Droga do zwycięstwa - part 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
m.prymus
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:46

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: m.prymus »

m.prymus pisze:I jak dol czy gora, bo jakos nie moga sie zdecydowac:/
Co do tego pytania., bylo to pytanie retoryczne, nie oczekiwalem od nikogo odpowiedzi, i nie sugeruje sie gra innych, prawda, przegladam twoj dziennik, bo miedzy innymi, z niego czerpie wiedze, i zdobywam doswiadczenie. Tak wiem, sorry nie powinienem zasmiecac Tobie dziennika. A co do dzisiejeszego dnia, napisalem tak, bo w takie dni jak dzis najlepiej stac z boku, czysta konsolidacja, (z tendencja na up tak misie wydaje, po analizie W1), i moim zdaniem penwie tez tam wybije(krotkoterminowo), w takie dni najwiecej traci sie pipsow. Rob dalej swoje Marcin. Dzieki.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5090
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

klonmarcin pisze:Co do przyszłego scenariusza na eu:

[url=http://postimage.org/image/wvnzp0qhr/full/]Obrazek
poziomy wyznaczone z zegarmistrzowską precyzją :564: , z jednym małym ale, że za wcześnie przyjąłeś w swojej analizie, że rynek górną ZL przetestował :wink:
przez ostatnie 2 dni dopiero rynek właśnie testował poziom 1.2820 i jak widać na ekg nie dał rady, czego konsekwencją jest zejście do...czekamy teraz na test "zielonej" i powinno się udać :idea:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Obrazek
image hosting sites

Odpowiedzi będę dawał zawsze wieczorem - w trakcie gry lepiej skupiać się na grze.

Dlaczego ? po prostu chcę się podzielić swoimi metodami - czy skuteczne czy nie - każdy może to osądzić.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

maryha22
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 14 gru 2010, 21:38

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: maryha22 »

Marcinie ale chyba nie konczysz przygody z jurnalem??
"W swoim życiu musisz tylko kilka rzeczy zrobić dobrze, pod warunkiem, że nie robisz zbyt wielu rzeczy źle." Warren Buffett

Awatar użytkownika
Freddie
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2012, 20:38

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Freddie »

klonmarcin pisze:Powiedzmy, że przez tydzień - licząc od jutra do 28 listopada włącznie - będę odpowiadał na pytania zadane w moim dzienniku.
Oczywiście pytania powinny być w miarę zrozumiałe i nie wyglądające np. tak - czy jeszcze eu poleci w górę czy nie.

Konkretny pytania - konkretna odpowiedz.

8)
Czy depo z jakim grasz u brokera ma zauważalny wpływ na Twoją psychikę/zagrania?

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Obrazek
online photo sharing
Freddie pisze:Czy depo z jakim grasz u brokera ma zauważalny wpływ na Twoją psychikę/zagrania?
Nie - stopniowo dochodziłem do obecnego poziomu depo także zdążyłem się przyzwyczaić - choć czasem pojawia się myśl - przecież to prawdziwa kasa - którą możesz stracić - wtedy uświadamiam sobie, że to nie jest 1000 PLN tylko sporo więcej - i nie ma miejsca na zbędne myślenie.

Myślę, że na razie nie będę zwiększał startowego depo - szczególnie teraz - w gorszym okresie.
maryha22 pisze:Marcinie ale chyba nie konczysz przygody z jurnalem??
Nie - nie zamierzam - choć nie wszystkim to się podoba...
niemiaszek pisze:poziomy wyznaczone z zegarmistrzowską precyzją :564: , z jednym małym ale, że za wcześnie przyjąłeś w swojej analizie, że rynek górną ZL przetestował :wink:
przez ostatnie 2 dni dopiero rynek właśnie testował poziom 1.2820 i jak widać na ekg nie dał rady, czego konsekwencją jest zejście do...czekamy teraz na test "zielonej" i powinno się udać :idea:
Staram się - właśnie teraz widzę błąd w tej analizie - właśnie taki jak Ty piszesz.
m.prymus pisze:napisalem tak, bo w takie dni jak dzis najlepiej stac z boku, czysta konsolidacja
Stać z boku lub przerzucić się na alternatywną parę - w moim przypadku to aud/usd. Czasem przeglądam sobie też aud/jpy - ale to tylko w celach treningowych.
zaccny pisze:Jakby nie bylo to to forum pomoglo marcinowi dojsc tam gdzie teraz jest dlatego pewnie czuje wewnetrzna potrzebe splacenia takiego malego dlugu:-) normalny ludzki odruch:-)
Można tak powiedzieć.
zaccny pisze:Otoz ja forexem interesuje sie od okolo 2 lat i powiem szczerze ze temat zero line jestnmi obcy i nawet n wiem co to jest:-) i tu zadam pytanie : czy uwazasz marcinie ze powinienem sie zainteresowac tematem zero line czy raczej uwazasz ze nie wazne jest jaka wedka lowisz ryby tylko kto nia lowi?:-) mam nadzieje ze w miare zrozumiale zadalem pytanie:-)
Każdy powinien korzystać z tego co lubi - jest wiele przykładów na to, że można zarabiać korzystając z całkiem odmiennych metod np. średnie, zl czy S/R. Mnie akurat ta metoda i to co z nią związane najlepiej odpowiada.

