EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Jones »

od ostatniego wykresu jednak coś eurusd do góry
myslę że to jest potwierdzenie mojego wcześniejszego wykresu
Obrazek
trzeba czekać :think:
hej

Cugan duży zakres ciężko jednoznacznie powiedzieć gdzie dalej ?
maniek74 bedzie 5 w góre albo 3 w dół pewnie masz racje :lol:

edit: sorki maniek74 nie rozumiem tych wykresów z cyferkami troche laik ze mnie :oops: czyli jednak w dół
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Jones pisze: Cugan duży zakres ciężko jednoznacznie powiedzieć gdzie dalej ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Jones »

cugan pisze:
Jones pisze: Cugan duży zakres ciężko jednoznacznie powiedzieć gdzie dalej ?
uważam że trochę naciągasz ?
jednak w dłuższej perspektywie po głębszej analizie taki wariant może być grany
ale najpierw moje TP :D
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Zerknąłem sobie na potencjalnego RGR na ED po zamknięciu świec miesięcznych, powiem szczerze, że bardziej mnie przekonuje w dłuższym terminie zejście do 1.2, niż pokonanie 1.3250.
Dobrym testem będzie zachowanie ceny w rejonie 1.307x (jeśli tam zawita), gdzie mamy spadkową TL, H4/D1 będzie dobrym miernikiem. Jeśli test skończy się odrzuceniem, to pierwszym TG będzie 1.27x, obstawiam na mocne przebicie (1.266x?) i powrót do trójkąta w ramach PB, wielu odczyta to jako fake i wejdzie w L, a tymczasem "z siłą wodospadu" :wink: pójdziemy na 1.2. Edek pokazał już nie raz jak ładnie i bez skrępowania potrafi spadać o kilkaset P (1.37-1.27 ).
Spotkałem się z opinią, że to nie miejsce na RGR, bo ten lubi ekstrema, a tutaj mamy środek. Patrząc na D1 rzeczywiście tak jest, ale MN, szczególnie w pomniejszeniu lekko mnie mrozi...
Takie subiektywne spojrzenie, choć sam na tej parze nie gram.
No nic, pożyjemy, zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Jones »

u mnie bez zmian
ciężko ale UP
Obrazek
na razie jest OK tylko że
do świeczki tygodniwej dojdzie jeszcze niedziela więc jest jakiś margines błędu
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

NA DT z Cuganem przedstawiliśmy argumenty za i przeciw. Ja obecnie - na ten moment jestem za L.

Miejsce w którym się teraz 1.2995 znajdujemy technicznie jest bardzo istotne (okolice 1.30). Ogólnie powiem, że to poziom 0 z bardzo wysokiego interwału, więc ruch z tego miejsca powinien być adekwatny do miejsca - patrz DT.

Co do kabla nie mam wątpliwości na 70% S.

Ciekawie wygląda eur/gbp - tu może być spora niespodzianka ponieważ jestem tutaj za L - więc bardzo prawdopodobnym scenariuszem może być brak korelacji pomiędzy edkiem i kablem.

przyszły tydzień prawdopodobnie rozstrzygnie o dalszych losach tej pary

-- Dodano: 01 cze 2013, 23:17 --

na ten moment widzę to tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Jones »

jeżeli dobrze rozumiem to z waszej rozmowy wynika że obecnie jest pat OK
dla mnie mamy jeszcze dwa tygodnie wzrostu
Obrazek
E/U 1D
Bemowo Twoje ABC :564: Ty też znasz ruchy E/U na kwartał do przodu :shock:
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

LBoy
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 01 maja 2013, 12:58

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: LBoy »

Ja rozliczyłbym euro trochę inaczej.

W punkcie E skończyła się fala B korekty spadkowej złożona z pięciu potrójnych fal.

W związku z tym aktualnie być może mamy do czynienia z falą spadkową C, która potrwa kilka lat.

Edit. Jedyne co mnie niepokoi to wejście czwórki w dwójkę w fali spadkowej na poziomie 1.3300 co może sugerować, że fala E piątki korekcyjnej B jeszcze się nie skończyła i będzie ruch do góry, który wybije szczyt 1.3700. tyle, że wizualnie i proporcjonalnie jest OK.

