wskaźników, wskąźnik cos wskazuje(rózne kategori) one są od informowania. Ktoś/coś ma przewage. Ktoś/ coś osiągnał jakiś poziom(pomyślmy czy nie powinniśmy pomyślec o podciągnieciu SL by zabezpieczyc pozycje).
Ktoś? Chyba Ty o ile dobrze zrozumiałem. formacja + wskaźnik?
herofx.pl pisze: Widzę, że tylko cajto ma tu pojęcie. Reszta to zwolennicy braku wiedzy i chęcią nie dzielenia się nią. Formacje świecowe zawsze były są i będą. Źle odczytana i grana każda formacja doprowadzi do palpitacji serca.Formacji jest multum, ale które formacje są najbardziej skuteczne?
A teraz dorzuć wskaźnik z wykupieniem/wyprzedaniem. lub średnią kroczącą. Później siądź i podziwiaj wyniki :)
Marcin
Pozdrawiam

herofx.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: herofx.pl »

co innego obserwować wskaźnik, co innego zając na nim pozycję bo przeciał się w górę lub w dół, on jest tylko tendencja z określonych okresów. przykładem będzie łatwiej, ( prosze o jedno, nie cytuj, wiem co piszę i mam tego świadomość to taka dziecinada) średnie kroczące wolne kąt nachylenia w górę, teoretycznie powinniśmy grać L, nagle wyłania się szpulka na m5, wow, zakładajac, Nison pisał RSI(14) znajduje się w wykupieniu, cena spada, po czym cena znowu testuje ten szczyt, i formuje się zakładając pin bar, spadająca gwiazda. Rsi widać że już drui raz szczytu nie zrobiło chociaż cena była tam dwa razy..Taki moment jest stricte książkowy i taki gram. Omijam szerokim łukiem trend, gram przeciwko.
Jeżeli masz taki system z bardzo wysoką skutecznością to chętnie bym się go nauczył. Nie nawidze siedzieć dłużej jak 4h w pracy. To jest zbedne. Rynek daje tyle możliwości co pare minut do zajęcia pozycji, że trejdowanie na 6miesięcy jest mrożeniem kasy.
Ale ma to swoje plusy(czytałes nasz blog)..jak się podoba? będą miliony $$$$$? ;)
Brother już się gotuje, nie zna metafor i tu go boli

Awatar użytkownika
zealot
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 11 sty 2013, 19:46

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: zealot »

herofx pisze:o innego obserwować wskaźnik, co innego zając na nim pozycję
No to używasz wskaznikow czy nie? Ciekawym...
Rada ode mnie, wybierz jeden interwał i graj formacje, pin bar to troche wyższy poziom
Czy moglbys rozwinac?
Zwróć uwagę, że chwalę swiece, i prosta srednia na m5
Analizujesz swieczki na M5? Kazda jedna?
Widzę, że tylko cajto ma tu pojęcie. Reszta to zwolennicy braku wiedzy i chęcią nie dzielenia się nią.
Trafiles na kiepskiego sprzymierzenca. Cajto ma pojecie na tyle male, ze imponuja mu Twoje banaly i ogolniki. Nie jego wina.
PFSOFT Protrader. Kompleksowa, wielozadaniowa platforma tradingowa.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: brother »

herofx.pl pisze: Omijam szerokim łukiem trend, gram przeciwko.
takie 3xNIE nie stosujecie Statystyki, nie stosujecie AF, nie gracie z trendem :shock: same "super" wiadomości dla potencjalnych adeptów. Teraz to chyba nawet osoby nie do końca się ze mną zgadzające przyznają, że jednak warto czasami popisać żeby takie kwiatki wychodziły na światło dzienne.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

herofx.pl
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: herofx.pl »

TAK KAŻDĄ ŚWIECZKĘ NA M5, http://www.herofx.pl/blog/, mamy wskaźnik, jest to cci..
formacja świecowa.
pin bar jest na wyższym poziomie, rozwijając, zobacz ile ich się pojawia w ciągu dnia, trzeba naprawdę dobry filtr wrzucić żeby wyselekcjonować te najlepsze by móc zaraz po nich grać.
Rsi(14) tylko do wyjscia z pozycji, gdy widze ze zachodzą nanim zjawiska typu dywergencja, typu przebicia lini tendencji narysowanej na wskazniku, mam otwarta pozcyje, i coś się pojawia, objęcie pin bar, przenikanie, doji, wazka, nagrobek. cokolwiek sugerujace spowolnienie impetu. Zamykam.
do tego słuzą one.
Każda swieca niesie informacje..Kazda. Tu ma znaczenie interpretacja. Sprawdza się na każdym interwale i każdej parze.( no moze nie w1, grałem pod każdą, swoją ulubioną swieczuszke i to moge powiedziec ze miło zaskoczyła, uwielbiam m5 i edka a takze ujka). dlatego na blogu moje wpisy sa oparte tylko na nich.