Jeśli tobie to spasuje to korzystaj - choć przecież wiadomo, że to nie metoda wchodzenia w pozycje nie jest najważniejsza - niektórzy twierdzą nawet, że jest najmniej ważna.
Shadi pisze:Co Ciebie do tego natchnęło?(z tego co pamiętam pisałeś iż tego nie zrobisz - choć mogę się mylić)
Kiedyś przychodzi taki czas, że zaczyna się myśleć co będzie gdy nas już nie będzie - wtedy będziemy tylko pamiętani przez pryzmat tego co po sobie zostawiliśmy. Pipsów nie zabraknie :D
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

makonak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 01 cze 2012, 18:34

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: makonak »

O foreksie dowiedziałem się w maju 2012. Spróbowałem i zassało mnie. Straciłem kilka kont demo, i zacząłem czytać wiele wątków na tym forum. Twój dziennik wiele mnie nauczył i na pewno zaoszczędziłem dużo czasu na prawdy które ty odkrywałeś. Od października idzie mi na foreksie zadziwiająco dobrze.
Teraz pytania. 1. Ile czasu zajęło Ci przejście z demo na real ?
2. Ile czasu odczekałeś na demo żeby przekonać że metoda którą stosujesz jest dobra ?

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

klonmarcin pisze:
- choć przecież wiadomo, że to nie metoda wchodzenia w pozycje nie jest najważniejsza - niektórzy twierdzą nawet, że jest najmniej ważna.
:564:

nie ważne jak się wejdzie, ważne jak się przejdzie i najważniejsze-wyjdzie......

jakie to życiowe...

monsen
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2011, 16:44

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: monsen »

klonmarcin pisze:Myślę, że na razie nie będę zwiększał startowego depo - szczególnie teraz - w gorszym okresie.
Nie wiem, czy zastanawiałeś się nad tym, kiedy ten gorszy okres się zaczął: było to powiązane ze zmianą metody wejścia i zmianą brokera. Może czasami warto byłoby jednak wrócić do wcześniejszych zasad, bo do brokera chyba niekoniecznie? Czy zaprezentujesz tylko obecną metodę, czy swoje wcześniej używane zasady również?
klonmarcin pisze:Czasem przeglądam sobie też aud/jpy - ale to tylko w celach treningowych.
Ta para rzeczywiście ma swój urok i specyfikę.
klonmarcin pisze:Kiedyś przychodzi taki czas, że zaczyna się myśleć co będzie gdy nas już nie będzie - wtedy będziemy tylko pamiętani przez pryzmat tego co po sobie zostawiliśmy. Pipsów nie zabraknie :D
Reakcje przynajmniej kilku użytkowników, są co najmniej dziwne. Zamiast cieszyć się, że nietuzinkowy człowiek jakim jesteś, zaprezentuje swoje sposoby na rozszyfrowanie rynku, wyrażają obawy, jak gdyby mieli w związku z tym ponieść jakąś osobistą stratę. Tak jak napisałeś: pipsów na pewno dla nikogo nie zabraknie, a jeśli stracą ich trochę Ci najwięksi na rzecz tych maluczkich, to świat na pewno nie stanie stanie się od tego gorszy!
Pozdrawiam!

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

monsen pisze:
klonmarcin pisze:Kiedyś przychodzi taki czas, że zaczyna się myśleć co będzie gdy nas już nie będzie - wtedy będziemy tylko pamiętani przez pryzmat tego co po sobie zostawiliśmy. Pipsów nie zabraknie :D

Reakcje przynajmniej kilku użytkowników, są co najmniej dziwne. Zamiast cieszyć się, że nietuzinkowy człowiek jakim jesteś, zaprezentuje swoje sposoby na rozszyfrowanie rynku, wyrażają obawy, jak gdyby mieli w związku z tym ponieść jakąś osobistą stratę. Tak jak napisałeś: pipsów na pewno dla nikogo nie zabraknie, a jeśli stracą ich trochę Ci najwięksi na rzecz tych maluczkich, to świat na pewno nie stanie stanie się od tego gorszy!
Pozdrawiam!
Ty na poważnie do wszystkiego w życiu podchodzisz tak poważnie? Uważaj bo Ci serducho strzeli od nadmiaru stresu.
W zasadzie podpinam się pod Twoje słowa kierując je do Ciebie ;)
Trochę luźniej i mniej na spinie do świata podchodź... bo czasami niektórzy żartują tylko ;)

Mnie dziwi inna rzecz. Marcin napisał, aby zadawać konkretne pytania, a będą konkretne odpowiedzi... a te które na razie padły to lekko dobiegają od konkretów ;) No chyba, że się mylę... :)

Ok, tyle słowem wstępu:) A teraz pytanie do Ciebie Marcin. Jak określasz kierunek na dzień.. dlaczego w pewnym momencie (będąc cały czas nad ZL 1d up - no i tp miałeś całkiem konkretne z tego co widziałem) zacząłeś sprzedawać - było to zagranie systemowe?

ODPOWIEDZ