City Index

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
TRADE-R
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2012, 09:22

Re: City Index

Nieprzeczytany post autor: TRADE-R »

Witam.
Mam w Cityindex od kilku miesięcy rachunek, real oczywiście.
Nigdy nie miałem problemów z wypłatą.

Powiem więcej - WYPŁATY MAM TEGO SAMEGO DNIA NA SWOIM RACHUNKU BANKOWYM!

Co nie jest takie oczywiste u innych brokerów... Niestety.
Dobrze jest założyć sobie rachunek bankowy w Raiffeisen Bank, bo ten bank jest operatorem CityIndex, wtedy wpłaty depozytu są realizowane w ciągu kilkunastu minut, do godziny, w zależności od sesji banku, a wypłaty jak pisałem powyżej, nawet tego samego dnia jeśli w miarę wcześnie złoży się zlecenie wypłaty. Oczywiście jeśli złoży się zlecenie wypłaty po południu, to pieniądze będą dnia następnego, ale nie oczekujmy cudów. To i tak najszybsze wypłaty z rachunku brokera z jakimi do tej pory miałem do czynienia.

Wypłaty są realizowane TYLKO telefoniczne, nie ma opcji zautomatyzowanego systemu "withdraw". Jak się dowiedziałem - ze względu na bezpieczeństwo klienta (Rozmowy są nagrywane). Wpłaty i wypłaty tylko i wyłącznie na własny rachunek zarejestrowany u brokera, można zarejestrować kilka rachunków - na swoje nazwisko oczywiście (lub dane firmy). Nie można wpłacać i wypłacać środków z innych rachunków.

Wolałbym zautomatyzowany system, bez konieczności osobistej rozmowy z pracownikiem CityIndex i odpowiadaniem na szereg pytań potwierdzających tożsamość (dane osobowe, adres, kod pocztowy etc.), ale taka jest specyfika i trzeba się z tym pogodzić.

Ogólne podsumowanie:

- wpłaty i wypłaty w PLN

- znakomity kontakt (chat, email, telefon do biura), naprawdę to ważne kiedy ma się jakieś konkretne pytanie dotyczące obsługi platformy, czy innych spraw. U innych brokerów miałem z tym problemy (vide Oanda, instaforex - szczególnie Insta)

- spread dla EUR/USD na poziomie (REALNIE) 1,5 pipsa, bo te 0,8 to czysta fikcja literacka :) praktycznie nie występuje, no może kilka sekund... Spready są tam regulowane obrotami na rynku, więc są zmienne. Niemniej okolice statystycznego poziomu 1,5 uważam za całkiem dobry wynik.

Uwaga - wieczorem spread wynosi 4pips i utrzymuje się tak praktycznie do rana z małymi wahaniami np. do 3 pipsów - i tyle w temacie 0,8 pipsa w reklamach. Platforma "dzienna" :(

- możliwość otwierania pozycji przeciwstawnych

- bardzo rozbudowana platforma, można dokładnie wszystko "pod siebie" skonfigurować. Może na początku trudno się w tym rozeznać, bo ma mnóstwo opcji wyboru i dużo trzeba konfigurować, żeby przypominało to znane MT4 na przykład, ale jak się już człowiek w tym rozezna, to jest naprawdę idealne narzędzie pracy. Możliwości konfiguracji tej platformy sa po prostu imponujące.

- minimalna pozycja 0,05 lota, także nie polecam tego brokera dla osób które zaczynają z jakimś minimalnym depozytem, bo rachunek zaraz się wyzeruje. Po prostu jakiś bezpieczny poziom depozytu to jest moim zdaniem minimum 3-5 tys zł, a najlepiej powyżej 10tys. oczywiście można rozpocząć z depozytem 500zl, ale to już będzie ruletka a nie inwestycje.

- trochę dziwna polityka zabezpieczeń depozytu (margin call), bo broker zamyka wszystkie transakcje przy określonej stracie na rachunku, gdzie jest to tak naprawdę w stosunku do całości depozytu poziom który wcześniej uważałem za akceptowalny, ale jak mnie poinformowano jest to polityka CityIndex, żeby trader nie wyzerował sobie rachunku.

Jest to dość skomplikowane do opisania na szybko, bo zmienia się w zależności od lewarowania i ilości otwartych pozycji, całe szczęście że jest podgląd poziomu zabezpieczonego depozytu w zapisie procentowym (przy spadku do 100% ZABEZPIECZENIA a nie depozytu) broker zamyka wszystkie transakcje, także naprawdę trzeba uważać przy zwiększaniu zaangażowania w rynku, bo później może być bardzo mały margines na ruchy na rynku. pomimo określonych poziomów stop loss dla kolejnych pozycji broker automatycznie zamknie wszystkie pozycje.

Z tego względu nie polecam tego brokera dla małych depozytów.

Wiem, że niezbyt precyzyjnie to opisałem, ale jeśli ktoś jest zainteresowany to opiszę algorytm obliczający margin call dla CityIndex, niemniej nie jest to platforma na której bezpiecznie można inwestować małe kwoty. To informacja dla tych których może skusić 0,8 pipsa w reklamach i wizja szybkiego skalpowania.

Dopisuję, bo zapomniałem dodać. Około 23.00 rejterują się tam serwery i w tym czasie mogą dziać się cuda na rachunku, tj. dziwne tiki po 30 pips góra-dół, gdzie nie da się zamknąć pozycji bo ..restartują się serwery. W ogóle w okolicach 23.00 platforma nie jest aktywna. Trwa to chwilę i wszystko wraca do normy, ale proszę brać to pod uwagę, bo można się mocno zdziwić...

W razie pytań, służę informacjami z pierwszej ręki, że tak się wyrażę.

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: City Index

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

prosba o przyklad dla Poland 20Mar 13 CFD
kupujesz/sprzedajesz po 2500
przy jakim kursie zamykaja pozycje i jaka jest dzwignia? wyzsza czy nizsza niz na GPW?

mirek182
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2013, 12:45

Re: City Index

Nieprzeczytany post autor: mirek182 »

Niestety nie mają mikrolotów ,więc początkującym odradzam . Poza tym istnieje ryzyko działania brokera przeciwko klientowi.

ODPOWIEDZ