-- Dodano: 14 lip 2013, 22:18 --

Brother nie czyta postów a wrózy z fusów i przepowiada przyszłośc.
AF(analiza fundamentalna), zagrania Macieja i moje pod Bernanke, na edku, ujku,kablu(z ostatnich danych).
Kwiatki bratki i stokrotki, (jedna rzecz, gdy robisz coś to rób to dobrze, cytat jeżeli jest wyrwany z kontekstu musi mieć zaznaczone, albo nawiasik i w nim kropeczki lub też inne znaki ktore swiadcza ze jest to urwany cytat ewentualnie wstaw całośc. rób dobrze jezeli za coś się chwytasz) wystawienie ze omijam szerokim łukiem trend ma się do formacji. wyhamowania impulsu. tak zwana jest to gra na korektę.
Potencjalni klienci. zaczeliśmy około 10dni temu. Jest 5 ciągle uczacych się. i 6 którzy z tak zwanego doskoku gdy chca sie czegos dowiedziec lub powiedziec jaka zajmuja pozycje i czy widzimy podobnie.
Zainteresowani są. Bow BOOooOOW.
My idziemy spokojnie do przodu a ty się prujesz pod każdym postem, jak chcesz to truchtaj.

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: brother »

herofx.pl pisze:TAK KAŻDĄ ŚWIECZKĘ NA M5, http://www.herofx.pl/blog/, mamy wskaźnik, jest to cci..
formacja świecowa.
pin bar jest na wyższym poziomie, rozwijając, zobacz ile ich się pojawia w ciągu dnia, trzeba naprawdę dobry filtr wrzucić żeby wyselekcjonować te najlepsze by móc zaraz po nich grać.
Rsi(14) tylko do wyjscia z pozycji, gdy widze ze zachodzą nanim zjawiska typu dywergencja, typu przebicia lini tendencji narysowanej na wskazniku, mam otwarta pozcyje, i coś się pojawia, objęcie pin bar, przenikanie, doji, wazka, nagrobek. cokolwiek sugerujace spowolnienie impetu. Zamykam.
do tego słuzą one.
Każda swieca niesie informacje..Kazda. Tu ma znaczenie interpretacja. Sprawdza się na każdym interwale i każdej parze.( no moze nie w1, grałem pod każdą, swoją ulubioną swieczuszke i to moge powiedziec ze miło zaskoczyła, uwielbiam m5 i edka a takze ujka). dlatego na blogu moje wpisy sa oparte tylko na nich.

-- Dodano: 14 lip 2013, 22:18 --

Brother nie czyta postów a wrózy z fusów i przepowiada przyszłośc.
AF(analiza fundamentalna), zagrania Macieja i moje pod Bernanke, na edku, ujku,kablu(z ostatnich danych).
Kwiatki bratki i stokrotki, (jedna rzecz, gdy robisz coś to rób to dobrze, cytat jeżeli jest wyrwany z kontekstu musi mieć zaznaczone, albo nawiasik i w nim kropeczki lub też inne znaki ktore swiadcza ze jest to urwany cytat ewentualnie wstaw całośc. rób dobrze jezeli za coś się chwytasz) wystawienie ze omijam szerokim łukiem trend ma się do formacji. wyhamowania impulsu. tak zwana jest to gra na korektę.
Potencjalni klienci. zaczeliśmy około 10dni temu. Jest 5 ciągle uczacych się. i 6 którzy z tak zwanego doskoku gdy chca sie czegos dowiedziec lub powiedziec jaka zajmuja pozycje i czy widzimy podobnie.
Zainteresowani są. Bow BOOooOOW.
My idziemy spokojnie do przodu a ty się prujesz pod każdym postem, jak chcesz to truchtaj.
Powtórzę po raz 10 czemu boisz się stanąć do rywalizacji na realnym rachunku? wybaczam braki w wychowaniu i używanie rynsztokowego słownictwa :wink:
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

ODPOWIEDZ