łowy białego tygrysa

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

witam.
Chce przedstawić swój sposób inwestowania.
Polega on na inside barach.
najpierw czekam na utworzenie się inside baru na D1. Następnie ustawiam zlecenia oczekujące na poziomie ceny low i high. Na low zlecenie kupna a na high zlecenie sprzedaży. Kiedy jedna pozycja zostanie otwarta to druga jest anulowana. Tp wyznaczam na tyle pipsów ile miał inside bar plus 3 pipsy. SL jest takiej samej wielkości jak TP. Dodatkowo ustawiam TS który wynosi 66% wielkości pozycji. Wielkość Inside baru nie ma znaczenia ponieważ dostosowuje wielkość pozycji do ilości pips. W załączniku przykład pozycji oraz wyniki od 14.04.2013 zakładając 100zł na pozycje. Zielony kolor pozycje zakończone TP(100zł) czerwony SL(-100zł) żółty BE(il. zł.) seledynowy(pozycja otwarta). Strategie testuje na demie a wyniki są na podstawie sprawdzenia historii. Jeśli chodzi o wielkość dochodów ze strategi to jest ona zależna od tego ile będziemy mieć na koncie. wielkość pozycji(lot) obliczamy według wzoru: (suma zł ile chcemy uzyskać/wielkość inside baru w pipsach)/3. Jak myślicie strategia w dłuższym okresie może się sprawdzić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: leszczu »


Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

hmmm... chodzi o to ze za krótki okres żeby uznawać strategie za korzystną??? Nie umiem pisać robotów żeby mieć możliwość szybko ja przetestować w dłuższym okresie...

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Przejrzałeś dokładnie całego bloga? Tam jest wszystko opisane - testy trwają już bodajże 14 tydzień.

marcinpl87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:50

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: marcinpl87 »

dzięki za link do bloga,
jest kilka różnic między tym co przedstawił tutaj @oswarek a systemem który ja automatyzowałem. Dwie największe różnice to:
1) SL/TP jest tutaj stały obliczany na podstawie wielkości depo, a ja stosuję trailing-stopa
2) "Kiedy jedna pozycja zostanie otwarta to druga jest anulowana" - a u mnie możliwe jest otwarcie sell i buy jednego dnia

Dlatego nie przejmowałbym się wynikami mojego systemu tylko spróbował przetestować swoją wersję :]

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Bloga czytam ale nie cały na raz :) jestem kompletnym nowicjuszem ale wiem że złotego grala raczej nie znalazłem, i w pewnym momencie może ten system się nie sprawdzać i na pewno trzeba go będzie modyfikować... narazie próbowałem np. zwiększyć TP a zmniejszyć procentowo SL ale z SL nic nie zrobię bo sprawdzałem i jest w najlepiej jak może być ale myślę zwiększyć minimalnie TP żeby pokryć prowizje brokera... chciałem dodać że system wymaga bycia przy komputerze przy zamykaniu świeczki dziennej czyli o 2 w nocy (oczywiście jeśli jest możliwość utworzenia się IB)... Myślę jeszcze o PA ale narazie nie mogę tego ogarnąć

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

I jak możesz się pochwalić wynikami :?:
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

no wiec tak... Skuteczność spadła i nie wiem czy to chwilowe czy zacząć kombinować z np TS z 66% na 50% lub jeszcze krótszy... ale jeśli zmniejszę TS wtedy rzadziej będzie TP...może zmienić pary walutowe?.. myślę też kombinować z tym kiedy grać na odwrót bo wszystkie SL-y wtedy by były na +100 tylko właśnie tu się pojawia pytanie: kiedy? może jakiś wskaźnik lub układ świec o tym by mnie informował ale nie zauważyłem narazie niczego co by mogło mi pomóc w nie ustawianiu pozycji lub nawet zajmowanie odwrotnej... nie wiem krótki jest czas moich badań i może niepotrzebnie chce już "usprawniać" system... a może on kompletnie nie ma sensu... nie wiem ale wiem tyle że chce grać mniej wiecej w taki sposób ze rynek zajmuje mi mało czasu jeśli chodzi o zajmowanie pozycji bo nauka czasu wymaga i mieć system który jest "sztywny" i nie zostawia miejsca na emocje... jestem dość niecierpliwy ale oduczam sie tego jeśli chodzi o forex czego dowodem jest to że jescze nie pcham się w prawdziwe pieniądze, niech real konto będzie następnym etapem w który chce wejść maksymalnie przygotowany... w załączniku przedstawiam wyniki z dłuższego okresu (daty są datami IB) (zielone 100) to 100%tp czyli wielkość IB(w pipsach) plus 4 pips, czerwone (-100) to 100%SL czyli IB w pipsach plus 3 pips, liczby żółte to pozycje zamknięte TS czyli na plusie a liczba wskazuje jaki procent TP... ponieważ przypominam że wielkość IB nie ma znaczenuia ponieważ gramy takim lotem aby pozycje zamykały się na takim samym zysku w walucie(dlatego też do TP dołożyłem 1 pips ponieważ pokrywa on prowizje u mojego brokera)


Musze jeszcze dodać że zauważyłem że różni brokerzy różnie kreślą świece d1 np FX Salt i alior trader... ja sugeruje sie FX salt... różnice wynikają ze strefy czasowej jaką posługują się brokerzy (co mnie zdziwiło jak to odkryłem)... a IB tworzą się zazwyczaj z niedzielnych d1 ponieważ w niedziele giełda jest otwarta dopiero od 22 według GMT00.00 czyli 2 godziny ale np FX Salt jest jakby według GMT-01.00 czyli od 21 co daje 3 godziny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

strefa czasowa jaka jest wymaga do tego systemu to GMTOO:00 w zalaczniku przyblizone wyniki od 2010... do systemu zrobilem tez proste kalkulatory w arkuszu kalkulacyjnym w ktorym po wpisaniu ceny H i L inside baru oblicza nam TP, SL, TS, i lot pozycj co przyspiesza skladanie zlecen...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

damp
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 23:11

Re: łowy białego tygrysa

Nieprzeczytany post autor: damp »

Witam pod długiej nieobecności
Tak na szybkiego coś napisałem. Proszę zobaczyć czy się przyda.
System działa pomiędzy 8 i 18. Jeśli ktoś chce zmienić godziny należ zmodyfikować poniższą linię:

Kod: Zaznacz cały

if ( (OrdersTotal() == 0)&& ( ( Hour() >=8 ) && ( Hour() <=17 ) ) )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