Bieżący tydzień być może rozstrzygnie w którą stronę wybije - jeśli w górę to idzie fala Y trójfalowej fali E, jeśli w dół - idzie fala trzecia fali trzeciej czyli bardzo ostre spadki.

-- Dodano: 02 cze 2013, 20:01 --

Tutaj dokładniejsze rozliczenie fal na H1.

Wynika z niego, że aktualnie mamy do czynienia ze spadkową trójka w trójce.

Wg rozliczenia ostatnia korekta była złożona z dwóch trójek (podwójny zygzak) i obecnie idzie fala 3 w dużej spadkowej trójce czyli czekają nas bardzo szybkie spadki.

Zaraz postaram się wrzucic jeszcze zbliżenie rozliczenia godzinowego.

-- Dodano: 02 cze 2013, 20:18 --

Na poniższych rysunkach wyjaśniam, że prawdopodobnie jesteśmy w fali 3 w trojce.

Ostatnia korekta wzwyż była podwójnym zygzakiem.

W drugim zygzaku dość łatwo zauważyć, że a jest piatką, b trójką a c rozrysowałem na rysunku "Pełna piatka w ostatniej korekcie " - stąd wynikałoby, że korekta jest kompletna.

-- Dodano: 02 cze 2013, 20:20 --

Uwaga: Rysunki należy czytać w porządku od najniższego , nie potrafię jeszcze obsługiwać tego forum i tak się powstawiały.

-- Dodano: 02 cze 2013, 20:33 --

*****************************************************************
Ostatni ruch na piątkach - mamy pełną spadkową piątkę w dół, po której następuje korekta ABC, w której rozliczyłem falę c jako pełna piątkę.

a. Może teraz pójść fala trójka spadkowa od razu albo może dorysować się jeszcze po chwilowym spadku (łącznik - fala trójfalowa X) kolejny zygzak w góre złożony z 3 fal abc i dopiero pójdzie duża fala 3 w dół.

b. Może to co narysowałem jako pełną korektę abc wzwyż być dopiero falą pierwszą A w korekcie ABC wzwyż, wtedy przez noc dorysuje się jakaś pokręcona fala B a potem być może w dzień już np fala C jako piątka albo trójka (wtedy cała korekta będzie podwójnym zygzakiem).

c. A po tym wszystkim nastąpią spadki bo wygląda, że prawdopodobnie pójdzie fala 3 w dużej trójce. Zobaczymy, jaki scenariusz się zrealizuje.

-- Dodano: 03 cze 2013, 14:54 --

Wygląda na to, że rysuje się scenariusz b.

W takim razie do podwójnego zygzaka brakuje nam zakończenia fali c w fali Y i to będzie koniec korekty i koniec fali 2 a stąd już tylko silne spadki.

[Alternatywnie może się dorysować jeszcze jeden łącznik X a po nim jeszcze jeden zygzak albo piątka, trójki spotykają się dość rzadko więc wszystkich możliwości nie pamiętam. Chyba może być X jako piątka złożona z trójek (czyli "korekcyjna piątka) a po niej jeszcze np. piątka kończąca impulsowa. Ale to raczej mało prawdopodobne.]

-- Dodano: 03 cze 2013, 14:56 --

Niestety to forum jest mało funkcjonalne i kazdy post dodany nie ejst osobnym tylko modyfikacją poprzedniego przez co trudno wyłapac sens kolejnych. Proszę niech ktoś napisze cokolwiek, jakikolwiek post, to dodam jeszcze raz ostatni post i nie będzie to taki tasiemiec.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

????????????

dzisiejszy impuls jest silny

Zmienia od układ sił

zdjęcie z demo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cwirusa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 15 gru 2011, 07:03

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: cwirusa »

Teraz droga wolna, bez fotoradarów :lol: Najblizszy fotoradar :lol: przy 13300, tam zwalniamy z mocniejsza korektą i dalej jazda na 13600 :arrow:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Psycha rządzi !

ODPOWIEDZ